MOST! (2019) (seriál)

Prušinovský a Kolečko už rozbili bank s Okresním přeborem, ale to, co předvedli v Mostě je skutečný opus magnum. Naprosto dokonalý casting všech postav, kdy máte pocit, ze se herci už jako jejich postavy narodili. Scénář dokáže být dojemný, s přesahem a vtipný zároveň. A teď nemyslím, že vtipný jako že se smějete, ale vtipný, že u toho brečíte smíchy. Zároveň je krásně uzavřený, tak snad nehrozí žádné pokračování. Dost možná nejlepší (minimálně nejlepší komediální) český seriál ever.

Matrix Resurrections (2021) odpad!

Když si necháte uříznout koule, nemůžete natočit dobrý film. Blil bych z toho.

Zaklínač (2019) (seriál)

Kvůli první sérii jsem si pořídil Netflix. Celkem se to dalo. Sice první řada vynechala mraky parádních a vtipných momentů z knih a přidala totálně nudnou a nepříliš přesvědčivou linku s Yennefer, ale dalo se ... . Kvůli druhé sérii jej ruším. Vůči knihám mám výhrady. Nejsou geniální jak někteří tvrdí, ale jsou skvělé. Sapkowski vytvořil jeden z nejúžasnějším světů a jedny z nejlepších postav ever. Tak proč se tím řídit, když místo toho můžete vymyslet totální, smysl nedávající píčovinu, která se člověka snaží unudit k smrti? Jediné, co sbírá body je první epizoda II. řady, která adaptuje povídku Zrnko pravdy. Až na tu obrácenou pointu, která Geralta staví do pozice bezcitného soudce, což opět vůbec nesedí k jeho charakteru. Dále se povedlo obsazení Henryho Cavilla (který celkový dojem hodně zachraňuje), Frey Allan a Jodhi May s Emmou Appleton v epizodních rolích. Na Anyu Chalotru, coby Yennefer, se dá zvyknout. Zbytek obsazení je totální fail. Kde je do prdele vyhrabali? Všehovšudy doporučuji přečíst knihy a zahrát si hry (geniální). Seriál spláchněte do žumpy.

Zhoubné zlo (2021)

Naprosto chápu, pokud tomu někdo přifaří odpad. Schopnost užít si tento snímek je přímo úměrná míře tolerance vůči bizarnostem. Vskutku zajímavý mix Insidiouse a Johna Wicka s brutalitou, která si místy nezadá s Jacksonovými Braindead. Naprosto fantastické hrátky s kamerou (z fleku na oskara), světlem a kulisami, které umí vykouzlit snad jenom Wan. Závěrečná pointa se dá uhádnout celkem dost dopředu, ale když SPOILER WARNING vám z hlavy vyleze vaše zlé dvojče a vykosí celou policejní stanici, že by se za to i nestyděl ani Arnie, tak si stejně řeknete "No do psí pr*ele! WTF?!" KONEC SPOILERU. Nedostatek je akorát v jeho úplném závěru, kdy bych chtěl vidět ještě konečné důsledky celého počínání.

Casino Royale (2006)

Nevím proč jsem se rozhodl po 15 letech okomentovat první Craigovku. Možná po zklamání z Není čas zemřít, možná po přečtení knihy, která je celkem nudná, možná po návštěvě Karlových Varů a známých filmových lokací nebo nedávném shlédnutí Zlatého oka, kdy se ručička vah konečně přehoupla a mám jasno o nejlepší bondovce. Zde se zkrátka sešlo naprosto vše od geniálních akčních scén, na dřeň vyždímaných emocí, mého oblíbeného pokeru, českých lokací, přechodu od brosnanovského uhlazeného stylu ke špinavosti a fyzičnosti až po nepopiratelnou tažnou sílu ústřední trojice Bond / záporák / bondgirl. Martin zkrátka opět rozbil bank a já jenom doufám, že první bondovku s novým představitelem svěří opět jemu. I přes svůj pokročilý věk si myslím, že na to pořád mám. A asi navždy budu polemizovat jaké by to bylo, kdyby tandem Mads a Eva dostali role Geralta a Yennefer.

Není čas zemřít (2021)

Tak já už fakt nevim. Stejně jako u třetích Mizerů, kde se všechny pozitivní ohlasy točily okolo nápaditých akčních scén, tak stejný problém vidím i tady. Ku*va kde jsou ty nápadité akční scény? Lepší akce byla i v Quantum of solace. Casino a Skyfall pak vyloženě shlížejí s úsměvem shůry. Možná ta přestřelka na Kubě byla ucházející. Zbytek je jen podivná vata, která se snaží z Bonda udělat rodinný typ. Nic proti emotivním zápletkám. Mezi Craigem a Léou je však absolutně nulová chemie a člověk jim tu osudovost moc nežere. Zároveň je tam spousta kravin. Vážně si nemyslím, že by se v zimě v Norsku prolomil led pod 10 letou holkou a pod dospělým chlapem ne .... Really? Všeobecně velké zklamání. Jediné, co to táhne nahoru je Craigovo charisma a Ana de Armas, která se bohužel na plátně moc neohřeje.

Kate (2021)

Solidní guilty pleasure. MEW kosí rákosníky v Baba Yaga stylu, byť v trošičku horší kvalitě. Bohužel stejně jako Kate docházejí síly vlivem jedu, tak dochází síly i samotnému filmu. Nejlepší akce si bohužel odbydou na začátku (vyjma příšerný automobilový honičky). Jakmile však Kate dostane párkrát přes ústa nebo nějakou tu kulku do nohy, už se začíná jen potácet a tvůrci jakoby najednou nevěděli kudy kam a jak přichystat uspokojivé finále. SPOILER: Kdyby film neskončil, tak jak skončil, klidně bych si dal dvojku a úplně nejlépe crossover s Hemsworthovým Vyproštěním. Uvidíme jestli scénáristi přijdou s nějakým šíleným twistem s oživením pro případný sequel.

Mizerové navždy (2020)

Celé je to temnější, osobnější a krvavější. Chemie mezi úvodní dvojicí je téměř hmatatelná a momenty kdy se oba posílají do pí*i vykouzlí nejeden úsměv. Tvůrci ale jaksi zapomněli na tu nejdůležitější složku - akci. Ta působí neskutečně vyčpěle, uondaně a bez nápadů. Celý film se tak šíleně vleče a vy nemůžete dočkat kdy už bude konec.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Nehodno jména Conjuring a společně s třetí Anabelle rozhodně nejhorší příspěvek do celého universa. Občas fajn lekačka a Chaves zvládá místy vykouzlit i zajímavou a strašidelnou scénu, ale ty dají dohromady celkem asi 10 - 15 minut. Zbytek je celkem uondaná nuda, kdy dost nezajímavý scénář nedovoluje vyniknout postavám nebo Vám něčím pořádným urvat koule.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Abych parafrázoval Homera Simpsona "To je ale píčovina". Plná absolutně nelogických, stupidních a na sebe nenavazujících kravin (a to i v rámci celé série). Takhle zprasenou sérii snad nikdy nikdo nenatočil a doufám, že už nenatočí. Jednu hvězdu za technickou stránku a nejvíc cool vlny ve filmu.