Pianista (2002)

Adrien Brody se v tomto snímku ukázal ve velice dobrém světle. Všechno jsem mu věřil. Líbilo se mi také, jak je celý film vizuálně situovaný. Záběry byly většinou vedeny tak, jako by sama hlavní postava pianisty pozorovala, co se kolem děje. Nebudu rozebírat tíhu válečného tématu, která také udělala své. Film na mě působil celkem komorním dojmem, a scenérie fungovali na sto procent. Když sněžilo, cítil jsme mráz. Trochu jiným způsobem ve mě mrazilo, když Szpilman hrál. 4 a půl *.

Osamělý jezdec (2013)

Inu, kde začít, čím skončit? Depp tentokráte ztvárnil roli "vyjetýho" Indiána. Mě osobně ta role bavila, ale občas mi až moc připomínala jinou Deppovu roli, a to nebylo dobře. Nefungovalo to tak, jak by mohlo. Celkový koncept "vyprávěnýho" dobrodružství nebyl špatný, ale zase, prostě něco tam nesedělo. Víc by se mi líbilo, kdyby se to prostě dělo. Občasné vsuvky Deppa v umělé kůži stařešiny mě spíše rušili, než co jiného. Akce byla povedená, často dost absurdní, ale fungovala lépe, než ostatní prvky tohohle filmu. Soundtrack byl svěží a fungoval taky dobře. Co jiného bychom čekali od Hanse Zimmera, ale problém byl podle mě v režii. Nemám nic proti Goremu Verbinskimu, ale vidím, že se až přespříliš křečovitě držel konceptu svých předchozích pecek, jako jsou Piráti z Karibiku a Rango. Na tom podle mě ztroskotal. Tenhle film by si zasloužil trochu jiný přístup. Takhle mi přijde jako "oklišovatělý" mix "rádo-by" westrnu s Jackem Sparrowem v hlavní roli. Dávám 2 a půl hvězdy.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

O dost povedenější než jednička. Herci lépe hrají, kamera mi byla také příjemnější. Sice Hunger Games moc nemusím, ale dívalo se na to hezky.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Klasická Jackassovinka, tentokráte ale zaobalená do něčeho jako je film. Knoxville jako zlobivej dědek solidně válí! :D

Vlk z Wall Street (2013)

Absolutně našlapaná konverzační komedie! Nenechá vás se nudit a nenechá vás dlouho bez úsměvu a smíchu. Joků je tady stejně tolik, jako pasáží, kde se DiCaprio vytáhl. Líbí, líbí, líbí!

Rivalové (2013)

Formuli 1 tolik nesleduji, abych mohl nějak srovnávat s historií, ale velice se mi to líbilo. A kdyby tu a tam nebylo plno komparzu a sexy komparzistek, aut za miliony dolarů a známých světových tratí, tak by na mě Rush působil téměř komorně. Možná to bude i tím, že obě dvě hlavní postavy hráli velice dobře a stahovali celou moji koncentraci na sebe. Chris mě nepřekvapil ani nezklamal, byl výborný, ale Daniel Brühl byl naprosto geniální. Myslím, že by se tento film dal považovat velice dobré sportovní drama.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Zanechalo to ve mě silný, těžký pocit. Líbila se mi kamera a typové obsazení herců.

Ten Největší (2007)

Taťko Stene. :D Opravdu jsem se příjemně a oddychově bavil.

Vlasy (1979)

Líbili se mi postavy. Story mělo pěkný nápad. A celkově z toho sršela energie. Silný konec.