• Krátkometrážní

Souboj Titánů (2010)

No co k tomu mám říct? V tomto případě muím konstatovat, že originál byl lepší. Vladstně s originálním Soubojem Titánů to nemá společné nic. Až na název a na tu sovu, která tu byla sotva 15 sekund (a přitom je to jedna z věcí, které se mi v originálu líbíly nejvíc). Jinak jak říkám jsem tu nepostřehla nic z originálu. Perseus-vyholený a svalnatý zatímco v Souboji Titánů z roku 1981 byl takový střízlík, Medůza je tu krásná- v originálu byla hnusná, Kraken- vysoký jako desetipatrový dům, Pegas je tu černý - v originálu byl bílí a takhle bych mohla pokračovat. Svým způsobem to nebylo zas tak špatné. I když......

Avatar (2009)

Cameron dokázal, jak mohou lidé být krutí, když něco chtějí a dokážou proto i zabíjet. Planeta Pandora je místo rozmanitých rostlin a živočichů . Naneštěstí právě tady se nachází to co lidé chtějí. Nejdřív prostě jen vyjednávají, ale když poznají, že místní obyvatelé Na´viové nechtějí opustit místo, kde se cítí bezpečně , rozhodnou se přistoupit k radikálnějšímu řešení - Rodný strom rovnou zničit. Tento film je sice vizuálně úchvatný, ale hrozně průhledný. Už od chvíle, kdy se začalo o planetu bojovat bylo jasné kdo vyhraje. Skrátka typický americký konec. Ale když opomenu tento drobný detail tak to byl nesmírně facinující zážitek.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Musím uznat, že je to slabší než originál. Vlastně to ani komedie nebyla. Scénář taky žádná sláva. Myslím si, že tento film nemusel vzniknout. Ale už se tak prostě stalo, tak nic nenaděláme. I přes všechny tyto drobné nedostatky dávám 3 hvězdičky.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Jeden z nejlepších komediálních seriálů. Je vtipný, scénář není klišovitý, prostě ideální seriál. Tady jde vidět, jak děti, o které se měla Fran starat vyrostly do naprosté samostatnosti. Ne, že by to někomu vadilo.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Cameron opět potvrdil pozici jednoho z nejlepších režisérů. Terminátor z roku 1984 byl výborný, ale dvojka je o něco lepší. Zvlášť hudba byla výborná. Triky byly taky povedené. Nejlepší byla scéna v ústavu, jak T1000 prochází mříží. Jak si myslel, že to má všechno perfektně promyšlené a najednou se mu tam zadrhla zbraň. Ani nevím proč, ale závěrečná scéna mi přišla trochu podobná scéně z Titaniku, jak Rose sedí ve člunu a jak se na sebe s Jackem dívají.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Tady tento seriál plný žlutých postaviček patří mezi mé nejoblíbenější. Vtipné momenty se tam setkávají na každém kroku. Je to seriál, který pravidelně sleduju. Mám ho prostě ráda.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Angličani prostě vědí jak má vypadat správná kriminálka. Vždy výborná zápletka a objasňování jednotlivých vražd které se v Midsomeru stanou.Ani mi nevadí, že tu a tam se ojeví nějaký ten vtipný moment. Jako například:On nám utíká. Na traktoru. Těch vražd je tam tolik, že se někdy divím, že Midsamer ještě není vyvražděný.

King Kong (2005)

Tento film byl naprosto skvělý. Byly tam dobré triky, herecké výkony a režie. Hlavně se mi tam líbili ti dinosauři, kteří působili, jako kdyby byli živí, stejně jako King Kong. Musím se ale přiznat, že mi na konci ukáplo i několik slz.

Psycho (1960)

Tomuto filmu nejde snad nic vytknout. Výboné spracování, dobrá režie a snad ještě lepší herecké výkony a geniální hudba, která je třešničkou na dortu. Scéna ve sprše je opavdu děsivá a k tomu ještě ta hudba. Určitě jeden z nejlepších filmů jaké jsem měla tu příležitost zlédnout. Taky si myslím, že kdyby to bylo barevné, nebylo by to ono. Černobílé to působilo víc děsivěji.

Střihoruký Edward (1990)

Fascinující film. Je to vlastně jenom o tom jak se příšerka, která má místo prstů na rukách nůžky docela lidsky zamiluje. Je to pouze vyprávění babičky vnučce jak vznikl sníh. Je to ovšem velmi dojemný a zároveň vtipný příběh. První velká spolupráce Deppa s Burtonem. Musím přznat, že Depp mi do té role seděl perfektně.