• Krátkometrážní

Mnoho povyku pro nic (1984) (TV film)

Už dlouho sem se takto nepobavil u adaptace Shakespearovy hry. Neupírám velkou zásluhu předloze, ale bez tak skvělých herců by půlka geniality této hry vyzněla do prázdna. A to nemluvě o umné výpravě. Film jsem viděl s českým dabingem, který sedl doslova jako "hrnec na prdel", a asi bychom měli blahoslavit překladatele (zde byl použit Sládkův překlad) za jeho umění. Vřele doporučuji!

Apartmá v hotelu Plaza (1971)

Jednoznačně udílím plný počet, protože tento snímek ve mně vyvolal silný vnitřní pohyb. Tento pohyb se konal od počáteční netečnosti, přes interesovanost, po vnitřní strhnutí. Herecké umění Waltera Matthaua mě téměř dojalo. První příběh se mě příliš nedotýkal a manželský pár mi byl až nesympatický, ale poté co příběh skončil, na mě zcela dolehla jeho hloubka, a když jsem onu dvojici viděl opět v závěrečných titulcích, právě v tom okamžiku přišlo dojetí. Během druhého příběhu vzrůstá divácký interes a napětí, a v třetím zcela kulminuje. Nevládnu takovými slovy, abych popsal vztah dcery a otce, jenž je předmětem třetího příběhu a má tu moc pohnout i s cynikem.

Zlatíčko (2004)

Nablýskaný povrchní snímek o povrchní story. Nic víc, nic méně.

Vévodkyně (2008)

Teď mi Keira Knightley dokázala, že skutečně umí hrát. Nechci tím zpochybnit její předchozí role, nicméně s vévodkyní se srovnávat nedají. Snímek si spíše užije něžnější polovina publika - příběh zasahuje skrz naskrz ženské srdce, a ty kostýmy jsou také neodolatelné. Ralph Fiennes mě v každé nové roli překvapuje a získává si moji oblibu. Ačkoliv film jako celek nijak dramaticky nezasáhne celého člověka, svoje kvality má, a těším se, co nového mi nabídne, až se na něj podívám znovu.

Roadrunner A Go-Go (1965)

Skvělá dvojka pštros a kojot ve mě odmala pěstovala lásku k absurditě a zbraním (zejména výbušninám :)

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

To je poprvé, co nemám k Spielbergovu filmu výhrady. A skloubit Hankse a Dicapria je geniální tah.

Můj dům v Umbrii (2003) (TV film)

Bavilo mě sledovat proměny charakterů postav, vize a monology paní Delahuntyové a těžko se odolávalo krásné slunné Itálii v těchto mrazivých únorových dnech. Obdivuji Maggie Smith, co jiného dodat.