Dokonalá loupež (2018)

Nezlobím se, naopak. Svižných drsných krimi je jak šafránu, takže za mě palec hore. Butlerovi role sedne jako prdel na hrnec.

I Love You, Daddy (2017)

Zvedám obě ruce vysoko nad sebe a posílám pozdrav Louisovi. Za tohle díky, pane!- moje filmový srdce zaplesalo.

Honba za diamantem (1984)

Dokonale funkční. Dokonale zábavné. Vlastně téměř geniální. Typ filmu, co se už dnes netočí- zlatý časy.

Osamělý vlk McQuade (1983)

My guilty plesure. Chlapskej film, kterýmu hodně odpustíte, protože je narvanej testosteronem a božskou hudbou De Masiho. No a jasně- když se Chuck s károu vyhrabe z písku- to rve koule.

Apocalypto (2006)

Po letech se vracím a jednoznačně zvedám- a smekám. Gibson je mistr.

Mise (1986)

Jeden z nejkrásnějších příběhů a nejlepší kinematografie, co jsem kdy viděl. Filmové nebe.

Případ Nile Hilton (2017)

Fares opět nezklamal, je to skutečně charismatický chlap, sledovat ho je jedna radost. Film má obrovský potenciál, ale škodí mu absence dominantního prvku, něčeho, co by dokázalo onu plynulou noir atmosféru nakopnout a zdramatizovat. Plynulost a jakási konzistence dění je ke škodě. Je to velmi solidní, je to skutečně koukatelné, ale film ve vás nezanechá žádný silný moment- a že by se jich dalo najít dost. Dramaturgie zaspala a tam, kde mohla vykřesat a povýšit scény na vyšší level, tam je zanechala "bez povšimnutí" a celý příběh jen tak propluje. Což je velmi zvláštní, protože má skutečně z čeho brát. Příčí se mi dát 3*, příčí.

Black Panther (2018)

Really? Really? Jak Black Panther skvěle fungoval jako doplňující element, tak jako samostatná jednotka zcela selhává. Neuvěřitelný HYPE, jak ze strany medií, tak ze strany celebrit. Černošská komunita se možná tetelí blahem, ale faktem zůstává, že tento rozruch celému projektu pouze škodí, jelikož se tu nehodnotí ani tak film, jako spíš jakýsi "milník" v kinematografii a samozřejme politika. Neobjektivita a korektnost je hrozná věc. Ve společnosti dnešních superhero snímků je tento na úrovni někde u původního Captain America. Sorry, ale tohle se nepovedlo a jen pro to, že je to "černý film" nebudu tvrdit opak.