Beznadějný trouba (2011)

Film tak nenásilný v humore, bez nechutností v dnešných komédiach tak obvyklých, taktiež naivita Neda nie je až taká prehnaná ako som očakával. Názov nekorešponduje s kvalitou filmu, herecké obsadenie je dosť dobré a celkovo film zo seba vyžaruje takú nejakú zvláštnu energiu úprimnosti a dobrosrdečnosti, že si v závere možno z toho všetkého aj zobrať nejaké to ponaučenie do dnešného hektického a chladného sveta. 8/10

Planeta opic (1968)

Planéta opíc vo mne v mladosti vyvolávala odpudivé pocity vďaka maskám opíc, po rokoch som tomu dal šancu a som ohromený celkovou myšlienkovou zrelosťou filmu. Dokonalé v každom ohľade. Rokmi myšlienka nestarne a záver je proste strhujúci. 10/10

Tři mušketýři (2011)

Príliš umelé, sterilné a prepísknuté. Emócie sa len hrajú, pritom trojka hlavných mušketierov má potenciál, aj Orlando je sympaťák, ale je to proste strašne všetko pretechnizované, premotivované a vyznieva to ako výsmech takej klasike ako Traja Mušketieri. Kamera je síce veľmi pekná, ale zato farby strašne sýte, kostýmy strašne pekné a čisté, ksichty strašne namalované...neviem, je to celé zle. 3/10.

Drive (2011)

Amazed. Skvelá atmosféra, rýchlosť. Priznám sa, že nemám s týmto štýlom veľké skúsenosti, tak nvm porovnať, ale Drive je skvelý. Nikam sa neponáhľa, slovami zbytočne neplýtva, Gosling je skvelý, autá taktiež, hudba, pnutie medzi hlavnými hrdinami. SPOILER - Jedine by som si vedel predstaviť iný koniec a taktiež som celkom nechápal konanie postáv na záver. - SPOILER. Inak ale super: 9/10.

Dokažte mi vinu (2006)

Divím sa pomerne nízkemu hodnoteniu tohto filmu. 2 hodiny ubehli ako voda, žiadna nuda, žiadne hluché miesta, skvelé dialógy, vysoko kvalitný výkon Vina Diesela, dobrý výber hudby. Nemám absolútne žiadne výhrady, pokiaľ, tak len k faktom z reálneho života. SPOILER : Napriek tomu, že som fandil Jackiemu a jeho obhajoba mala skvelé momenty, myslím, že boli oslobodení aj skutoční kriminálnici. Ale tak súdny systém je o presumpcii neviny a tie ich dôkazy boli často dosť zosmiešnené a chabé, dôveryhodnosť svedkov otrasená, takže výsledok nebol prekvapivý. 9/10

Snídaňový klub (1985)

Film nenudí, herci sú sympatický, tematika zaujímavá. Avšak konanie a zmýšľanie niektorých postáv ako aj záverečné minúty sú pre mňa záhadou. Vôbec som netušil, že sa to takto na záver vyvŕbi, ani len náznakom. Niektoré príbehy mi tiež prídu pritiahnuté za vlasy, čo by až tak nevadilo, ale hlavne mi prídu nereálne. Napriek tomu ako celok príjemný film, ktorý núti premýšľať nad miestom každého človeka na tomto svete a relatívnosť charakterov mladých ľudí. 7/10

Dračí srdce (1996)

Film samotný ma až tak nedostal, ale hudba od Randyho Edelmana je jedna z najlepších vo filmovom priemysle. 7/10

Surfařka (2011)

Príbeh určite silný, film dobre obsadený, až na príliš sladkú hlavnú hrdinku, ale to by ani nevadilo, keby celý film nebol tak neskutočne limonádovo natočený. Som si istý, že v srdciach teenageriek si film určite nájde hlboké miesto a možno bude proklamovaný ako film roka alebo ich najobľúbenejší, ale mňa to dosť štvalo. Všetci sa non-stop usmievajú, plačú šťastím a reakcia na danú udalosť mi tiež nepríde adekvátna, ale tak určite to bolo robené v spolupráci s rodinou, tak vedia asi lepšie ako ja. Na druhej strane film má svoje silné momenty, pri ktorých človeku neraz vyhŕkne slza. Scéna so žralokom je natočená dosť dobre a človek je ozaj v napätí. Záverečná súťaž dojem taktiež určite nekazí, plus zábery skutočnej Bethany Hamilton potešia. Napriek zle zvolenej forme spracovania musím dať 4 hviezdy, aj keď slabé, pretože film zanechá dojem a možno opäť pripomenie človeku, že si má vážiť to, čo má. 7/10

Neznámý (2011)

Celý film je nejaký sterilný, aj sa tam niečo deje, aj by to mohlo byť zaujímavé, ale proste nie je. Niekedy to nefunguje a snaha o kvalitatívne nadviazanie na 96 hodín nevychádza. 5/10

Viděl jsem ďábla (2010)

Chyby by sa našli, ale film určite veľmi silný, nie kvôli brutálnosti scén, ktoré sú niekedy veľmi efektne natočené (scéna v taxíku), ale hlavne kvôli zvratom, a konečnému psychickému a emocionálnemu vyústeniu hlavného ,,hrdinu´´. Niekedy je proste lepšie veci zahrať na istotu, pretože hrať s ohňom sa nevypláca. 8/10