Salton Sea (2002)

Takových filmů s drogovou tématikou a s vypravěčem - hrdinou, je nespočet a tenhle ničím moc nepřekvapuje. Radši si dám znovu všechny série Perníkového táty, než vydržet znovu tuto hodinu a půl. Na můj vkus fakt nuda, pardón. 40%

Hounds of Love (2016)

Není to až tak špatný, hodně bych chtěl pochválit autentičnost. Vypadalo to opravdu jak v reálu. Jen mi pohužel nesedly postavy, nelíbilo se mi kamerové zpracování (jakési extra zpomalené záběry - nevím proč). Nicméně konec je docela působivý a vzhledem k tomu, že čas od času ve zprávách slyšíme o magorech, kteří vězní buď svoje nebo cizí děti, věřím, že tak nějak ta situace může ve skutečnosti vypadat. Znovu si to ale nepustím, moc mě to nezaujalo, takže.45%.

Švédská trojka (2006)

Nechtěně jsem stáhl tuto jinou švédskou trojku než jsem chtěl, ale nakonec jsem ji celkem ustál. Je to taková lehce dramatická romantika, kde se do sebe postupně zamilují 3 lidi, párkrát si zasexují a nakonec to všem v závěru zničí život a přinese jen bolest. Škoda, že to provedení je tak slabé a že scénáristi nepřišli s trochu zamotanějším příběhem. Rovných 50%, víc ne!

Don't Hang Up (2016)

Nevadí mi tento typ hororů, ale v tomhle případě jsem se nedokázal přenést přes ty nesmyslné momenty, které se na sebe kupily každou minutou (např. světla, jak je mohl slyšet, televize, live i nelive záběry, jako wtf?). Uznávám, že napětí i pointa je fajn, ale herci velmi slabí a ty nelogičnosti to strašně shazují. 20%

Thor: Ragnarok (2017)

Neuctívám moc Marvelovky. Kapitána Ameriku i Avengers vyloženě nemám rád, ale Thora jsem si oblíbil. Předchozí díl mě dost bavil a vlastně i tenhle díl mě bavil. Je tam dost super hlášek, absurdních situací atd. Já mám problém jako skoro vždy s tím, že akční scény pro mě nemají žádnou hodnotu, jelikož z nich nejsem napjatý. Už dopředu je jasné jak to dopadne a navíc většinu bitek naruší nějaká cool hláška. Takže tyhle Marvelovky vnímám spíš jako něco, u čeho člověk může vypnout a prostě čučet tak nějak naprázdno. Proto jsem byl docela rád, že předtím vznikl Doctor Strange, který si jako jeden z mála Marvelovek udržel vážnost a měl i celistvý příběh. Ale zpět k Thorovi - Ragnarok je jako jednohubka dobrý, ale že by to byl kvalitní film, na který se chci znovu podívat? Ani náhodou... 60%

Stranger Things (2016) (seriál)

První série na maximum, vo to žádná. Druhá série trochu ztrácí (logicky), ale pokud by se podařilo udržet napětí i příběh alespoň na úrovni 2. série, tak by to měla být i v další sérii pořád pecka. Cením si hlavně nápadu natočit něco, co odkazuje na béčkové horory z 80. a 90. let. A to mě baví, navíc kvituju skvěle vybraný kolektiv herců.

Velký dar (2017)

Pro mě spíš zklamání, potenciál absolutně nevyčerpaný ani herecky mě to nijak nenadchlo. Nechápu hodnocení 80%.

matka! (2017)

Po první hodině jsem myslel, že to vypnu a nasolím Aronofskymu odpad. Ale to, co se stalo v druhé půlce, najednou začalo dávat smysl a pak už jsem jen čekal, kdy je všechny zabije. Derren si vzal neskutečně těžkou látku, ale myslím, že ji dokázal velmi dobře vystihnout. Podobenství planety Země a chamtivého ničitelskeho lidstva, do toho kritika náboženství, ale postavená na samotném křesťanství. Jako musím říct, že je to těžká abstrakce a pravděpodobně se brzy dostaví WTF efekt, který vás může odradit. Ale já doporučuju tu první hodinu vydržet, ikdyž vás budou všichny postavy na plátně prudit a užít si ten závěr, kde všechno docvakne tak, jak má. Z nuly se to vyhrabalo až na 70%.

Všechno nejhorší (2017)

Chápu, že ten námět ve stylu Na hromnice o den více, je ohraný. Ale já se tak náramně bavil, režisér naprosto precizně vystihl každý moment, dal do toho emoce, napětí i špetku té lásky a humoru. Prostě jsem si to užil maximálně a nemám důvod ani chuť se vrtat v nějakých nedokonalostech. *****

Svět podle Daliborka (2017)

Až na ten závěr, myslím, neskutečně zajímavý pohled do života jednoho naivního nácíčka, který má v podstatě takovou dobráckou duši, konfliktům se vyhýbá, cikána v práci toleruje i zdraví. Ale svými názory je to klasický rasista a nácek. Klusák měl k dispozici výbornou látku, ale na konci ji trochu zprznil a proto musím tu jednu hvězdu ubrat. Na závěr se sluší jen konstatovat: Čím víc vypatlaných rodičů = tím víc vypatlaných dětí. Takže žádám všechny inteligentnější lidi - serte na tituly a kariéru a ploďte, jinak je z touhle zemí ámen. 80%