Vanishing Point (1971)

Paráda. Tak tohle byl opravdový Vanishing Point. Neustále v pohybu, přitom naplněn zvláštním klidem. Neustálý boj, přitom touží po míru. Nezpomalující rychlost, a cesta se přesto vleče tak dlouho. A ten Dodge Challenger je prostě klasa!

Kony 2012 (2012)

Líbil se mi způsob provedení tohoto snímku. Pěkná grafika a efekty. Ušlechtilý záměr hodný najivních a svobodomyslných američanů je v pořádku a držím jim pěsti. A zároveň jim to nevěřím na sto procent. Nelíbí se mi druh propagandy, použitý pro tento pojekt, na druhou stranu ho chápu. Inu, zajímavé...

Slimák (2006)

Největší Béčko EVER MADE!!!!!!

Bitevní loď (2012)

Tupé, až to hezké není. Šel jsem na to kvůli dobré zkušenosti a Hasbrem. Efekty nezklamaly. Vizuálně výborná, lehce namodralá podívaná. Hudba, Steve Jablonsky, můj oblíbenec, se držel své taktovky podobně jako u Transformers, ale ne tak zapamatovatelně. V prvních několika minutách, jsem měl pocit, že ba mohl začít i nějaký Áčkový film (nebo alespoň komedie), to se samožřejmě nekonalo. Vtip tu nějaký byl, docela ok. Jinak to ovšem byla akční slátanina všeho možného a nemožného. Prostě jízda!

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Četl jsem původní komiks. Ten se mi líbil více. Film je obyřejná fantasy tuctovka přeplácaná efekty. Ne že by mi efekty vadili, mám je celkem rád, ale tento snímek mohl být pojmut úplně jinak režijně. Takhle vznikl jenom další, krásně barevný, rodinný fantasy, kde od začátku víte, co vás čeká. PS: Hudba je jako okopírovaná od Johna Williamse, bitky v aréně jsou rozhodně lepší ve Spatrakovi, a skákat umí lépe Hulk než Carter. To, že vzali retro koncept, neznamená, že ho musejí stvárnit tak popově, kruci! Starý komiks sice působí celkem najivně, ale v tomto filmu najivita zabíjí včechno ostatní. Jako čtenáře mě to docela mrzí.

Avengers (2012)

Konečně správná komiksová superhero jízda! Když byly hrdinové rozděleni, měli svá slabá místa. Jak u Thora, tak i u Ironmana, Hulka, Kpt. Ameriky (extra filmů) mi pořád něco chybělo. Tady už ne! AVENGERS je rozhodně nejlepší komiksový projekt ever seen! A už se těším na dvojku! PS: 3D bylo taky cool! *****

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Tom Cruise předváděl "PSÝ" kusy. Lezl po výškových budovách, skákal z baráků a kradl boty. Nice! Ethan Hunt fungoval dobře i v novém týmu, což přineslo i trochu komiky. To nebylo na škodu. Ale ohledně záporáka mám připomínky. Byl takový nějaký nijaký. A najdenou to skončilo efektivní akční skákanicí v hi-tech garážích? WTF?

Mission: Impossible III (2006)

Finální hektická akce mě docela mile překvapila. I když se mi film na začátku zdál takový nijaký, tak to nakonec dobře dohnal.

Star Trek (2009)

Mě nový Star Trek dost bavil. Akce byla velice solidní a J.J. se mohl vyřádit na záblescích! Herecké obsazení mě celkem mile překvapilo a starý Spoke byl nicerrrn mf! I mladý Spoke byl ok. Vizuálně a zvukově to byla celkem jízda. Být Abramsem, tak bych akorát příště dotáhl pár nesrovnalůstek a pět hvězd je jeho.