Město bohů (2002)

Nepopieram, že z technického hľadiska je to vynikajúci film a to, že je natočený podľa skutočnej udalosti mu v mojich očiach pridáva, ale... som trochu v rozpakoch. Realistické zobrazenie neľahkého života v Meste bohov kvitujem, no neraz to vyzerá len na surové, často bezmyšlienkovité zabíjanie. 3.5*

Piráti na vlnách (2009)

Váhal som dokonca nad piatimi hviezdičkami, nakoniec zostanem len pri štyroch, ale o to silnejších. Je pravda, že po dejovej stránke nejde o žiadne veľdielo, film však ťahajú herci, ktorí sú naozaj neskutoční a scenár, ktorý pripravil nespočetné množstvo vtipných scén a hlášok. Keď som si prečítal popis k filmu, ani ma nenapadlo si ho pozrieť, ale to čo som nakoniec videl ROCKED! 4.5*

Kým sa skončí táto noc (1965)

Presne ako píše Theker, ide o jednu noc, ktorú môže kedykoľvek prežiť každý z nás a to filmu pri úžasných hereckých výkonoch trojice Dančiak, Labuda, Pántik pridáva na zaujímavosti. Už aj keby sme opomenuli psychologický rozmer snímky, je sa na čo pozerať, no keď ho vezmeme do úvahy, nedá sa nič len vrelo odporučiť.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

V mojich očiach trochu kontroverzný film. Na jednej strane dejová línia nie je nijak očarujúca a bezmála dve hodiny mi prišli priveľa, no na druhej strane sú tu scény, kvôli ktorým sa film oplatí vidieť. Čo je však kľúčové, sú herecké výkony Deppa a Del Tora, ktoré mi doslova vyrazili dych. Také čosi sa často nevidí a z hľadiska hereckých výkonov je toto jeden z najlepších filmov, čo som videl za dosť dlhý čas. 3.5*

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Myslím si, že hodnotenie tohto filmu je do veľkej miery ovplyvnené očakávaniami. Naozaj netuším, čo čakali ľudia, ktorí mu dali odpad, ale ja som si realistického Jánošíka predstavoval v zásade asi takto. Navyše, moje očakávania značne znížili kamaráti, ktorí ho dobre, že nevykreslili ako nemravné porno bez akejkoľvek pointy. Ja som bol nakoniec milo prekvapený, pretože moje pôvodné antipatie k hlavnému predstaviteľovi zmizli a aj keď si Jánošíka viem predstaviť bez niektorých scén, či už erotických alebo naturalistických, ide určite o film, na ktorý sa dá pozerať. Každopádne určite lepšie ako Bathory. 3.5*

Zlaté oko (1995)

James Bond je kult a GoldenEye patrí medzi najlepšie bondovky...

Návrh (2009)

Začiatok bol úžasný, neveril som, že by v takom tempe mohol film vydržať až do konca. To sa potvrdilo, asi taká polhodina na záver potrebovala poukázať na to, že sa nejedná o komédiu, ale romantickú komédiu a hodnotenie šlo dole. Titulky zasa rozpamätali divákov na to, že sa predtým dobre zasmiali a preto sa film nedá len odporučiť. Vo filme je viacero momentov, pri ktorých sa jednoducho nedá nebaviť a o Reynoldsovej zásluhe na výsledku sa ani nebudem rozpisovať.

Tango s komáry (2009)

Z tohto filmu som na Bažant Kinematografe 2009 v Bratislave videl asi 30min., potom bola na Hlavnom námestí ohlásená bomba. Ale nečudoval by som sa, keby ju nahlásil niekto z divákov, lebo ten začiatok za veľa nestál...

Profesionálové (2008) (seriál)

Nie seriál pre intelektuálov, ale ako nenáročná záležitosť na zaspanie nie zlé.