Správci osudu (2011)

/Spoiler/ Zápletka je dobrá, aspoň v rovine, že muž stretne ženu a stratí na ňu kontakt a snaží sa ju nájsť v obrovskom New Yorku. Emily Blunt navyše divákovi, teda aspoň mne, príde ako žena, ktorú treba hladať, a to je dobré, lebo inak by film stratil zmysel. Damon hrá tradične dobre. Jediné, čo mi trochu prekáža je asi tá zápletka s ,,anjelmi´´, ktorá síce je nová v tejto forme, ale vo svojej podstate nie je nová vôbec a je dosť povrchná. Ale za sympatickú ústrednú dvojicu a hlavne Emily Blunt 4 hviezdy. 8/10

Benga v záloze (2010)

Narozdiel od Flippera si myslím, že ,,to the bushes´´ scéna je skvelá a nezabudnuteľná, a scenárista musel byť zhulený alebo na drogách, keď toto vymýšľal :D. Zvyšok filmu sa striedajú lepšie gagy s horšími ale na tento sa už žiadny nehrabe. 7/10

Opravdová kuráž (2010)

Skvelý western, realistický, príjemný na pozeranie, výborné herecké výkony, aj dialógy, všetko pracuje presne, až záver ma trocha sklamal, trošku mi to vyšumelo do prázdna, chcelo to nejaký epilóg. 8/10

Američan (2010)

Nemám nič proti dumavým filmom, komorným filmom, pomalým filmom, ale tu sa nič nedeje. Kamera sa často len šuchce za Clooneym, ten sa prechádza, ale nemo sedí v miestnosti a zábery bez sebe menšieho významu trvajú neprimerane dlho. Dialógy tiež nemajú hlbší význam ( aspoň som ho to neobjavil ) a človeka teda ani tie nevytrhnú z presvedčenia: ,,ooo, chcem odísť, ale zaplatil som si, tak to pretrpím, možno niečo príde´´. Dojem nezachráni ani Clooney, ani pekné prostredie Talianska. Pár prestreliek trochu upúta pozornosť, ale nič svetoborné a jediné, čo sa mi na filme naozaj páčilo bola Violante Placido. 3/10

Habermannův mlýn (2010)

Civilný film o ľuďoch a ich charakteroch, ktoré sa naplno prejavia až v príležitosti 2. svetovej vojny. A dám mu za to plné hodnotenie, aj keď nejde o bombastické poňatie príbehu, ale skôr komorné, a aj keď sa nájdu chyby, ale v súčasnej českej filmografii ide ozaj o skvost. 10/10

Na doraz (2010)

Geniálne momenty sú striedané obyčajnými scénami, ničím zaujímavými a v dnešnom rýchlom svete, keď ja ako klasický divák očakávam neustálu akciu, alebo nejakú pamätnú, ku ktorej sa celý film schyľuje alebo aspoň zaujímavejšie dialógy počas prvej polovice... Film je ozaj civilnejší, nezvrháva sa neustále k nechutnostiam, ale nevyvaruje sa ich nadobro. Ústredná dvojica je sympatická, námet dobrý, ale nevyužitý, alebo aspoň scény nemajú správne načasovanie...Možno som už presýtený všetkých takýchto filmov a je ťažké ma nadchnúť. Aj od Hangover som očakával viac. 5/10

Na vlásku (2010)

Strašne, zlatá rozprávka. Trocha mi vadili predabované pesničky, čo však nie je chyba filmu. 10/10

Mrtvý sníh (2009)

Na začiatku celkom dobrá hororová atmosféra (nemám rád horory a neviem posúdiť ich kvalitu objektívne), koniec zase zabíjačka ako sa patrí s vtipným nádychom. 7/10

Rychle a zběsile 2 (2003)

Zoberieme jednotku a vyberieme si nesprávneho chlapíka z nej a síce Paula Walkera, pridáme viac lesku, všetko asi tak dva krát preženieme a skúsime z toho vytrieskať, čo sa dá. Ja som osobne fanúšik tejto série, rýchlych áut, NFS a celej tejto kultúry...nechcem sa ani stavať do role nejakého konzervatívneho kritika a nevravím, že mi príde zle pri tomto filme. Ale zámer je očividný, film nepodarený a na jednotku absolútne nemá. Autá pekné, Eva Mendelejová taktiež :). 4/10

Rychlí a zběsilí (2009)

Snaha o priblíženie sa k jednotke, trochu sa ubralo na gýčovom lesku vrátila sa väčšina pôvodnej zostavy, ale nefunguje to tak ako by mohlo a malo. Napriek tomu oproti dvojke a trojke nadpriemer. 6/10