W. (2008)

Pútavo natočený životopisný film, ktorý nenudí. Nepokrýva síce celý život, taktiež nejde do hĺbky niektorých vecí, zato však vykresľuje charakter G.W.Busha, jeho pôvod, rodinné zázemie a hlavne vzťah s otcom. Búrlivé začiatky, pletky s alkoholom, ako aj silné náboženské založenie 43. prezidenta najsilnejšej krajiny sveta. Po filmovej stránke ide o vydarený film so skvelým Joshom Brolinom. 8/10

Lítám v tom (2009)

Príjemný oddychový film, ktorý pomaly plynie a hovorí k človeku. Či už je to jeden striktný názor, ktorý má svoje čaro, alebo ten druhý, medzi ľuďmi bežnejší. Dobrý strih a kamera pri balení kufrov, hudba a Clooney, ktorý sa snáď v obleku narodil. 8/10

Mafiáni (1990)

Mafiáni, milí to ľudia :). Každopádne skvelý film, so všetkými ,,mafiánmi´´ Hollywoodu, či už DeNiro, Pesci, aj celý komparz okolo nich, s ktorého si každý režisér mafiánskych filmov pár vyberie, k tomu si dáme špagety alebo iné dobré jedlo, ulízane vlasy, na mieru šité obleky obleky, zbrane, drogy, ženy, staré americké veľkolitrážne motory v autách s velkolitrážnymi kuframi v ktorých sa tlačia mŕtvoly, niekedy ešte živí Taliani ,polotaliani alebo aj američania a tak ďalej. Všetko čo k tomu patrí a Scorsese to tam dal. Občas sa zasmejete spolu s touto ,,sebrankou´´, inokedy vás zamrazí pri brutalite niektorých scén. Mnoho chlapov napadne:,,Ou, kiež by som bol ja taký frajer´´ a mnoho žien si povie: ,,Načo všetko to násilie.´´ Ja si hovorím, že ma to celkom láka, tá doba, tie pomery v ktorých si žijú ,,chlapci z mokrej štvrte´´ za ,,veľkou mlákou´´ v 60-tych a tých ostatných rokoch, ale radšej mám regulárny počet otvorov v hlave ako zostať niekde mŕtvy na chodníku s jednou veľkou navyše. Každopádne klasika, atmosféru dokresľuje výborný soundtrack, nesmiem zabudnúť na Ray Liottu, ktorý vyzerá presne tak, ako má mafián vyzerať a réžia Scorseseho. 10/10

Nezapomeň na mě (2010)

Tak toto som zrovna nečakal od tohto filmu. Myslel som, že ide o nejaké rodinnú drámu, vzťah dvoch mladých ľudí a následné potýkanie sa s prílišnou ustráchanosťou prísneho otca (slečny) . Nekonalo sa. Začiatok skvelý, následne film spomaľuje a v závere zase naberá obrátky. Ten stred je vyplnený peknou romancou a prekvapivo dobrými hereckými výkonmi. Osobne som bol najviac očarený Piercom Brosnanom, ktorý mi kedysi dosť nesedel, ale ako mu pribúdajú vrásky na čele a šediny vo vlasoch, nejak tohto chlapa začínam mať rád :). Pattinson dobre, veľmi slušné, niekedy ani nemusel hrať, stačil výraz. Chris Cooper štandardne dobrý. Hudbu ešte musím pochváliť a jednoznačne záver, ktorý je spolu s úvodnou scénou motorom tohto filmu. Bravo. 10/10

I Love You Phillip Morris (2009)

Vtipné to bolo, taktiež premyslené úteky z väzenia a celková vynaliezavosť hlavnej postavy. Jim skvelý, Gregor, aj keď ho tu mnohí chvália, mi prišiel dosť toporný. Emócie sa občas dostavili, ale aj napriek tomu, že mi gayovia nevadia, nejak mi nefunguje tá chémia. Nevravím, že je to chyba filmu, ale proste keď ste hetero a pozreáte sa na dvoch chlapov ako sa milujú (nemyslím sex), tak to s nimi proste neviete precítiť. Mám preto občas problém pri filmoch s gaymi. Inak film hodnotím dobre, občas mi pripomínal ,,Chyť ma ak to dokážeš´´ a tá línia filmu mi bola aj najsympatickejšia. 7/10

Čekání na zázrak (2009)

Ničím výrazný film, dráma, síce s dobrým obsadením a zmyselnými scénami s Jessicou Biel, ale nezanechá žiaden pocit, a ak aj hej, tak ten vyšumí hneď s ďalším filmom. 6/10

Zlo mezi námi (2003)

Nemám žiadne výhrady, niekedy možno jemne predvídateľný dej, ale o to viac sa tešíte na vyvrcholenie. Celkové zasadenie do prostredia, kamera, herci...bravo. A je to lepší film ako Klass. 10/10

Zkažená mládež (2007)

Ešte pri žiadnom filme mi tak nebúchalo srdce ako pri tomto. Minimálne na konci. Po filmárskej stránke obyčajné, možno jemne amatérske, ale to je úplne jedno. Je bezpredmetné riešiť kameru alebo kraviny ohľadom toho. Obsahovo jeden z najsilnejších filmov, aké som kedy videl. A herci neskutočne prirodzení. Jediný chybička občasná nelogickosť konania postáv, čo sa dá ospravedlniť, keďže je to natočené podľa skutočnej udalosti. 9/10

Dokonalá vražda (1998)

Pre mňa už celkom klasika, pôvodnú verziu som nevidel, ale táto nová, síce už 12 rokov stará verzia je skvelá. Douglas tu tvorí väčšinu filmu a bez neho by to nebolo ono. Celkovo atmosféra skvelá podporená hudbou a film sa dá pozerať aj opakovane, keď už poznáte pointu. 9/10

Samec (2009)

No tak ja neviem, či som videl iný film než ostatní. Mňa to bavilo, Kutcher nehral zle, pretože tu nebolo treba nejak extra hrať, postavu na to má, ksicht tiež. Baby fakt nádherné, L.A. má tiež svoje čaro na plátne, či už nočné zábery alebo denné, hudba tiež celkom dobre dopĺňa celý film. Námet celkom dobrý, nie zas taký obvyklý, tak prečo nie? Na konci som si síce myslel, že sa tá žaba zadusí, ale úspešne to zvládla :), takže aj greenpeace môže mať dobrý pocit :). Každopádne mňa film bavil a som rád, že som sa nenechal odradiť zlým hodnotením na csfd. 8/10