Bobule (2008)

Áno, slnkom zaliate vinohrady, krásne zábery z výšky na ne a okolitú prírodu si zaslúžia absolútorium. Na druhej strane, na rozdiel od dobre obsadenej Terezy Voříškovej, som si za celý film nedokázal zvyknúť na Hádka, ktorý mi do tej role jednoducho nesedel. Celkovo sa však prikláňam k názoru, že dejovo je film dosť prázdny.

Veľký rešpekt (2008)

Úprimne povedané, keby som hodnotil tento film nejakými objektívnymi kritériami, skončil by podstatne horšie. Na druhej strane, ak sa naň pozerám ako na film, ktorý s akýmsi nadhľadom ukazuje život v Petržalke, tak sa dá, pretože v ňom nechýbajú svieže vtipné momenty. Samozrejme prevedenie je lacné, ale Maďar z Budapešti prichádzajúci na aute so slovenskou ŠPZ?! To už zaváňa skôr lajdáctvom.

Marley a já (2008)

Stelesnenie toho, čo si predstavujem pod rodinným filmom, i keď uznávam, že v zľahka nadpriemernom vydaní, čo má na svedomí najmä Wilson. Ale celý film som sa nemohol zbaviť dojmu, že Aniston make-upom pridali min. takých 5 rokov. Alebo je už naozaj taká stará?

Transformers (2007)

Po vizuálnej stránke dobrá práca, čo podčiarkuje aj obsadenie Megan Fox, ale zvyšok má dosť značné rezervy. V príbehu sa nejak rýpať veľmi nebudem, azda však mohol byť viac vykreslený. Na môj vkus tam však v niektorých scénach bolo priveľa robotov naraz:) Neraz ich na obrazovke bojovalo toľko, že som mal problém vnímať kto s kým bojuje, kto je vlastne dobrý, kto zlý. Navyše situácií, pri ktorých som si povedal: toto som už niekde videl a je to zlé, tam na mňa bolo príliš veľa (zrejme aj českým dabingom). Fox svoju pipku zvládal tak dobre, až som sa pýtal, či to vôbec musela hrať a LaBeouf je pre mňa na svoj vek pán herec. Ako skoro dve a pol hodiny na tlačenie popcornu do hlavy sa to dá, ale inak... 2.5*

Den cvoka (2002)

Veľmi vtipný film. Bolo tam zopár slabších miest, ale inak veľmi podarené dielo o tom, ako pan jest rozmontowany...

Lost Highway (1997)

Rešpektujem Lyncha a mám rád filmy, pri ktorých nie je povedané všetko, ale divák si do určitej miery má pointu vytvoriť sám, ale... aj v tomto existujú isté hranice a obávam sa, že tento film ich prekročil. Toto naozaj nie.

Kung Fu Panda: Tajemství Pěti postrachů (2008)

Tiež sa mi to páčilo o čosi viac ako celovečerná Panda. Nie že by šlo o nejaký dychberúci počin, ale posolstvo podané na 25 min. naozaj zaujímavou formou, ktoré navyše dokresľuje celovečerný film, bolo dostatočne silné.

Kung Fu Panda (2008)

Animované filmy, pokiaľ nejde o nič výnimočné, u mňa väčšinou končia s tromi hviezdičkami, Kung Fu Panda však "stroskotala" na akomsi mojom nezáujme o ázijské kung-fu filmy. Pre pandu som sa nedokázal za tú hodinku a pol nadchnúť a napriek tomu, že, ako to u animákov býva, je krásne nakreslená, to bude tentokráť za 2*.

Třetí muž (1949)

Filmov z povojnového obdobia som zasa až toľko nevidel, takže nejaké porovnávanie s jeho súčasníkmi v mojom prípade nehrozí. Čo je však podstatnejšie, Tretí muž v mnohom nezaostáva za súčasnými, nazvime to, politickými thrillermi, práve naopak, mnohé sa majú čomu priučiť. Neopakovateľná atmosféra zbombardovanej Viedne, dobrí herci a napätie, ktoré graduje v správny čas. Výborné.

Iron Man (2008)

Som si istý, že Batman by Iron Manovi závidel jeho "Robina":))