Běžící muž (1987)

Neopodstatnené zlé komentáre niektorých prítomných nechápem, veď sú to osemdesiate roky, takto sa vtedy točilo, aspoň dosť často, inak myšlienka je celkom v pohode. Ak chcete hovoriť o myšlienke, tak si kuknite Gladiátora, je to totiž fakt dosť podobné. Neprávom odsúdený hodený do arény, nejde sa ho nijak zbaviť, nech robí ten hore (Cézar alebo televízny manažér) čokoľvek, nech mu tam pošle kohokoľvek, a nakoniec sa ľudu otvoria oči, začnú fandiť hlavnému hrdinovi a stáva sa z toho boj o niečo viac ako o život, o slobodu ľudu. Tieto dva filmy od seba delí samozrejme dosť veľká priepasť, hlavne čo sa týka lacného a slabého prevedenie v podaní Running Man, ale na odpad ani 1/2 hviezdy to nevidím. A zbytočne brutálne?? You must be kidding me. Total Recall nebol krvavý? Predátor nebol krvavý? 6/10

Fargo (1996)

Yeah, Yeah [ jaa, jaa ]. :D 9/10

Útěk ze Sibiře (2010)

Pomalé, tiahle, málo zápletiek, málo slov, dlhé scény, neustále putovanie. Pre niekoho možno nuda, pre mňa autentická cesta tak, ako asi vyzerala v skutočnosti a nemám takmer žiadne výhrady. Ako stvárniť dlhú cestu bez dostatočnej stopáže? Nijak... Jediný spôsob ako diváka skutočne vtiahnuť do deja je nechať ho umierať smädom po dosiahnutí cieľa, tak ako hlavných hrdinov po vode. A človek si možno uvedomí, aké má šťastie, že žije tam, kde žije, že žije v dobe v akej žije so všetkými svojimi negatívami... Alebo sa mu na druhej strane na chvíľu zhnusí celý konzumný spôsob života, akým žijeme a neuvedomujeme si, čo je skutočne dôležité. Aspoň ja som tento pocit nadobudol po vystúpení z kina a po filme non-stop sa odohrávajúcom v prírode som sa ocitol obklopený obchodmi v obchodnom centre a povedal si, kde to do riti som...8/10

Legenda o sovích strážcích (2010)

Veľmi dobré, až na stopáž, ktorá mohla byť dlhšia, dosť rýchlo sa všetko deje, bez dlhšej prípravy, ktorú by som očakával najmä pred bojom, ďalej dosť rozprávakovosť a snaha udržať sa na úrovni vhodnej aj pre deti, vytýkam aj absolútne nevhodnú pesničku počas učenia sa bojovať. Snyder to mal poňať viac vážne, ako Pána prsteňov, lebo príbeh, aj keď obohraný, ale zasadený do skvelého prostredia má rozhodne veľký potenciál, ktorý zostáva využitý len z polovice. Aj napriek tomu, 4 hviezdy zaslúži za atmosféru, aj keď občas zničenú vložkami pre deti. Graficky veľmi pekné. 8/10

Touha, opatrnost (2007)

Dlho som plánoval pozrieť si tento film, ale zakaždým mi padol zrak na stopáž a 157 minút je dosť veľa.Tentokrát som to však skúsil a neľutoval som. Počas celého filmu som sa ani chvíľu nenudil. Výprava spolu s dobovými autami, kostýmami, architektúrou, hudbou a spolu s Číňanmi pre mňa predstavovalo neskutočne sviežu zmenu po neustálom nátlaku ,,hollywoodskeho´´ západného štýlu, ktorý samozrejme nezatracujem, ale na druhej strane som niekedy dosť toho dosť presýtený. Film sa rozbieha pomalšie, a aj keď sa rozbehne tak to nie je žiadna rýchlosť. Ale je to na škodu veci? Napätie je neustále prítomné, či už zo sexuálneho pnutia ústrednej dvojice, vzájomnej náklonnosti alebo z podozrievania, z malých náznakov, možného odhalenia neustále hroziaceho. Intímne scény ma dostali, nečakal som toľkú otvorenosť režiséra, ale bolo to príjemné prekvapenie. V podstate nemám čo vytknúť a hlavne atmosféra doby vychádzajúca z obrazovky doťahuje moje hodnotenie do absolútna. Okrem IP mana som nevidel Čínu z minulosti v mnohých filmoch, a už vôbec nie film bez kung fu. 10/10

Thor (2011)

Film, ktorý po zhliadnutí galérie nemusí moc lákať, aspoň mňa až tak nie, veľmi prekvapil. Dovolím si tvrdiť, že je to najlepšie, čo som v tomto roku videl. Veľkú zásluhu má na tom Chris Hemsworth. Bola to absolútna pecka, ktorá má neokukaný vizuál (aj Avatar sa môže strčiť), dobrý príbeh, skvelých hercov, či už Natalie Portman alebo Anthony Hopkins, či už spomínany Chris Hemsworth. Z celého toho vyžaruje nejaká podivná energia, ktorá na Vás pôsobí veľmi príjemným dojmom. Hlavne počas záberov z Asgardu. Aj prechody medzi troma svetmi sú fascinujúce, spôsob boja ani nehovorím - teda najmä Thorov. Medzi hlavnými hrdinami to taktiež iskrí a hudba, aj keď si nespomeniem na jej ústrednú melódiu, dobre dotvárala honosnosť a veľkoleposť Asgardu. Nemám absolútne čo vytknúť a teším sa na opätovné zhliadnutie. 10/10

Zdrojový kód (2011)

Veľmi sľubný rozjazd, prostriedok tiež super, na záver pár nelogickostí v záujme nenechať diváka neuspokojeného, čo trocha zamrzí, čakal by som viac prekombinovaný záver s dodržaním základnej logickej štruktúry. Ale keď človek vidí Michelle Monaghan, tak je mu všetko jedno a chce aby im to nakoniec vyšlo :D, aj keď to nie je skutočné..:) Jake Gyllenhaal je tradične dobrý, na to som si už zvykol a soundtrack drží v napätí...8/10

Exil (2004)

Cely film je na pomedzi nudy a celkom prijemnej nudy. Ustredna dvojica je celkom sympaticka a hlavne v zmyselnych scenach film bavi. Taktiez kamera, reziser sa vyhral s roznymi zabermi, taktiez makro zabery na telo hlavnej hrdinky stoji za to. Dojem kazi, a kazi ho teda poriadne zaver filmu. Kazdy asi zival nudou, ja som vsak trpel. Po celom dni na nohach clovek pride do kina sa pobavit a pozera 15 minut blby alzirsky tanec, ktory ani nie je zabavny ani nic. Reziser tym chcel asi nieco povedat, alebo to mal byt vrchol filmu?? Preto len 5/10

Tři dny ke svobodě (2010)

Film, ktorý nepustí, človek je v napätí nonstop. Síce neprináša nič extra nové, ale to, čo prináša je spracované bravúrne a človek žije s hlavným hrdinom. 10/10