Železná srdce (2014)

Ach, škoda. Väčšina filmu pomalá, nedostatočne to človeka vtiahne do deja a navyše záverečná bitka je úplná kravina. Napriek tomu, že mám rád Pitta a aj ostatné výkony vo filme boli dobré, nemôžem si pomôcť. Ten tank by nevydržal ani hodinu, však každý druhý Nemčúr mal panzerfaust a navyše vyliezanie z tanku bez toho, aby ich hneď zmasakrovali... Občas neviem, či si tí Nemci odbehli na piknik, aby si hlavní hrdinovia mohli pobehať okolo tanku na záver. A keď Brad stojí za guľometom niekoľko minút, pritom Nemci boli zo všetkých strán a nikto ho neodpáli ihneď. Tento film a námet mal na viac, ale zabudlo sa na konzultáciu s odborníkmi (alebo aj s laikmi, to je asi jedno). Herecke výkony však slušné, scéna s Nemkami tiež dobrá, a bitka proti Tigru vydarená. 5/10

Světová válka Z (2013)

Len by ma zaujímalo, prečo sa ten vírus tak dobre šíri leteckou dopravou, keď premena na zombíka trvá 12 sekúnd. Inak v pohode film.

Klub poslední naděje (2013)

Bravo. Ziadna citova vydieracka, a napriek tomu mi pri urcitych momentoch medzi Mathewom a Jaredom bolo clivo. Sila filmu spociva najma v samotnej podstate, ze hlavny hrdina cez vzdor prechadza az k uvazlivemu boju proti samotnej chorobe, doktorom aj FDA. Podnikatelsky duch sa sice nezaprel, ale nakoniec je hlavnym motivom moralny suboj. Fuu, herecke vykony snad ani netreba komentovat, Mathew v zivotnej roli. A Jareda som nespoznal nez som zavital po zhliadnuti na csfd. Kazdopadne, civilna drama, ktora nevydiera. 9/10

Nezkrotné srdce (1993)

Trochu presladené, dialógovo slabšie, ale za tú Ameriku 90-tych rokov, mladú Marisu Tomei a Christiana Slatera, ako aj za čistotu samotného konceptu filmu, hodnotím film ako príjemný priemer. 6/10

Stáhni mě do pekla (2009)

Film mal u mňa nábeh na 4 hviezdičky, záver určite tomu napomohol, ale nemohol som si pomôcť tou farebnou krásnou kamerou aj ústrednou dvojicou, že ide o tínedžerský film, ktorý až príliš rýchlo prechádzal od jednej scény k druhej, bez hlbšieho budovania napätia. A nad démonom kozy som sa občas musel zasmiať. Záver každopádne nadpriemerný. 6/10

Milosrdné lži (2010)

Úvodná scéna dosť šokujúca, aj keď nie prekvapivá, keďže z textu distribútora očakávate takú udalosť, nás vovedie do filmu, ktorý je tak trocha zvláštny. Kôpka ľudí idúcich na dovolenku drahými autami, do krásnej chatky v letovisku pri mori, s motorovým člnom a pritom nikto z nich nie je šťastný, ani kľudný, ani tešiaci sa zo života. Tak ako to býva aj v realite, čo je smutné, každý z nich má vlastné "problémy", začínajúc neposekaným trávnikom, lasičkami, končiac vzťahovými problémami a mnohými ďalšími. Kapitalizmus vo svojom najväčšom rozkvete. Nikto z týchto ľudí nehladuje, netrpí žiadnou smrteľnou chorobou, nepociťuje nedostatok finančných prostriedkov, preto sa uchyľujú k riešeniu hovadín. Sonda do života týchto ľudí je natočená celkom komickým spôsobom, kde niekedy neviete, či sa smiať alebo ide o vážnu vec. O to horšie, že tieto situácie, s ktorými sú hlavní hrdinovia filmu konfrontovaní, sú nám akosi povedomé. Myslím, že mnohí z nás si nájdu niečo zo samého seba, o to výraznejšie vyznieva záverečné posolstvo filmu. O tom, ako si ľudia navzájom klamú, priateľstvo už nie je to, čo bývalo, ľudia žijú pre efekt, veci majú aby ich mali, nie preto lebo ich potrebujú a život si už ani neužívajú, v čom je kus pravdy. Na jednej strane som počas filmu vyčítal scenáru, že nie je viacero údernejších zápletiek vo filme, na druhej strane by sa tým poprelo záverečné vyústenie, že vlastne ide o hovno. Samozrejme okrem Luda, ktorému šlo o trochu viac, a to o život, čo ostatným dôjde asi trocha neskoro. 8/10

Láska a jiné závislosti (2010)

Čo sa tu ľudia zbláznili? 68 percent? Tak to snáď nie. Však toto nie je nejaká blbá romantická komédia bez myšlienky. Názov síce pochádza z takej kasty filmov, ale rozhodne sa medzi ne neradí kvalitou. Film plynie a strieda dobré nálady so zlými, vtipné scény s dojemnými, a hlavne je pretkaný skutočnými myšlienkami, nevravím, že svetobornými, ale ľudskými. Zasadenie do druhej polovice 90-tych rokov, kopec reálnych farmaceutických firiem a praktík, ako funguje propagácia liekov, staré videohry, vhsky, miesto cd-čiek kazety a stará Motorola. Vopred vravím, že Anne Hathaway nemám rád, ale tu hrala presvedčivo a Jake Gyllenhaal, veľký sympaťák odviedol taktiež slušnú prácu. Nie, nejde o klasickú bezduchú romantickú komédiu, toto je odraz života, so svetlými aj tienistými stránkami. A o vyzretosti filmu hovoria aj vedľajšie postavy, ako doktor, ktorý rozpráva o svojom povolaní ako o poslaní a o všetkých nástrahách okolo toho alebo manžel parkinsoničky, ktorý radí Jakovi odísť a nájsť si zdravé dievča. Navyše je tu aj odvážnych scén požehnane. Takže nechápem to hodnotenie, ale dnes sa ľuďom asi ťažko zavďačíte úprimným filmom. 9/10

Senna (2010)

Pre mňa plnohodnotný dokument o kariére Ayrtona Sennu, o ktorom som predtým veľa nevedel (bohužiaľ), a napriek dĺžke ma dokument udržal v kresle za plného vedomia, postupne stupňujúc napätie a predznačujúc záver, ktorý sa nevyhnutne blíži a privádza človeka k slzám. A som dosť uchvátený a plný emócií ešte dlho po zhliadnutí, ale nejdem to teraz pateticky prenášať do svojho komentára. Potrebné vidieť. 10/10

Jmenuji se Khan (2010)

Neviem, čo si o tomto filme myslieť, na jednej strane sú tam dobré myšlienky, niektoré časti dobre odrozprávané, striedajú ich však presladené scény, z ktorých je človeku v dnešnej dobe trochu na grc. Chcelo by to ubrať cukru, taktiež farieb, pretože kamera je nimi presýtená, zmeniť záver, pretože tento realistický rozhodne nie je. Alebo naopak, spraviť to kreslené a vysielať to ako náučnú rozprávku. Samozrejme, okrem prevedenia je tu aj celkom slušný príbeh, ktorý to film ťahá, informačná hodnota pre priemerného Európana je celkom vysoká, z hľadiska postoja USA k moslimom po 9. septembri, vidieť problém z opačnej strany sa vo filmoch často nevidí, ďalej sa na pílu v scénach, kde by sa dalo, netlačí tak, ako by sa mohlo (čo je prospešné, že sa citovo vydiera menej). Zmiešané pocity mám z prevedenia tohto filmu a samozrejme z dĺžky filmu! 7/10

Třinácté patro (1999)

Na dnešnú dobu už dosť jednoduchá zápletka, dobre pochopiteľná, ale napriek tomu skvelá. Spracovanie taktiež výborné. Jediný problém je, že v dnešnom filmovom svete nič neobvyklé, keď prichádzali zvraty, človek o nich už vedel. Na druhej strane som bol potom potešený nasledovným priebehom filmu. 9/10