Volný pád (1993)

Chtěl bych dát 6*. Výborný thriller, výborný scénář, výborný Douglas, výborná kamera a soundtrack, prostě výborná Amerika. :D Zasekané dálnice, přičmoudlá geta, připlešlí buzerantští náckové, černí důdi, co nejsou ekonomicky zdatní. Zazobaní páprdové v růževých golfových košilích, stavaři, co perou prachy na věčných 'opravách' silnic, fast-foody co striktně rozlišují polední a ranní menu. A jenom jeden nasranej chlápek v bílí košili s kravatou! A jenom jeden správnej policajt, co se naučil klít! Vynechal jsem asiatské obchodníky, co mají vždycky super ceny. Chci dát 7*!

Poslední skaut (1991)

Touch me again and I'll kill you. To byla asi nejslušnější věta v celém filmu. Koncentrace slova "FUCK" byla sytě hustopekelná. And I like it!

Nevědomí (2013)

Líbilo se mi, že většinu filmu vládnou hi-tech technologie a jen 2-3 herci. To také dělalo solidní atmosféru. Celkově to bylo moc hezky natočené a klaním se před pány z efektových studií. A i když bylo vyústění filmu celkem cool, pro mě, a nemyslím si, že jen pro mě, bylo celkem průhledné. Taková "klasika". Ovšem velice pěkně a příjemně zpracovaná.

Turnaj zabijáků (2009)

Nehorázná jízda!!!! Už dlouho jsem neviděl tak nařvanej akčňák.

Top Gun (1986)

Mě to bavilo. Skoro jsem se divil jak. B)

Šťastlivci (2008)

Výborná road movie o životě. Jak málo stačí, jak hodně to znamená... Líbilo se mi, jak byl celý film vystavěn. Určitě hodně moc dělalo kouzlo žánru. Ale postavy byly rozhodně výborně rozehrané a opravdu to fungovalo. Je to kouzelná komedie. I když nevím, jestli to nebylo přeci jen víc drama. Každopádně mě to přineslo klid a mír.

Ve stínu (2012)

Za mě: Nejlepší česká detektivka! Možná i film, co se technického zpracování týče. Fascinovalo mě, že jsem během filmu nepoznal, že jde o český film (Tedy samozřejmě za překladu, že bych neznal ČR tvorbu, herce, kameru a pod.) Trojan, a to ale i všichni ostatní hráli výtečně. Fak musím říct, že mě tenhle film velice mile překvapil. Ne mile. Opravdu se mi zalíbil, nadchl mě a vůbec: Klobouk dolů. I s tím, co se prosáklo ven kolem natáčení. Byla to těžká práce a výsledek je vynikající! Soundtrack byl také velice fajn. Zvedal příjemně atmosféru. Práce s kamerou nebyla kdovíjak speciální, ale vypadalo to moc hezky. Fungovalo to.