Che Guevara (2008)

Že by bol príbeh kubánskej revolúcie taký nudný? Sa mi nechce veriť. Pre mňa veľké sklamanie, pretože to bola dvojhodinová uspávanka, kde partizáni vkuse iba niekam šli, Guevara povedal pár slov a potom po sebe chvíľu strieľali. Kvalitný dokument by bol určite zaujímavejší. Jedna hviezdička za Del Tora, ktorý je naozaj úžasný, ďalšia za to, že mám konečne celkom slušnú predstavu o tom, kto bol Guevara a tá tretia za to, že vizuálne to je pekný film. Bohužiaľ, to je všetko.

Pomáda (1978)

Naivný príbeh s úžasným Travoltom, ktorý je pre mňa jedným z naj muzikálov všetkých čias. Škoda len toho, že tempo, ktoré má Pomáda v niektorých pesničkách neudržal dlhšie. Takto vyzerá klasika!

Kasandřin sen (2007)

Farell vycukaných týpkov zvláda vynikajúco, čo potvrdil aj v In Bruges a ja mu to skrátka žeriem. Horšie je, že v celom filme nie je nič prekvapivé, všetko ide podľa "ošúchanej" krimi šablóny a ja si myslím, že Allenovi sa nepodarilo vytvoriť atmosféru výčitiek svedomia aká by sa sem možno hodila. Azda keby mal film o pár minút viac a dal tejto fáze príbehu viac priestoru dopadlo by to inak. Takto je to prinajlepšom priemerná kriminálka s hviezdnym obsadením.

Tanec s vlky (1990)

Naozaj ma nenapadá nič, čo by sa dalo vyčítať. Azda jedinou vecou je dĺžka, ale aj tá má svoj zmysel, pretože som sa ani chvíľu nenudil. Každopádne pre ňu Tanec s vlkmi tak skoro vidieť nechcem:) veľmi silné 4*

Hranice života (2005)

Základom hodnotenia tohto filmu je, či ho pochopíte. Vôbec nie je podstatné ako. Či tak ako to myslel režisér, scenárista, či ako sa vám zdá, že to myslieť mohli. Pretože možno ani oni sami to do posledného detailu nepremysleli. Ja som si svoj význam našiel a napriek tomu, že možno nie všetko zapadlo úplne presne, mám pocit, že som sa aspoň priblížil k tomu, aby mi to dalo aký-taký zmysel. Podstatnejšie však je, že akonáhle si svoj zmysel nájdete, začína fáza, kedy prestávate rozmýšľať nad každým detailom a máte konečne čas oceniť tú "formálnu" stránku. A tu teda oceniť je čo. Prestrihy, ktoré mi síce neboli vždy po chuti, ale filmu poslúžili, rôzne vizuálne efekty, kamera a samozrejme výborné herecké výkony, ktorým vojvodil Gosling. Stay má mnoho čo ponúknuť, otázkou skôr je, čo si z toho divák dokáže vziať.

Oko bere (2008)

Sturgess iba potvrdil, že patrí v súčasnosti medzi najlepších mladých hercov, čo spolu so Spaceym, ktorý predviedol svoj štandardný výkon, Fishburneom a tímom mladých inteligentných študentov stačilo na 3.5*:)

Duel Frost/Nixon (2008)

Jedným slovom úžasné! Bezchybne obsadení hlavní protagonisti, takisto výborní herci vo vedľajších úlohách. Mohlo by sa zdať, že zo značnej časti je film iba akousi prípravou na veľkolepé finále, ale tá príprava funguje naozaj na sto percent a najmä chémia medzi filmovými Nixonom a Frostom je bezchybná. Naozaj nemám nič, čo by som vytkol. Toto skrátka treba vidieť.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Mne sa to páčilo. Nie žeby to bolo dokonalé, ale boli momenty, pri ktorých som sa poriadne nasmial:) 3.5*

RocknRolla (2008)

Čím viac filmov od Ritchieho vidím, tým menej chápem tomu, aké má meno. Čo je preboha na tomto filme také úžasné? Áno, Butler a Strong sú super, ale... to má stačiť? Priveľa postáv, s mnohými neraz zbytočnými vedľajšími dejovými líniami, ktoré sa neprehľadne prelínajú v poslabšom príbehu má byť dosť na dobrý film? Čakal som energickú jazdu okorenenú anglickým humorom, ale dočkal som sa neslanej-nemastnej podpriemernej komédie(?), keďže skutočne vtipných momentov bolo na môj vkus trochu málo. Fuck off!

Linkin Park: Road to Revolution (Live at Milton Keynes) (2008) (koncert)

Spomínam si, že niekoľko rokov dozadu na mňa Linkin Park hrali pritvrdú hudbu. Odvtedy sa môj hudobný vkus o niečo zmenil, ale hlavne sa zmenili LP. Napriek tomu som očakával energický koncert. Ten sa však konal iba v úvode a, povedzme, na záver. Stred bol na môj vkus príliš pomalý a nevýrazný, čo však podľa všetkého súvisí s "bonusovým" vystrihnutím pesničiek, ktorým práve tá energia nechýbala. Z tohto pohľadu spackaný DVD disk. Ostatné sa však podarilo, úžasné sú najmä kamera a strih počas rýchlejších pesničiek, čo im dodáva dynamiku a pôsobí o to kontrastnejšie k pomalšiemu stredu. Nie som žiadnym veľkým fanúšikom LP, ale na toto DVD som sa tešil, bohužiaľ, som bol dosť sklamaný. Koncert možno super, ale DVD až tak dokonale nevyšlo. 3.5*