96 hodin: Odplata (2012)

Zklamání na n-tou. Nesahá jedničce ani po paty. A přitom, není zas tak odlišná. Čím to je? Prostě fail.

International (2009) odpad!

Brutální nálož neustávající dobře natočené nudy.

Ďábel (2010)

Další "one roomovka." Nebyla úplně k zahození. Na to, že se jednalo o pět vražd v jednom zaseknutém výtahu, si film držel solidní napětí. Nebylo sice nějak extra silné, ale fajne. Dívalo se na to celkem příjemně.

Kostka (1997)

Solidní atmosféra... Upřímně, fakt bych nechtěl bejt na jejich místě, ale jako film se to dá solidně přežít. A co víc, movie si celkem drží pozornost a napětí, což je u tohohle žánru zásadní. 4* Za herce, pastičky, nápad s multi-kostkou a pěkné dekorace, které mě trochu připomínaly rádoby vetřelecké prostory, nebo možná spíš něco jako Aperture laboratories z Portálu? Každopádně na no story movie je to solidní podívaná. :D

Království lesních strážců (2013)

Příjemná pohádka. Klasika, až na pár "maličkostí." Tedy celého maličkého ekosystému. Líbily se mi zpomalené záběry, byla to bžunda. :D Co bych příběhu vyčetl, že hlavní hrdinové nebyli nějak extra charismatičtí. Nejcharismatičtější byla Královna a hlavní záporňák, zlý vládce bažiňáků, naneštěstí oba umřeli. :/ 3.7*

Pláž (2000)

Nepřišlo mi to vůbec špatné. Ovšem nebylo to ani nějak extra dobré. 3.5*

Elysium (2013)

Elysium... Prvotřídně technicky zpracované audio-vizuální dílo. Ale potenciál, který se v něm skrývá, tam také skrytý zůstane. Jedná se o klasické, jednoduchoučké drama, které je ozvláštněno pouze tím... no, Elysiem. Podmínkami geta na povrchu Země v daleké budoucnosti, kde musejí lidi živořit a trpět nemocemi, zatím co nahoře, na Elysiu si bohatí užívají života bez starostí a nemocí. Doufal jsem ve více akce, ale není tady žádný akční hrdina, který by onu akci snad uskutečnil. Možná jenom hlavní záporák, který mluví s podobným přízvukem jako cpt. Price ze hry Call of Duty (Modern Warfare 1-3). Matt Damon (Max) mu není žádným protivníkem. Hraje civilistu, nemocného civilistu, umírajícího civilistu. Jediné, co mu dodává sílu, je exoskeleton. O to vtipnější je, že Max stejně bad-ass záporáka zabije, 2x, a tím dovrší absurditu tohoto nedokonalého, vizuálně zajímavého, ale zároveň dost konzervativního béčka s vysokým rozpočtem. PS: Má to happy end. A i když Max nakonec umírá, nechybí divákovi o nic víc než pocit nemastného neslaného nic, který má bezprostředně po shlédnutí.

Lego: Batman (2013)

Mile potěšen. Pro někoho, kdo má fobii z kostek, tenhle biják asi nebude to pravé ořechové, ale pro nás ostatní hračičky... Jo, byla to zábava. Legrácky byly celkem "kameňákoidní", takže já se bavil výborně. Bžunda a plno lega. :D

Trans (2013)

4.7* Výborná "detektivka"! Celá ta trojice hlavních herců fungovala bravurně jako dokonalý trojúhelník. A ten, kdo Boyla zná, tak tuší, jakým směrem se bude děj ubírat, ale přesto si s námi hraje a tahá nás za nos až do konce. Mě se Trance velice líbil a nemohu jinak, než jej doporučit. Pro diváky, co si rádi zapřemýšlí... nebo snad pro ty, co se nechají rádi uvést do transu. ;)

Klub poslední naděje (2013)

Síla. Dokud jsem tenhle film neviděl, tak jsem nemohl uvěřit, že by Matthew McMonaughey dostal Oskara za hlavní roli... Musím říct, že sakra právem! Teď už nemusím za Lea tak truchlit. Jak já miluju filmový vzdělání.