Červený trpaslík (1988) (seriál)

Jedna v největších mezer v mém vzdělání byla doplněna. Když chodím s kamarády do hospody, tak dobrá polovina rozhovorů skončila u citace Červenýho trpaslíka. Začal jsem ten seriál nesnášet aniž bych viděl jediný díl. Teď musím jen pokorně přiznat, že jsem u toho umíral smíchy.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Dost možná nejlešpí tuzemský seriál za posledních 10 let. Vyšetřovatelé se většinu času hrabou v papírech nebo jsou celé hodiny na sledovačce. Což není výtka. Člověk snadno uvěří, že takhle se ty příady skutečně řeší a když dojde na lámání chleba, nejednou zamrazí. Seriálu vládnou Polívka s Vetchým a Hanušem, kteří ostatní amsábl s přehledem přehrávají. Herci ve vedlejších a epizodních rolích mají dost rezervy.

24 hodin: Dnes neumírej (2014) (seriál)

Jako nepoznamenanému ani jednou předchozí sérií, mi nepochybně uniklo dost souvislostí a odkazů, ale i tak jsem jen zíral s otevřenými ústy. Stručně řečeno: Naporosto neuvěřitelně našponovaný, vygradovaný, vyhrocený, akční, špionážní thriller, který sktrká veškerou filmovou konkurenci do kapsy.

Na hraně zítřka (2014)

Hodně velká pecka. Když nepočítám Vlka z Wall Street, tak takhle nadšený jsem z kina neodcházel už roky. Po úvodní 20minutovce Liman zadupne pedál do podlahy a neubere z něj až do konce. Střídá hodně vtipné i hodně emotivní momenty se skvělou akcí, která mi přišla jako parádní třešnička na dortu, protože snímek na ní nezakládá. Základním kamenem je ústřední duo, které film ještě více táhne kupředu. Jediná vada na kráse je ten přiblblý hollywoodský konec. Kdyby film skončil o 3 minuty dříve, byl by ještě působivější.

LEGO® příběh (2014) odpad!

Vážně si napamatuju, kdy jsem film naposledy dobrovolně nedokoukal. Vydržel jsem 20 minut a musel jsem to vypnout. Něco tak neskutečně vlezlýho, otravnýho a debilního jsem neviděl už roky. Každá z postav je naprosto nesnesitelná v čele tradičně s Willem Ferrellem

Lucky Louie (2006) (seriál)

Když se v seriálech věší lidi za vlastní či cizí střeva, rozmačkávají se jim hlavy a oživlé mrtvoly jim hází mozky na všechny strany, šuká se v nich jako by zítra nastal konec světa, tak je všechno v cajku. Jakmile se ale vyfakuje dítě, tak je průser, producentům se sevře řiť a seriál se zruší. Nechutný svět, jehož jsme součástí.

Jak vycvičit draky (2012) (seriál)

Hodně příjemný seriál. Animace logicky o řád horší než u filmu a některý díly jsou slabý, ale ve výsledku jde o hodně fajn podívanou, co velmi zajímavě a vtipně přibližuje soužití vikingů a draků. Jako zkrácení čekání na druhý díl si těžko lze představit něco lepšího. Hodně potěší různé vtípky, odkazující třeba na Klub rváčů, Bonda, Warcraft nebo Björna Borga nebo když draci vykrkávají abecedu. Ps: Ovce si v tomhle seriály vytrpí opravdu hodně.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Úplně standartní marvelovka s přidanou hodnotou v podobě lepší akce a nějakých těch emocí. Avengers zatím neporaženi. Na sólovkách mě už ale v kině asi nikdo neuvidí.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jednohubka bez chuti a zápachu. Ústřední duo táhle celý film kupředu, ale dvouhodinová vata mezi úvodní a závěrečnou akcí je šíleně dlouhá a nezáživná. Druhý den jsem si nezvpomněl už vůbec na nic. Když je na blockbusteru za 150 miliónů nejzábavnější cameo Stana Lee a pár Spideyho hlášek, tak je něco špatně.

300: Vzestup říše (2014)

Poté, co všichni kopírují přestylizovaný vizuál, se kterým přišla první třístovka před 8 lety, už jeho další repete asi těžko někoho oslní. Ale kdo jiný by v něm měl pokračovat, než regulérní sequel? Film, který naplňuje snad všechny existující vzorce pro pokračování. Je větší, je akčnější a je o hodně krvavější a špinavější. Film se odehrává před, během i po bitvě u Thermopyl, zachycuje její důsledky a i díky spoustě vedlejších postav, které proplétají oba filmy, rozšiřuje měřítko celého konfliktu, který se v jedničce odehrával skoro jen na fotbalovém hřišti, až na území celého státu. To, že charisma hlavního hrdiny kleslo a příběh spíše není, se může zdát jako velký problém, Murro z toho ale vybruslil překvapivě dobře a nestíhá ani na chvilku nudit. Ve filmu se buď řeší válečná situace nebo se porcují životně důležité orgány. Jako popcornovou zábavu se těžko lze představit něco lepšího. Navíc Eva Green aspiruje na jednu z nejlepších záporaček, co kdy byla na plátně k vidění.