Marley a já (2008)

Prekvapivo príjemný rodinný film, ktorý však nie tak celkom pre deti. Žiadne trápne, strojené vtipy, vlastne nejde zas tak veľmi o komédiu. Skvelo to zhrnul Tom Hardy, takže ja len toľko, že som bol milo prekvapený..8/10

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Osobne si myslím, že ide o vzkriesenie Shreka. Veľmi vtipné... 8/10. ,,Urob rev´´ :D

Umění lhát (2009)

Mám rád filmy, v ktorých je vytvorený svet odlišný od toho nášho (ako napr. Truman Show), v ktorom platia iné zákony ako v tom našom. Tu je tomu tiež tak. Na druhej strane sa to dá brať aj ako metafora na manipulovateľnosť ľudí a zrod náboženstva (zarastený Ricky Gervais s dlhými vlasmi nápadne pripomína Ježiša Krista :D ). No, každopádne, boli chvíle, keď som sa smial, boli chvíle, keď som bol dojatý, ale nebolo ich zase tak veľa. 6/10

Gattaca (1997)

Film, ktorý hovorí, že odhodlanie k niečomu môže prekonať zdanlivo neprekonateľné a silná vôľa robí divy. A práve preto sa mi tento film tak veľmi páčil... 9/10

Bosé nohy v parku (1967)

Výborná konverzačka s ohromne sympatickým ústredným duom, či už starý dobrý, vtedy ešte mladý dobrý :) Robert Redford a krásna a zvláštne milá Jane Fondaová. Vtipy sa len tak valia a ja obdivujem scenáristu aj predlohu. 10/10

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Dá sa nato pozerať z dvoch hľadísk. Jedným je pohľad, kde sa pozeráme na stratené existencie poflakujúce sa po NY v 80. rokoch, ktoré ničnerobením, nudou, poprípade násilím zabíjajú svoj životný čas a dá sa na to pozrieť aj ako krásny autentický výklad života jedného človeka. Ešte neviem, ktorý pohľad si vyberiem. Prvá polovica sa mi zdala dosť rozhádzaná, akoby občas niekdo zasiahol do filmu a pomiešal jednotlivé časti. Niektoré súvislosti mi asi unikali, ako napríklad pre film veľmi dôležitý vzťah s syna s otcom, v ktorom som sa skutočne veľmi nevyznal. Herci skvelí, o tom niet pochýb, dobová atmosféra taktiež, ako aj ulice NY. Samotný dej alebo príbeh však tento film dosť postráda a vykreslené vzťahy často neboli divákovi podložené činmi. Niekedy som fakt nevedel, prečo je jeden na druhého naštvaný, alebo prečo sa rozprávajú. Napriek tomu, filmové prostredie, hlavne atmosféra a aj hudba s hercami vyzdvihuje film vyššie. 7/10

Pokojný bojovník (2006)

Myšlienkovo jednoduchý, ale aj silný film. Škoda toho trochu jemne fantastického poňaťia, aj keď len v symbolickej rovine, lebo tá filozofia má niečo do seba. 8/10

Ned Kelly (2003)

Neskutocne prijemne sa mi pri tom sedelo a pozeralo. Mozno preto, ze som mal dobru naladu po prave zhliadnutom futbale alebo je to proste celkom pohodovy film. Oproti westernom je to troska sterilne, umiernene. Ale mozno je to len predsudok voci Australii. Kazdopadne Kellyho gang nie je zly film. Bolo tu sice par nelogickosti, a dost vaznych. --SPOILER-->Napr. Preco nemohla slecna (naomi watts) zabezpecit aliby Nedovi inak ako len tym, ze s nim mala sex?Vsak bol v praci na jej statku, pomahal jej s hladanim kabatu, hocico...? V takychto pripadoch divaka chyta zufalstvo nad bezmocnostou ovplyvnit dianie na obrazovke, ktore je mu jednoznacne proti srsti. Nasledne sa vsetko pre Neda pokazi v zavislosti od tejto debility, a cloveka to dost znechuti.

Kick-Ass (2010)

Po hviezdnom prachu ďalší skvelý počin Matthew Vaughna, ktorý pracuje ako hodinky. Vtipné, rýchle, zábavné, podporené hudbou, Cageom, veľmi peknou Lyndsy Fonsecaou, nešikovným hlavným hrdinom hraným Aaronom Johnsonom a myšlienkou, že nie je všetko len o sile, ale aj o duchu a srdci. Trošku dojem kazí lietajúca, všetko ničiaca, neskutočne silná malá slečna, ale tak to k tomu asi patrí. Námet inak trocha podobný s Defendorom, odlišný len spracovaním, zasadením do prostredia a s o dosť zábavnejším driveom. 10/10

To byl zítra flám (2010)

Neskutočne dobrý nápad a neskutočné posr*nie celého filmu. Chlapi nie sú úspešní, dostanú skvelú šancu zmeniť to návratom do minulosti, ale oni sa trápne snažia dodržať všetko, ako bolo predtým, aby nespôsobili zmeny v budúcnosti. Človek by čakal od oddychovej komédie a bandy chlapov, čo sa vráti do minulosti trochu mene zodpovedný prístup. Proste si to mali užiť lepšie ako v minulosti, porobiť veci tak ako by chceli a nie opakovať rovnaké chyby. Vtipné vsuvky sa samozrejme nájdu, ale nie je to žiadna sláva. --SPOILER--> Koniec to však trocha zachraňuje, teda dáva celému filmu náboj, ktorý mal mať celých 99 minút a nie len posledných pár. Aspoň jednému totiž došlo to, čo divákovi hneď na začiatku.