• Krátkometrážní

Critters 4 (1992)

Hellraiser, Leprechaun, Critters a mnoho dalších filmů skončilo ve vesmíru. Ve většině případů se jednalo o výrazný pokles úrovně a kvality starších dílů. Critters 4 bohužel patří mezi tuto lacinou společnost. Většina lidí považuje tento poslední díl za nejslabší. Ale já rozhodně ne, protože se tento díl (více)přiklání k hororovému žánru -než jeho komediální předchůdci. Herecké výkony, interiéry, dialogy nebo práce s kamerou jsou tak kýčovitě podprůměrné, že jsem si tento film zamiloval. Velké plus je za to, že se stal z Aga kariéristický a chladný hajzl. Udušení crittersákem považuji za nejlepší scénu z tohoto filmu. Celou tuto hereckou sebranku převálcoval (jako vždy) Don Keith Opper. ŽEBŘÍČEK OBLÍBENOSTI: Critters 1 (1), Critters 2 (2), Critters 3 (4), Critters 4 (3).

Le Lac des morts vivants (1981)

Mám rád zombie horory z této doby a plně se jich zastávám, ale tento film si to nezaslouží. Lac des morts vivants, Le je skrz na skrz špatný film, který jen kopíruje slavné scény z jiných filmů. Herecké výkony jsou opět nulové, ale to samozřejmě není moje hororová priorita. Tomuto filmu neodpustím odfláknuté masky, makeup a gore efekty. Hudba je přímo příšerná a mám neurčitý pocit, že jsem ji už zaslechl v nějakém starším snímku. A dialogy??? :-)….klasika….:-). Tento komentář uzavřu přísahou, že si tento film už nikdy nepustím. Ani kdyby mě ti zombíci chtěli sežrat.

Ženská věznice (2006)

Typický Bruno Mattei. Zhruba posledních deset let života věnoval k natáčení různých vykrádaček - slavných filmů. Tyto filmy byly natáčeny způsobem a kvalitou (úrovně) telenovely. Ženská věznice nijak nevybočuje z podprůměrnosti posledních realizací. Opět se jedná o stupidní a špatně natočenou NEpodívanou. Herci zase podali ten nejpřesvědčivější výkon, který vykreslil jejich normální demenci. S označením kvality gore efektů bych nejraději zašel někam na konec abecedy. Tu jednu hvězdičku dávám za nějaké ty kozy.

Porno Holocaust (1981) odpad!

Jak asi začít mám. Jednoho krásného dne se sešli dva lidé. Jeden byl pornosračkář Joe D´Amato. Ten druhý byl ještě větší (hororový)sračkář Bruno Mattei. Dali (prázdné) hlavy dohromady a vznikl film - Holocausto porno. A teď vážně. Tento film je ta největší stupidita, která se pyšní žánrovým rozdělením – EROTICKÝ/HOROR. Porno tam sice nějaké je, ale spíše to připomíná pohyby v epileptickém záchvatu. Hororový podíl zde nenajdete. Dialogy, masky, scénář, kamera, efekty, herci a hudba jsou výplodem nejnižšího označení podprůměrné sračky. A ta cizí hlava na konci filmu to jen dvakrát podtrhla. Jakoby to snad tvůrci mysleli vážně i stou hlavou, kterou mohli ve střižně klidně vystřihnout, protože to na další záběr nemělo vliv. Tento film rozhodně nepouštět!!!

Věž (1993) (TV film)

Narušitel určený k likvidaci prožije velice nepříjemnou popracovní dobu. Osmdesátá léta plná střev, kanibalů, zombie, krve a vnitřností skončila. Začátek devadesátých let se zapsal jako nástup různých robotů a umělých inteligencí. Různé typy problematiky věží, mrakodrapů, počítačů, robotů atd. The Tower (1993)jsme mohli nedávno několikrát vidět díky ČT1. Plně automatizovaný a moderní mrakodrap, řízený nejdokonalejším počítačem, nesnese zbrklé chování nového zaměstnance. Tento film měl velký potenciál, ale díky malému rozpočtu z toho vznikla průměrná podívaná. Nějaké to gore nestojí za řeč, ale promyšlenost nastražených pastiček…… za jedno zhlédnutí určitě stojí. Alternativní ČR název – VĚŽ/SMRTÍCÍ VĚŽ

Skřet v Las Vegas (1995)

„Nejdřív tě párkrát praštím, než si tě celého zbaštím“ Leprechaun 3 je velice zábavný filmeček o zlém skřetovi, který mluví ve verších a úzkostlivě střeží svůj poklad. Běda tomu, kdo mu ukradne jeden z jeho kouzelných zlaťáků. Mám rád celou sérii, ale tento třetí díl jasně vede. Je zde spousta hlášek a nějaké ty gore efekty. Leprechauna ztvárnil herec Warwick Davis, který je znám spíše z filmů - Labyrint (Hogl) a Harry Potter (profesor Filius Flitwick). Skřeta v honbě za svým zlaťákem nic nezastaví. Tento film rozhodně doporučuju. Alternativní název V ČR – Skřet v Las Vegas.

Pomsta netvora (1955)

Před začátkem nějaké kritiky je třeba brát ohled na dobu vzniku. Tento film byl sice v něčem průlomový, ale první díl byl o dost lepší. Jak po stránce technické - tak i (hlavně!!!!) obsahové. U většiny filmů jsou pokračování slabší než původní díla. Tento film je dost jasný případ. Velkým mínusem je i to, že z neohroženého obávaného monstra udělali poníženou a pronásledovanou akvarijní rybičku. Na rozdíl od původního filmu se tvůrci vůbec nesnaží zakrýt dýchací trubici, která vede od zamaskované kyslíkové bomby do hlavy (pusy). V některých záběrech je to přímo neodpustitelné. Spousta záběrů v akváriu jsou zbytečně natahované. Smrt netvora taky nebyla nějak důstojně vymyšlena. Toto pokračování bych označil za zbytečné.

Zombie: Začátek (2007) odpad!

Pokud někdo neviděl film Aliens od Camerona - tak rozhodně po zhlédnutí této sračky o nic nepříjde. Jediný rozdíl bude asi v tom, že místo vetřelců tu jsou zombie. Dokonale okopírovaný scénář byl zasazen do stupidní podamatérské telenovely, která je pokračováním sračky stejných kvalit - L´ Isola dei morti viventi. Opět jsou tu otřesné herecké výkony, dialogy a ještě šílenější dabing od nás. Masky, makeup a jiné efekty jsou velice žalostné. Tento film byl posledním počinem Bruna Matteiho. To je taky jediné pozitivum, které bylo k nalezení. Vyhněte se tomuto filmu velkým obloukem.

Zombie: Ostrov smrti (2006) odpad!

Tento film můžu s klidem označit za nejhorší věc, kterou jsem v poslední době viděl. Já mám sice velmi rád zombie filmy a béčkovitost, ale tato trapná telenovela přesáhla hranice mojí snášenlivosti. Herecké obsazení je přímo katastrofální a tak dementní, že by je strčil do kapsy první neherec jdoucí kolem. Bohužel ten ČR dabing dokázal přítomnost ještě větší debility u nás. Gore efekty, masky, makeup, kamera, hudba, dialogy a další záležitosti jsou hluboce podprůměrné. L´ Isola dei morti viventi je jedna velká nepovedená vykrádačka a opravdu nenalézám nějaké pozitivum pro vyšší hodnocení. Bruno Mattei ke sklonku života opravdu……zešílel nebo ztratil vkus.

Dům u hřbitova (1981)

Rok 1981 se určitě zapsal ve Fulciho filmografii jako nadprůměrný. V tomto roce vznikl jeho nadhoror - E tu vivrai nel terrore - L'aldilà a komorní, ale za to mrazivý Gatto nero, Il. Mezi těmito horory vznikl ještě jeden - Quella villa accanto al cimitero, který nesmazatelně zanechal stopy v hororových dějinách. Při realizaci tohoto hororu se zase sešla parta úžasných lidí. Kamera vedená talentovaným a kreativním Sergiem Salvatim. O parádní hudbu se postaral Walter Rizzati, který do toho dal velký kus sebe. Opět skvěle propracované gore efekty, masky a makeup z dílny Gianetto De Rossiho. Celý film provází mrazivá a hustá atmosféra, která zaručuje s kombinací všech ostatních prvků nezapomenutelný zážitek. Herecké obsazení opět nezklamalo (když nepočítám tu malou blonďatou upištěnou kreaturu). Quella villa accanto al cimitero se určitě může zařadit mezi desítku nejlepších mistrových filmů………………………..a nakonec ……… "Nikdo neví, zda jsou děti zrůdami nebo zrůdy dětmi"