Hanebný pancharti (2009)

Dlouho jsem váhala mezi 4* a 5*. Závěrečná střelba na Hitlera ale nakonec rozhodla o plném počtu :)

Láska na druhý pokus (2004)

If Only jsem doporučila mé kamarádce. Ona je ten typ člověka, který u filmu nikdy nepláče (tedy pokud neumírá její oblíbená postava v The Vampire Diaries), bere vše s nadhledem. Ale poté, co film skončil, mi došla zpráva, jak vynikající film to byl, že se dokonce i rozbrečela. Snímek ji vzal natolik, že měla takové divné pocity, které nenapravil ani další puštěný film. Víte, chci tím říct, že kdybych to takhle cítila já, nebylo by to nic zvláštního, protože já brečím skoro u všeho. Ale že se to stalo jí, mě překvapilo a proto hodnotím, tak jak hodnotím.

Listopadová romance (2001)

Mám slabost pro Keanu - s Charlize si sedli perfektně. Miluji, když v jedné části začne hrát Only Time. Zbožňuji scénu, kdy si Nelson hraje na Santu. Chtěla bych mít za kamaráda Jasona Isaacse. Líbí se mi, že tento snímek mě pokaždé dojme, rozesměje, rozpláče. Tento film je zkrátka moje velká srdeční záležitost!

Taková normální holka (1999)

Ještě úžasný a krásný Prinze, nádherná Leigh a písnička Kiss Me z tohoto filmu udělali moje malévelké GP! :-)

Láska a jiné závislosti (2010)

Madlenka26 a Pethushka mi vzaly slova z úst :) Já jen dodám, co mě ke konci napadlo: mě, jakožto poměrně čerstvou a pravidla dodržující řidičku, zarazilo, jak ta Amerika musí být ohledně silničních zákonů hodně benevolentní, když se předjíždí bez zapnutých směrových světel :o)

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Audrey Tautou zbožňuji a právě její jméno bylo tím, co mě v televizním programu zaujalo. Kdyby ovšem nebylo mého kamaráda, na film bych zapomněla a komentář bych teď nepsala... Začnu tím, že Francie zde byla krásně prosluněně vyobrazena. Napadlo mě, že tak barevný film jsem dlouho neviděla :) Snímek samotný byl zajímavý. Zajímavý především tím, jak spojil dva poměrně neslučitelné žánry - romanci a psychothriller. Od poloviny filmu sledujete příběh s otevřenou pusou a s napětím čekáte, jak to celé dopadne. Víte, co je zajímavé? Že ačkoli Angelika je postava více méně záporná, tak ji prostě fandíte. A víte, co je ještě zajímavé? Že když v polovině filmu na nějakou dobu zmizí tvář Audrey, tak se film stává méně zajímavým, občas i nudným. Tautou má prostě jedinečné osobní kouzlo, že by ve filmu mohla hrát jen ona a přesto vás to bude bavit. Jinak musím říct, že s koncem jsem byla více než spokojena :)

Waiting for Forever (2010)

Mně se to strašně, ale opravdu strašně, líbilo! Po celou dobu měl snímek velký emoční náboj - usmívali jste (od doby, kdy se Emma s Willem poprvé setkají, se mě úsměv snad už nepustil), "slzeli" jste (netřeba popisovat - kdo viděl, ví) a po celém těle jste měli husí kůži. Kdyby konec nebyl tak sladký, neváhala bych s 5ti hvězdami.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nic se nevyrovná pocitu, když jdete do kina se skvělými přáteli, abyste zakončili v podstatě celé vaše dětství. Ne v podstatě, ale opravdu celé vaše dětství. Bylo to epické a emotivní. Žasla jsem nad úžasnými efekty, ponořila se do výborné hudby a kochala se skvělou režií. Při scéně, kdy se všichni filmoví fanoušci dozvídali pravdu o "hrozném" profesoru Snapeovi (my, fanoušci knih, jsme ji znali už několik pár let předtím), mně ukáplo pár slz, tudíž jsem na chvilku měla zhoršený vjem 3D vysílání. Filmu bych vytkla to, že vedlejší postavy nebyly tak vedlejší, aby umírali mimo kameru a my neměli čas se s nimi "rozloučit", a také to, že závěrečná bitva "Voldy versus Harry" nebyla více propracovanější. Jinak jsem byla spokojena, byl to po Vězňovi druhý nejlepší díl a z kina jsem odcházela s pocitem, že už se příští rok nebudu moci těšit na dalšího Harryho Pottera...

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Jeden z nejupřímnějších, nejpohodovějších, nejkouzelnějších, nejúsměvnějších a nejjednodušších (přesto vás příběh naprosto pohltí) filmů poslední doby. Nesmím zapomenout na velmi příjemné a sympatické tváře hlavních hrdinů. Bravo!