Romance a cigarety (2005)

Překvapilo mne, jak moc se mi film líbil, od začátku ve výborném tempu, hned od prvního tanečního čísla s popeláři ( to se mi tak líbilo, žejsem vydržela do půl třetí ráno až do hořkého konce. Postavy se vynořují bez bližšího vysvětlení a zase odcházejí. Tak to pěkně plyne. Úžasný sountrack.

Emma (1996)

vcelku milé, ale znám zdařilejší adaptace Jane Austen..

Sicko (2007)

teda je to ale manipulant, ten Moore

Zápisník jedné lásky (2004)

zajímavé, toto mě nějak nechytilo, a ta předojemná scénka s důchodci, moc uplakané..

Králova řeč (2010)

jednoznačně nejlepší film za poslední rok, Colin dozrál ve velezdatného herce, mám ho čím dál raději, jeho koktání nemělo chybu, výprava skvělá, pár nádherných obrazů ( chůze po bulváru - lahůdka) a perlička Geoffrey Rush je prostě k sežrání, je to koncert, zůstává mi v hlavě ještě týden po shlédnutí, tak si dám repete.. po třetím repete vdávám znovu hold - po všech Valmontech, Darcych, Ernestech-Filipech a singlemanech král kokta na trůnu a to se všema famfárama, skvělý film

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Taky mě to dostalo, další skvělý Colinův film, jeho krok a zpěv jsou prostě neodolatelné, Judi Dench opět v roli nesnesitelné madam dokonalá, skvělá předloha.. prostě mi srdéčko zaplesalo..

Božská Julie (2004)

Už od Valmonta mám tuhle zubatou paní ráda, a tady z ní ta mrcha taky trochu vykukuje, skvěle vygradovaný film, nádherná výprava, being Bening!

Čtyři lvi (2010)

dlouho jsem se nenasmála tolik jako u tohoto filmu, scénka s teroristou měnícím hlasy nebo teroristy běžícími plynule v podřepu nebo maskující se před tajnýma, je to jedna lepší scénka za druhou, jen občas mi ztuhne úsměv na rtech, výborný..

Lekce neslušného chování (2008)

kdyby to běželo se stejnou lehkostí jako na začátku, bylo by to za 4*, ale ten konec najednou nějak zvážněl a taky můj oblíbený Colin Firth mi tady v roli umolousaného životem unaveného bonvivána moc nesedl.. zato Kris Marshall báječný slouha..

Crazy Heart (2009)

V poslední době Jeff Bridges hraje samé úžasné role . Moc pěkně zahraný smutný odchod kdysi slavného muzikanta ze scény, realistické, včetně scény dozrálé groupie po ránu v posteli, a ta intonace, to není jeden, ale aspoň tři horký brambory v hubě..