Z pekla štěstí (1999)

Myslím, že film má nízké hodnocení poměrně neprávem a patří k těm lepším z nových českých pohádek. U Trošky oceňuji, že když už nic, tak dbá alespoň na kostýmy a výpravu, která bývá v české tvorbě zvlášt u pohádek hodně zlá. Je to pohádka s typickým rozdělením na absolutně hodné a absolutně zlé postavy, které rozhodně dojdou trestu. Děj se drží klasického hodného, chudého a chytrého Honzy, jeho milé a party dobráckých přátel versus zlá šlechta. Tedy žádná skvělá myšlenka, ale zato zábavně zpracovaná.

Kněžna de Cléves (1961)

Mám ráda historické filmy a mnohdy mi stačí jen pěkná výprava, abych se zabavila, ale tomuhle kousku nepomohlo ani to. Hlavní postava kněžny je neuvěřitelně protivná a nudná, její smysl pro zbožnost a čest by se dal nazvat spíš čirou hloupostí. Děj by se nejspíš vážně dal shrnout během půl hodiny a i to by byla nuda. Myslím, že tenhle film minul dobu. Diváci sedmnáctého století by patrně byli nadšeni ctnostnou kněžnou a neštastnou láskou, já si to raději nechám ujít.

Šmoulové (2011)

Šmoulové byli povedení, stejně tak i Gargamel s Azraelem. Pohádkový svět, ze kterého přišli, také na jedničku. Ale jak se děj přenesl do lidského světa ke dvěma hlavním protagonistům coby neskutečně přeslazenému otravenému páru, tak každý dialog připomíná spíše protipotratovou agitaci, za ty věčně uslzené, zapáleně se lesknoucí a naivní oči podtrhující ještě naivnější dialogy bych scénáristu popravila a celkově ve mně budili spíš dojem, že bez nich bych filmu dala o hvězdičku navíc. Ale i tak jsem byla překvapena, čekala jsem pořádné fiasko.

Scooby-Doo a král skřítků (2008)

Halloweenský trochu netradiční díl, hlavní jsou tentokrát převážně jen Scooby a Shaggy, zatímco zbytek party je poněkud pasivnější, a filmem se prohání plejáda strašidel a potvor z jiných děl :D Můj asi nejoblíbenější díl, který má docela překvapivý (a rozhodně ne záporně) konec. Řekla bych, že pokud někdo dává přednost tajemnu před logikou, je tenhle díl přesně pro něj : )

Scooby-Doo a piráti (2006)

Jeden z nejlepších dílů s novější a dle mého lepší animací. Zábavné, akční a u tohoto dílu jsem opravdu skoro do konce netušila, jestli se film bude držet odmaskovávací šablony či ne : )

Las Vegas: Kasino (2003) (seriál)

Hodně dobrý seriál z luxusního prostředí, který nabízí pohled do zákulisí kasina od systému ochranky po organizaci kuchyně a přetahování hostů. Moc pěkně se povedlo skloubit akčnost i romantické vztahy hrdinů, aniž by to působilo kostrbatě. Je velká škoda, že seriál končí vážně úplně bez konce(nejspíš proto všechny televize prohodily poslední a předposlední díl) v hodně zajímavém okamžiku. Postavy jsou rozmanité a zajímavé, vlastně jediný důvod, proč nedávám čtvrtou hvězdu jsou dle mého trapné díly s náboženským atp poselstvím(hlavně Vánoční díly v tom vynikaly), kdy je v seriálu naprosto vážně míněno, že postavám se přihodí nadpřirozený zázrak.

Animalia (2007) (seriál)

Tenhle seriál jednozračně zabila grafika. Netuším, jestli byl rozpočet opravdu až tak špatný, ale výsledek působí asi tak, jako by tvůrci pracovali v demu Sims jedničky. Zbytek zase trochu působil dojmem, že tvůrci netušili, na jakou věkovou skupinu vlastně chtějí mířit. Nebylo to vyloženě špatné, ale občas dialogy vypadaly, jako by je psalo dítě. Některé díly se celkem povedly, ale určitě to nepatří k ničemu, co bych chtěla vidět znovu nebo to někomu doporučila.

Angelina Ballerina (2001) (seriál)

Podle mě docela povedený kousek. Animace je podle mě příjemná, roztomilá a barevná. Upravený a poklidný myší svět, kde nikdo není ošklivý, zlý nebo hloupý a všichni jsou přáteli hlavní šikovné, chytré a krásné Angeliny, která v každém díle přinese nějaké ponaučení, sice občas působí až přehnaně, ale je to dílo určené dětem :D Ráda se na to podívám i teď, když mám náladu na pohádku, kde opravdu nenajdete jedinou špatnost nebo příkoří a vše jde tak, jak má :D

Labyrint (1986)

Na svou dobu neuvěřitelně dobře udělané, efekty mnohdy působí lépe, jak u některých dnešních filmů a přestože je děj spíše pohádkový, určitě bych film neurčovala jen dětem. David Bowie do role skvěle zapadl, i přes příliš těsné gatě :D Putování hlavní hrdinky skrz magický labyrint, které se jí král skřítků snaží co nejvíc znemožnit, mě dokáže udržet u obrazovky ještě teď, podle mě jeden z filmů, který stojí za to, pokud má člověk rád pohádkové fantasy.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Vizuálně úžasné, v původním znění skvělé (v angličtině mi skoro ulétly uši hrůzou) a plné výborných akčních scén, nicméně se nejedná o přímý děj FF, ale o pokračování hry, takže kdo nehrál, bude v ději opravdu hodně tápat a plno náznaků mu asi unikne úplně, včetně vztahů mezi postavami. Přesto myslím, že film už jen za to zpracování stojí za to.