Unfriend (2016)

,,ONA CHCE, ABYS BYLA OSAMĚLÁ. JESTLI JE TO PRAVDA, TAK JSI JEDINÁ, KDO JE V BEZPEČÍ…" /// Tak si představte, že existujou existence, který nedokážou pochopit, že nejlepší parta je jeden. Takže tady jedna taková nemilá osoba děsivě a duchařsky cyberstalkuje a celkem frajersky redukuje počet přátel chudinky Laury. Teen obsah, fajn strašení, taky hezký animace… a sledováním za úplňku, se sluchátkama, nejenže nic neposerete, ale zajisté (ne)potěšíte vašeho kardiochirurga. Filmovej všeuměl Simon Verheoven je slušným hororovým příslibem! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Scházíme se před černým zrcadlem. 2.) Dělám si prdel z „gotický“ holky. 3.) Thx za titule „arilka a badboy.majkl“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***

Anthropoid (2016)

,,UŽ SES MUČIL DOST DLOUHO, JASONE. MUČIL SES KVŮLI TOMU, CO JSI UDĚLAL. ALE NEZNÁŠ PRAVDU O TOM, CO UDĚLALI ONI TOBĚ...“ /// Doskok – padák schovat a běžíme… Kubiš s Gabčíkem právě dorazili sejmout Heydricha. Drama plný slov, pochybností okolí a láskyplných dotyků. Myslím, že je něco špatně, když ani následný události – teda spíš osudy hlavních protagonistů, ve mně nevzbuzujou žádný emoce. Chyba příběhu? Herců? Režie? Možná je chyba na mým přijímači, že jsem nepočkal na dabing. Páč stejně jako doktor Živago má šprechtit rusky, obyvatelé naší vlasti… no vždyť víte. Emoce vzbudí mučeníčko (fajn scéna pro sadistu Malýho) a hezká je závěrečná přestřelka. Je dobře, že Atentát dostal mezinárodní háv. Jen mi připadá, že chlapci (a děvčata) těch 120 minut nemaj co ukazovat. Jakoby smylem neměla bejt operace, ale význam mrtvýho Reinharda. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Za války jsem si vydělal 10 mega. 2.) Chcu, aby byl Cillian Murphy Čech. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Jason Bourne (2016)

,,UŽ SES MUČIL DOST DLOUHO, JASONE. MUČIL SES KVŮLI TOMU, CO JSI UDĚLAL. ALE NEZNÁŠ PRAVDU O TOM, CO UDĚLALI ONI TOBĚ...“ /// Damonovi už to chybělo (a mně taky taky!). Po nahrážce, přichází sebevědomej Bourne. Alespoň charakterem. Potěší i fajnovej soupeř Cassel. Jen ta zápletka je jaksi (slušně řečeno) „na vodě“. Co, kdo a proč tu lidé dělají má zajímavou formu, ale obsah je zlotřile jednoduchej. Navíc se mi zdá, že agent Damon může akční kousky závidět agentovi Buttlerovi, řádícímu v Londýně. Takže dobrý, ale chtělo by to novou krev! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jestli Jason najde konečně klid. 2.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *

Pařba v Pattayi (2016)

,,V TUHLE CHVÍLI JSME SI MY DVA MYSLELI, ŽE JEDEME NA BLÁZNIVÉ PRÁZDNINY DO PATTAYI, RÁJE FLÁKAČŮ. A TENHLE PRCEK SI MYSLEL, ŽE VYRÁŽÍ NA POUŤ DO MEKKY DALO SE ČEKAT, ŽE TO NEVYJDE PODLE PLÁNU"...“ /// Jeblý duo Francky a Krimo, + trpaslík ze vchodu „C“ vyrážej pařit do Thajska. Jenože vona to dlouho žádná pařba není. Jde o potrhlou snahu vyloudit úsměv z trpaslíků (liliputů), keců vo píchání (kuřbě) a nechybí kapka (sprška) fekálu. Oni se tam celkem bavěj, já ze začátku celkem bral ten příběh, páč než další přiblblou pařbu, tak to radši budu čumět, jak idioti zdrhaj ze spárů liputího thajboxu chtivýho guru. Nakonec se to zvrhne v klišoidní exhibici několika jedinců, která vypovídá o složitosti cesty k přátelství. Na tohle je můj inteligenční kvocient malej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se do Thajska, páč sport je nejvyšší očista duše a těla. (A ráj hermafroditů.) 2.) Dělám do trpaslíků. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne

FC Roma (2016)

„PROTO JÁ CHCU, ABY SME VŠEM UKÁZALI, ŽE NEJSME ŽÁDNÍ RVÁČI, ALE ŽE TEN FOTBAL OPRAVDU UMÍME…“ /// Kterak zodpovědnej Rom (jinej by trenéra dělat nemohl) měl fotbalovej mančaft. Učí zodpovědnosti ostatní (hoď hrách na zeď a čekej…)… Ale není v tom sám. Pomáhá mu Herák (hovno v žíle – v bráně!), vykonávající práci mejch dětskejch snů (popelář. Taky jsem chtěl bejt kosmonaut… - toho neukázali.). A tak chlapi meditujou (hovory z Lán jak vyšitý!) „CO SME!“… „Cigáni!“ „– CHCU SLYŠET – TÝM!“ – o (nechtěný) vtipný situace tady není nouze. Nikdo nic „nevypípává“, takže se tady mluví, tak, jak rypák narostl (což mi nevadí, ale puritáni bacha, páč film plnej (mluvících) Verbalů…). „KONEČNĚ BYLA VIDĚT INTELIGENCE!“ Očekávejte cokoliv… Kromě ftipnejch kousků tady jsou i ty vážný. Hlavní téma je skrytej rasismus. Nikdo (někdo jo, ale filmaři ne!) neřeší důvody. A antisportovci - o fotbal jde až ve druhý řadě. Zábavnej dokument…(teda, jak se to vezme). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych vidět v akci AS Roma, ale nemám na letenku. 2.) Přemejšlím, kam umístit reklamu na triatlon. 3.) Jsem vyznavačem českýho fotbalu v brazilským pojetí.

Správní chlapi (2016)

„ONI VÁS NAJDOU. A PAK ODKROUHNOU TOHO DETEKTIVA. A CELOU JEHO ZASRANOU RODINU. A PAK PŮJDOU PO TOBĚ. DLOUHO UŽ ŽÍT NEBUDEŠ.“ … „VÍŠ, KÁMO, TO ANI TY…“ /// Vážně míněná parodie na kriminálky let 70(80)tejch. Frajersky hláškující duo C+G (Shane Black furt umí!) těží ze scénáře, ve kterým není nouze o náhody (když to nebudete brát tak vážně, je to dobrá prdel!) a kreténský nápady, který skrejvaj (alespoň pro jednu projekci) jednoduchej scénář. Jeblej film, se kterým naložte, jak nejlíp umíte. Bavil jsem se parádně, ale 4* jsou i na mě moc. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Starej je vod pohřbu nezvěstnej. 2.) Jsem rád, když ve filmech vo péčku hrajou malý holky. 3.)Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE ** NAPĚTÍ ne

Rudý kapitán (2016)

„UDĚLALI TO NARYCHLO. ŽÁDNÝ ÚMRTNÍ LIST, ŽÁDNÝ DŮKAZ O VRAŽDĚ…“ /// Pokus o špionážní thriller, v československým podání, takže hlavní roli hrajou porevoluční STB(áci) a skandální odhalení mezi „černoprdelníky“. Půl hodiny se neděje nic (kromě Genzerova camea (ve spojení se Suchošem prdel, ale v dramatický scéně?...). Naštěstí pak se objeví famózní úkaz (míněno vážně) v podobě Kaisera (ten by se kurevsky hodil k majorovi Zemanovi!) a příběh jakž-takž celkem funguje. Ovšem v podstatě je to taková historka, která místy potěší filmařinou, ale výpovědní hodnota je mizerná. Tohle jste měli natočit v roce 1995 a ne 30 let po revoluci! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Červený kapitán“, kterou v roce 2007 napsal Dominik Dán, neznám. 2.) Pohřbíval jsem „narychlo“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne

Legenda o Tarzanovi (2016)

,,OBYČEJNÝ MUŽ UDĚLÁ NEMOŽNÉ, ABY ZACHRÁNIL SVOU ŽENU. MŮJ MANŽEL NENÍ OBYČEJNÝ MUŽ"...“ /// Nový dobrodružství (takže žádná recyklace!) Lorda Greystoka. Krátký flashbacky k připomenutí, ochutnávka páření a super nápad s obsazením upíra Skarsgårda, kterej může dát znova na obdiv všechny zvířecí instinkty. Možná jsou 4* moc, ale dobrodružnejch pohádek není nikdy dost! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Většinu života chodím po čtyřech. 2.) Narodil jsem se na stromě (a stará je vopice). 3.) Thx za titule „pablo_almaro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *

Dvojníci (2016)

,,ZAVOLÁM POLICII!"… „A CO JIM ŘEKNEŠ?“ … „ŽES MI UKRADL ŽIVOT!“... /// Kladem je rozhodně nezdiskreditovaný vobsazení (snad sem ještě můžu počítat Koháka). Pak je třeba přistoupit na Sokolovo herectví (dvakrát), taky Nárožnýho (připomíná mi Macha, Šebestovou, paní Kadrnožkovou i Pepana) a přijmout fakt, že zatímco (většinou) při výměně (záměně) osobnosti sledujeme zábavnou hříčku, tak tady máme hovadinu, která ovšem jedním zhlídnutím neublíží. Pro pobavení davů (?) vrhá do špatnýho světla kantory a policajty, ale jestli mají státní zaměstnanci tímhle způsobem pomáhat českýmu filmu, tak nejsu proti! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vidím se dvakrát. 2.) Stará je zničeho nic spokojená (a já nebyl tejden doma). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Pád Londýna (2016)

,,PĚT SVĚTOVÝCH LÍDRŮ JE MRTVÝCH, SPOLU SE STOVKAMI NEVINNÝCH CIVILISTŮ, PO ÚTOKU, KTERÝ ZDECIMOVAL VĚTŠINU PAMĚTIHODNOSTÍ V BRITSKÉM HLAVNÍM MĚSTĚ.…" /// Nejdůležitější chlápek na planetě (na Zemi, buď v klidu Putine…) je v Londýně. A s ním i nejlepší osobní ochránce (ale no tak Kevčo…)… což je klika, páč Pačuánci to maj fakt promakaný! Efektní (byť krátký) dojebání Londýna, honičky jak v péčku (nadoraz vole!) – tím chcu napsat, že to utíká jak Alfred Hinds z lochu. Že jsou tam píčoviny? Že to jako není možný? Ale děte…kolikrát jste zachraňovali prezidenta? (nebo se ho snažili sejmout?) A pak – BACHA SPOILER! - “prezident žije!“ No to je kurva překvápko! Vlastně není… A vo tom to je! „TAHLE VÁLKA NESKONČÍ!“ (a vo tom taky). Navíc to není ani tak debilně patosácký. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdy nastal čas koupit parchantovi kevlarovou madraci. 2.) Nasrala mě kauza „Brady“ a chystám pomstu. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *