Warcraft: První střet (2016)

Další, pro mě nepochopitelný, hype. Ano Warcraft je mezi hráči obrovský pojem, ale ten film měl přijít do kin tak před 10 lety. Scény s orky jsou super, jejich slovní výměny mají patřičnou hloubku a dynamiku. Navíc vizuální provedení jejich obličejů je vskutku ohromující. Jakmile se ale na scéně objeví lidé nebo ta otravná míšenka, tak krvácí oči i uši. Celé tomu nasazuje korunu postava Medivha. Ultraslilný strážce, který je ve výsledku totálně neschopný a celou dobu jsem si nepřál nic jinýho než aby ho konečně někdo kuchnul. Celé to navíc vypadá jako trochu dražší intro pro další Blizzardí hru. Zapamatováníhodné momenty = 0. Jedna hvězdička za orky a druhá za to, že to jako celek nepůsobí až tolik jako úplná sra*ka.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Někde jsem četl, že existují filmy, jejichž kvalitu by neměli hodnotit kritici, ale kritici by měli být hodnocení podle názorů na onen film. A tohle je jeden z nich.

Hardcore Henry (2015)

Sakra, zabili Jimmyho! Vy parchanti! Podařený filmový experiment, kdy srdce nejednoho hráče zaplesá, s velkou dávkou brutality a černého humoru. Do filmu se podařilo hezky vtipně zakomponovat snad všechny klasické herní mechaniky jako je zadávaní questů od NPC, waypointy, souboj s bossem, němého hrdinu (což mě dost štvalo stejně jako ve hrách) nebo healování ve stylu Far Cry. Závěrečný twist byl fajn, ale rozhodně by film snesl nosnější příběh, aby byl koukatelnější i pro širší publikum a mohl tak otevřít dveře dalších 1st person snímkům.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Překvapivě ne takový hnůj jako jsme od TV Nova zvyklí. Některé proměny a výstupy jsou opravdu hodně povedené. Nebýt občas odpadního humoru Ondřeje Sokola byl by dojem ještě lepší.

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Neskutečně trapná show. Zhrzenost afroameričanů už přesáhla všechny únosné meze. Všechno to halóóó okolo Capra, že konečně vyhraje bylo snad ještě neúnosnější. Fakt, že Ennio Moricone čekal na plešouna asi 60 let a byl daleko zaslouženější než všechny ostatní nikoho nezaráží .

Deadpool (2016)

Ten film mě absolutně nezajímal. Věděl jsem, že bude hodně odlišný od současných comicsových rychlokvašek. Kamarád mě nicméně přemluvil na něj jít (mohl jsem si vybrat tohle nebo Dánskou dívku). Rychle jsem se naladil na přidrzlý humor a "probourání" čtvrté stěny, které právě dělají z Deadpoola tak svěží a zábavný film. Až tak zábavný a vtahující, že jsem si ani nevšiml že můj kamarád - pravidelný kuřák celý film prochrchlal.

Do posledního dechu (2016)

Když vám jsou všechny postavy u řitě, tak survival thriller může fungovat jen těžko. Pinovi jdou arogantní hezounci skvěle, ale jeho herecký rejstřík tím končí. Toho uťápnutýho tydýta jsem mu nevěřil ani za mák. Romantická linka je vyloženě směšná. Affleck se po většinu času tváří jako největší ultraborec a i když se jim loď rozpadá pod nohama, tak má vždycky na všechno dost času. Epicky patetická hudba, pěkný efekty a kamera.

Osm hrozných (2015)

Druhá polovina je pravé nefalšované tarantinovské peklo. Brutální, s excelentní hudbou, atmosférou a gradací. První polovina je pravé nefalšované tarantinovské peklo kdy se Vás dotyčná existence snaží unudit k smrti. Těch 90 minut kdy se všichni rozprávají na téma dopis od Abrahama Lincolna je prostě v p*deli a já je chci zpět. Tarantino se opájí vlastní genialitou ale koukat se na to nedá.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Celý komentář je SPOILER. Sherlock meets Assassin's Creed. A stejně jako v případě hry je i tady provázání se současností naprosto zbytečná a mnou nepochopitelná kravina. Do té doby než dojde k prvnímu časovému twistu je to parádní viktoriánská hororová podívaná a následně směřující celá do kopru. Klíčová otázka, kterou vznese sám Sherlock, zůstane nezodpovězená. Jako úvod ke čtvrté sezóně je epizoda naprosto zbytečná a shrnutelná do jedné věty a celá pointa okolo Moriartyho je jako z nějakého špatného vtipu.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Největší bublina v dějinách filmu. Od všeho trochu, ale všehovšudy nic. Já do prdele nepotřebuji znovu vidět epizodu IV v naleštěnějším kabátu. Nemluvě o tom, že nemám rád ani samotnou epizodu IV. O jejím vlivu na světovou kinematografii nemůže být pochyb, ale před 40 lety jsem ještě toho ještě nemohl být svědkem. V dnešním měřítku bych se nebál ji nazvat stěží koukatelnou. Její stupidní naivita byla beze zbytku převedena do nového tisíciletí. Hezké CGI a praktické efekty, casting nových tváří se povedl a při nostalgických rozprávkách Hana Sola mě i zamrazilo. Akce - ucházející, ale nic, co by rvalo koule, hlavní záporák - rozpolcenost je fajn, ale jak může takovýhle cucák stát v čele galaktické flotily mi je záhadou, osudovost - výsměch, vývoj postav - ".... meh", zdejší choreografie světelných mečů mohla oslnit tak před těmi 40 lety ale dnes - jako vážně? John Williams se asi definitivně vyšťavil u Epizody III, nebo je už vážně starej. Ze zabezpečí samotné hvězdy smrti bych se vážně poblil a k tomu hodně podivné oslí můstky pro přelétávání mezi jednotlivými planetami. Studio evidentně sebralo Abramsovi taktovku (ani ty blbý lens flary mu nenechali), film si zrežírovalo samo a celá série Star Wars půjde mdlým a vykastrovaným směrem.