Magic Trip (2011)

Vhodné pro studenty americké popkultury 60.let. Pro toho,kdo není zainteresován alespoň minimálně, je to sled rozmazaných hodně barevných záběrů veselých smažek s jedním charizmatickým vůdcem na hóóódně dlouhém tripu.. Chyběla mi nit, která by to táhla k nějakému vyústění.

Dýchat (2011)

Tři a půl *. Depka s pár moc pěknýma momentama ( vázání kravaty, omývání rukou mrtvé stařenky), takový pěkný evropský film s ošklivou Vídní a výborným zvukem..

Medianeras (2011)

Slabší 4 *, protože je lepší než Někde dnes večer s Turturrem v hlavní roli a je to film s podobnou tematikou, oproti jmenovanému měl lepší atmosféru - skvělé záběry Buenos Aires s rozpadajícími se zdmi, dráty, beton, oblaka, pěkně namícháno, navíc oba hlavní protagonisté jsou zkrátka mimořádně ztepilí jedinci..

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

ty tři a půl* jsou za mojí lásku k IT Crowd a Mossovi, jinak režisérovi tohoto dílka, trochu svižnější střih by popostrčil trochu pomalé tempo.. Harold to tedy není ( a Maud už vůbec ne). Oliver a jeho komentáře provázející děj mi hodně připomínal Woodyho Allena z jeho raných snímků.

Sunflower Hour (2011)

Po F jako fotři hned druhý nejlepší film festivalu - hodně mi to připomínalo britský Office s Rickym Gervaisem, včetně všech strašlivě trapných scének, bojovník za čistý heterosexuální svět s přišitým úsměvem a loutkou Neda Flenderse s plnou pusou, parkúrový mladíček ( to je snad nejlepší scéna z filmu), irský leprichaun s průvodcem ( skvěle zahrané - viz Loutka) a gothička - každý plný problémů a to všechno dohromady - to je hodně vtipný nářez, doporučuju více než vřele..

Někde dnes večer (2011)

začátek svižný, pak se tempo zpomaluje, až téměř zastaví, ještě že tam byl můj oblíbený zuřivec Turturro...

F jako fotři (2011)

Nejmilejší překvapení festivalu - téměř žádná očekávání , o to větší radost mi tenhle dokument přinesl. Výborně namíchaný koktejl z koncertů drsných punkových kapel dohromady se záběry frontmanů týchž kapel stojících v růžových pokojích svých dcer, nosící batolata v pažích potetovaných, hodně smíchu, hodně dojetí. Zajímalo by mne, zda režisérka při své cestě do do jemné muzikantovy duše sesbírala hodně materiálu taky z odvrácené strany, z rodin nefunkčních, rozvrácených. Ale je pravda, že dokument o špatných otcích by nepřinesl takovou radost a porozumění jako tenhle skvělý snímek. Vřele doporučuju a doufám, že se u nás najde osvícený distributor....snad ta paní z České televize nebyla jen vrátná....

Skvělí chlapi (2000)

výborná atmosféra, a to pomrkávání Roberta Downeyho.. všichni hrají skvěle, nenápadný a takový pěkný normální film, na konci mi zůstal úsměv na tváři ještě notnou chvíli po skončení filmu..