Good bye, Lenin! (2003)

Az na jeden jediny okamzik jsem se nezasmal, proto komedii to nazvat rozhodne nelze. Snad tragikomedii mozna. 75%.

Muž v ohni (2004)

Tomu rikam naprosto skvele stravene takrka dve a pul hodiny. Bez vahani *****.

Narušení (1999)

Vsechno jsou to bezpochyby vyborne herecke vykony, mne se ale nejvice libila Clea DuVall a Whoopi. Z jineho soudku, pripadne mi, ze vsichni bychom obcas nebo alespon jednou za zivot potrebovali tento psychiatricky servis. Nekteri rozhodne. Ale to nepatri k hodnoceni filmu.) Snimek dle meho nazoru mezi tri az ctyri, po mensi rozvaze ****.

2012 (2009)

Me filmy predevsim musi bavit. Neco mi davat, a rozhodne to neni to, ze bych mel vlhko v kalhotach z nejakych megalomanskych scen. Ikdyz efekty jsou urcite fajn vec. Ale tenhle snimek mne toho celkove moc nedal. Kazdyho vec. Provedeni za 4, ostatni za 2, takze vysledna ***.

Underworld: Evolution (2006)

V Lásce na stopě prosím, ale co dělá Kate tady v tom filmu, to nechápu. Byla buď v nouzi nebo sjetá, že to vzala. Snad opravdu jen ta první bitva stojí za něco, pak už je to holá snůžka nesmyslů.

Zredigováno (2007)

V podstate nevim, co si o tomhle mam myslet. Musim se na to podivat vickrat. Prozatim musim dat takovy stred a zchroustat to. Pritom De Palmu mam rad. Pripadne mi, ze je to natocene tak nejak na objednavku. Nechapu ale ci objednavku, protoze bud je to "tam" jeste mnohem mnohem horsi a nekdo by realitu rad podsunul, zmanipuloval anebo naopak je to zbytecne pritazene za vlasy. Ale spis za a). Spise se nam ale Brian snazi timto snimkem ukazat, jak ten cely valecny/vojensky nesmysl leze vojakovi na mozek, absurditu a neresitelnost tohoto konfliktu, naprosto zbytecne zmarene lidske zivoty na obou (vsech) stranach, nutny nesoulad a nepochopeni kultur, a to, ze ani vlastnim vojakum nedochazi, ze za tim vsim asi nebude jen zminovane svrzeni tamniho rezimu. Nejhorsi na tom jsou ve stripku uvedene "collateral damages". Z toho se chce cloveku totiz bl.t. Mne tedy ano.

Honba za diamantem (1984)

...vedle Hry a Falling down asi nejlepsi jeho filmy.. v ostatnich mi k nemu ty role proste nesedi...

Nájemník (1976)

Pro me byl vykon pred kamerou o dva chlupy lepsi nez za kamerou.

Hlasy nevinnosti (2004)

To, ze je to brilantne natocene, je vedlejsi. Pro me je v tomto pripade velice dulezity obsah, nikoliv forma. Te bych odpustil drobne nedostatky, ktere se mi ale nedostavily.

Děsnej doják (2006)

presne tak... je to ne/skutecna blbost, ale obcas velmi vtipna, ze jsem se docela za bricho popadal