• Krátkometrážní

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Výsledný dojem z Kaspiana bych připodobnil k efektu valící se sněhové koule. Dětští hrdinové mi nepřirostli k srdci již v prvním díle, na to se navaluje pomalé vyprávěcí tempo (neomluvitelné) a nelogický a schematický děj. Scény, které jsou zcela zbytečné, se střídají se scénami jakž takž povedenými, a tím více divák vidí propast, z níž není cesty ven. A vzhledem k šílené délce víte, že to jen tak neskončí. Celkově je Kaspian nezvládnutý, ale dětem to tolik vadit nebude.

Stmívání (2008)

Přiznejme si, že puberťáci se budou moct zbláznit, zatímco zbytek publika zůstane chladný. Mrzí mě, že důraz na vizuální stránku zabíjí zajímavý námět, a brání dohlédnout skutečnou hloubku dramatu, či drama samotné. Herci působí prkenně, čímž jim při scénách v lese vzniká ze strany stromů značná konkurence, a tak (kdo by to byl řekl) se moje sympatie obrátily k záporákům. Koneckonců přes všechny nedostatky jsem se bavil a na pokračování se podívám, a jsem zvědav, zda dojde k nějakému posunu.

Moje superbejvalka (2006)

Tak skvělá myšlenka a mizerné provedení. Po skončení jsem měl pocit, že režisér chtěl vlastně vyprávět o něčem úplně jiném. Nevím, nevím, poslední dobou stále častěji fandím záporným hrdinům...

Wanted (2008)

Pokud má snímek více tváří, ne vždy mu to jde k duhu. Během sledování se mi Wanted samovolně rozdělilo do několika částí. Part I ukazuje jak z paka udělat profesionálního killera, tahle část mě moc nebavila a upřímně sem si myslel, že je to úplná volovina. Jenže part II obrátila moje mínění o 180°, tak kouzelný a hlavně ftipný výlet na Moravu sem ani sám nezažil (Pendolíno a Klaus, Pendolíno a žigulík, Pendolíno a most). A part III, která zabírá dějství po výletu na Moravu do konce, mě dostala a sledoval sem ji s chutí, přikován do sedačky a přál sem si, aby ze mě taky někdo udělal killera. Ačkoliv se Wanted při sledování vychýlilo z žánru, tentokrát to nepovažuji za chybu, získalo si mě.

Protivný sprostý holky (2004)

Vypadalo to na pěknou a zábavnou sondu do života náctiletých dívek, ale konec připomínal sondu úplně zcela jinam. Vtipy byly sice typické pro tento žánr, ale narozdíl od jiných snímků nepostrádaly humor a pointu. Ve své kategorii bych zařadil film k těm lepším, nicméně posledních dvacet minut mi zkazilo veškeré pozitivní dojmy, proto hodnotím ne příliš kladně. Lindsay Lohan a Rachel McAdams jsou nejen filmové, ale i herecké konkurentky, ovšem mým favoritem zůstává příliš teplý Damian.

Zpívá Karel Gott (1973) (pořad)

Tento pořad je plodem své doby, dnes zcela překonaný, pokud chcete mít audiovizuální vjem svého interpreta, tak buď jdete na koncert nebo si pustíte záznam koncertu. Na pořadu oceňuji Gottovy moderátorské schopnosti (prostě typickej Gotťák), výběr písní - každý je zná a přitom je cíleně neposlouchá - a také výběr hostů. Pokud se někdo zabývá problémy současné kultury či problémy populární kultury vůbec, může tento pořad vyvolat zajmavé podněty. V neposlední řadě oceňuji, že jemný a laskavý humor působil v naší senzacechtivé a vulgární současnoti jako z jiného světa. Gotta mám rád, jinak by asi bylo moje hodnocení odlišné, a ještě bych chtěl podotknout, že nás zlatý slavík si drží niveau, co se vystupování týče.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Tenhle parazit dosáhl skutečně velkého kalibru, když za ním dalece zaostávají i VKV. Upřímně jsem z něj na rozpacích, z jeho myšlenky a následné realizace. Je to něco jako dynamit, kterému nikdy nechytne rozbuška...

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Někdy se stane, že se díváte na film, říkáte si, že je úplně blbej, ale stejně se musíte pořád smát. Scary movie je ten případ.

Sex ve městě (2008)

Snímek, který si ženy užijí a muže napadne spousta otázek... každopádně příjemná zábava pro zamračený den.

Páté přes deváté (1999)

Režisér se s problémem, jak vyprávět dějovou linku a k tomu představit obraz dobové operety, vypořádal velmi dobře. Operetu nastínil dostatečně, aniž by odrovnal diváka. Hlavní hrdinové Sullivan a Gilbert, kolem kterých se vytváří zvláštní aura, jsou vykresleni jako obyčejní lidé se svými poklesky a vášněmi, prostě podléhající lidskosti, což otevírá cestu humoru. Oceňuji spoustu jemných detailů v jednání vedlejších postav a výpravu.