Nalevo od výtahu (1988)

Tak tenhle film byl jediný, který jsem s Pierrem viděl jenom jednou - dnes ve vlaku - a hodně jsem si ho užil. Strašně mi připomíná současné konverzační francouzské komedie, které se odehrávají na malém prostoru (Jméno, Co jsme komu udělali atd.). Tohle ale bylo perfektní hlavně tím, že Pierre je zde pouze součástí, nemá dominantní roli a tak si můžeme užít i dvě nádherné francouzky nebo vtipné policajty. Škoda jen, že se to posledních 20 minut už dost opakovalo a celkově to ztrácelo tempo, ale na 4 hvězdy úplně bez problému. Doporučuju!

Uprchlíci (1986)

Docela odlišný film od jiných s Pierrem Richardem. Humor je zde až na druhé koleji a převažuje děj, který sází hlavně na lidskost a lásku (přátelskou, otec/dcera) a tím si mě film naprosto získal. Jasných 5 hvězd, ale co se týče humoru, tak v tomto případě ho příliš neočekávejte. Pro mě nejvtipnější nadále Rána deštníkem. :))

Kopyto (1981)

Několik scén naprosto božích (třeba jak se propadá Pierre do písku nebo ta v baru a mnoho dalších). Celkově tomu ale chybí tempo. Rána deštníkem byla o dost svižnější a kadence humoru byla skoro smrtelná. Tady je to pozvolnější, a humor občas vázne (co ta gorila nebo to opuchnutí po bodnutí???), ale pořád je to natolik skvělá komedie, abych ji doporučil všem a ohodnotil 80 procenty. PS: Skvělá hudba

Rána deštníkem (1980)

Zběsilá komediálně-kriminální jízda a jeden z nejlepších filmů Pierra Richarda, ne-li vůbec nejlepší. K tomu netřeba víc dodávat, perfektní oddechovka. 90%

Jsem nesmělý, ale léčím se (1978)

Velmi povedený romantický good-feeling filmeček s Pierrem Richardem s příjemnou hudbou a klasickým francouzským humorem. O trošku slabší než Hořčice mi stoupá do nosu, ale opravdu jen o chloupek. 80%

Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Skvělý film, kde především scéna v hodině matematiky, se stala pro mnohé nerdy kultovní :-D Bavil jsem se víc než u Vysokého blondýna, takže za plnou palbu.

Návrat velkého blondýna (1974)

Nepodařené pokračování. Málo humoru, slabý scénář a jak už zde zaznělo, vypadá to tak, že hercům včetně Pierra Richarda se do pokračování nechtělo - nemá to ten správný šmrnc. Navíc hudba začíná být chvílemi už dost otravná. Pro mě tedy zklamání. 40%

Kdo přežije - Worlds Apart (2015) (série)

Osekaný Reunion, který se zvrhnul vlastně jen v řešení sprostých slov, ještě nekazí pohled na tuhle sérii. Jednoznačně jedna z nejlepších od dob Samoy. Dal bych jí asi těsně pod úroveň famózních Filipín nebo Cagayan, ale určitě si zaslouží vysoké hodnocení. Nenudil jsem se ani trochu, bezvadný byly soutěže a všichni tři finalisti měli něco do sebe, což už jsem dlouho nezažil. BTW: Casting do Kambodži vypadá doooooost dobře !!! A konečně nová lokalita, jupí !!! 90%

REC 4: Apokalypsa (2014)

No s jedničkou ani dvojkou se to nedá srovnávat, značný propad dolů po dějové i hororové stránce. Nicméně nejsem sám, kdo asi očekával úplně něco jiného, že??? Tahle série začíná mít docela značné vady. Zaprvé se vůbec neměl točit 3. díl, který byl o ničem !!! A zadruhé, pokud tvůrci za každou cenu chtěli využít prostředí staré lodi, tak měl být tenhle díl třetí a nikoli až čtvrtý. Jenže kdy se konečně dočkáme té apokalypsy, která postihne celé lidstvo nebo alespoň město? Balaguero to technicky zvládl, bavil jsem se taky, ale po těch letech jsem čekal opravdu něco jiného a jsem zvědavý, jestli z tématu REC nebude nakonec natahovaná ždímačka peněz ve stylu SAW. 55%

Neutečeš (2014)

Velmi sympatický počin od mladého fanouška hororů. Nejvíc chválím přirozený scénář, dobré herecké výkony a napětí. Nelíbila se mi příliš ta psychózní hudba, ta byla fakt šílená a škoda, že film nemá hlubší zápletku. Celkově ale chválím a hororovým nadšencům doporučuju. V roce 2015 zatím nejlepší kousek.