Nařčení (2012)

Ok, je tam ten faktor, ze sa to naozaj stalo a dievatko mi je luto, ale ten isty faktor z toho robi takmer frasku a scenku z humoristickej relacie ako nenatocit porno v praci. Mozete sa ohanat psychologickymi teoriami o sile autorit, ale ja to skor vidim na politiku strachu v USA. Na SVK, ked poviete slecne, ze ukradla peniaze a nech sa vyzlecie, aby ich nasli, lebo tak chce ujo na mobile, tak sa nevyzlecie....lebo minimalne vie, ze nic neukradla. No mozno by sa aj vyzliekla ak ste jej sympaticky, ale to uz sa vraciam k tomu pornu. Aj by som dal par vtipov na temu vitazov Darwinovej ceny, ale pracujem na sebe a empatia je momentalne velka vec. Inak samotny film nie je zly, ale bez toho ducha skutocnej udalosti by to bolo o triedu menej. To a velmi sympaticka Dreama Walker.

Cesta (1971)

Tak toto sa mi pacilo. Na prvy pohlad sa zda, ze poukazuje na rozdielnost "nasej" rozvinutej civilizacie a tej zaostalej, niekde v australskej busi. Je to vsak rovnaka divocina ci uz v betonovej alebo poriadne vlhkej a zelenej dzungli. V kazdej sa musite naucit ako prezit a byt akceptovany spolocnostou, partnerom, kolegami v praci alebo svojim kmenom. Neschopnost prezit/ziskat/byt uspesny vas moze stat velmi vela. Walkabout je umelecky film pre zaciatocnikov. Sice rozprava viac kamerou nez slovami, tieto obrazy su vsak velmi vystizne, vacsinou surove a naturalisticke. Protiklady su podane takmer formou cierna a biela, takze su lahko rozoznatelne. No a este je tu mlada Jenny Agutter a to je poezia sama o sebe. Ak sa vam paci australska priroda, tak toto je urcite nieco pre vas.

Jason Bourne (2016)

He is back! Jason sa po 9. rokoch vratil. Stara laska proste nehrdzavie a Damon s Greengrassom si povedali, ze ked to funguje, tak nie je co riesit a rozhodli sa ozivit Bourna. Som fanda serie, takze pripomienku som mal nastavenu uz niekedy v januari, ked som v telke zbadal prvy trailer. No a dobre som spravil. Akcie je tam naozaj hutne a Jason rozdava rany ako za mlada. Hoci je vidiet, ze roky sa na nom podpisali, tak z chladnosti a vypocitavosti mu nic neubudlo. Je to trochu viac politicke akoby sa mi pacilo a silne sucasne, co znamena az prilis pretechnizovane. Vsade same kamery, satelity, odpocuvanie a tracking. Obcas sa zda, hrajuce scenaristom do karat viac nez by sa patrilo. Film vela noveho neprinasa a casto mierne povedane vykrada svojich starsich bratov, ale stale ide o velmi slusnu zabavu s trademarkovymi auto nahanackami ako ceresnicka na...riadiacej pake? Jason Bourne proste na tu romantiku nikde velmi nebol.

Hra o trůny - Série 1 (2011) (série)

Tak som si to pustil. Je to vsade, reku si to dam a uvidim. A...no myslel som, ze v dobe porna to uz nebude platit, ale ako sa zda tak sex a nahota stale predava. Lebo okrem snahy tvorcov byt "iny" a narvat do kazdeho dielu aspon 10 minut s kozami, prdelami a bobrami, som tam nenasiel nic extra. Postavy sa tam bud rozpravaju akoze v hadankach, alebo niekam idu, odisli, odidu, prisli, pojdu, aby si pokecali. Celkovo to nie je zle, ale...podarilo sa mi aj precitat knihu a mrzi ma, ze ludia co tomu dali 5 hviezd nevedie o co prichadzaju. Dalo by sa povedat, ze su dokonca klamani, kedy su niektore postavy v knihe a vo filme v rovnakej situacii vykresleni v uplne opacnom svetle. Ale povedzme. Kniha je kniha a tv je tivi. Horsie je,ze sa do telky nezmestili velkolepe suboje a bitky spolu s mnozstvom mytologie tohoto kazdym dnom studenejsieho sveta. A o tom to predsa je. Ludia dakuju tvorcom za znovuzrodenie fantasy. Po prvej serii urcite nie. Podakujem sa vsak panu Martinovi. Uz teraz sa zda, ze vsetko bude inak a tu hlavnu hru si zahra uplne niekto iny. Koho pravdepodobne este ani nepoznam. Season 2 here I come

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Ja som sa bavil. Na vecer, kedy na mne spal moj dvoj mesacny, syn som si nemohol vybrat lepsie. Vyzera to dobre, Jeff bridzisuje ako zvycajne a ani namet nie je zrovna na zahodenie. Nikto tam nemudruje a trva to zdravych 90+minut. Od rezisera Red som mozno cakal viac vtipu, ale Reynold nie je Bruce Willis a Parkerovu som uz davno zapisal do zoznamu nepriatelov charizmatickeho herectva. No a Kevin Slaninka? Ten hral opat dementa, takze na vybornu. Aj ked tentokrat asi nechcene.

V moci ďábla (2005)

Namiesany horor s dramou (nie damou, taky mix vynimocny nie je) zo sudneho prostredia je skutocna rarita. Hlavne ked tie hororove flashbacky funguje dostacujuco, aby pomohli premostit nie az tak dobre sceny zo sudneho dvora. Co vsak robi tento film vynimocnym je, ze sa nesnazi davat odpovede, len zasieva pochybnosti. O nas, o nasej (ne)viere, o svete. Co v casoch vsevedcov a sebaistych mudrlantov (hlavne tych internetovych) je pozitivna zmena.

Intimní past (2011)

Teta Hilary Swank by uz toho chlapca asi len tazko zahrala. Vypucila nam do krasy a v tomto "mysterioznom" filme potesila nejedno oko labuznika. V druhom oku vsak citim malu slzu sklamania, lebo ovela viac radosti mi uz reziser nenaserviroval. To este podtrhuje absolutne nevyuzity Christopher Lee, ktory za cely film kupil flasu vina a par razy sa uchylne "zakoukal". No a vyvrcholenie je podctou vsetkym hororovym parodiam, kde vrah je nesmrtelny a zenska bezi, bezi a bezi a ked nahodou aj utecie tak sa vrati spat, aby to ten chudak s noziskom v ruke nemal nijak tazke. Nakonci ho samozrejme zabije, lebo ved bez happyendu by som mohol mat citovy zazitok. Takto zase hovno. Asi tak.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Ma to skoro 2 hodiny. Viac asi ani netreba hovorit. Rozmyslam kolko z tych 3 puntikovych hviezd su nostalgicke spomienky na Nadu, Jimovho tata, Sherminatora, Stiflerovu mamu a jeden pekny song. Vlastne Jimov Tato je asi jediny, komu to ide aj po rokoch. Moralizovanie a nekonecna rodinna romantika poslednu polhodinu zabila vacsinu vtipu. Nepomohli ani kozy a uz vobec nie Jimov.....naj kamos.

Ztichlé duše (2010)

Zacnem z pozitivna. Tento kontemplativny (som si to vyhladal) film ma len hodku a stvrt. Co je dobre, lebo viac by som kontemplateovat asi nedokazal. Rozprava o zvykoch stareho finskeho gangu, ktory sa pred 400 rokmi asimiloval (takze asi aj miloval) so slovanmi. Dokazal si vsak uchovat svoje ine zvyky, ktore ako sa zda casto suvisia so zrodenim (frndo zdobenie) alebo so smrtou (....hmmm zdobenie frndy?) Cas strihu je asi 10 minut, takze sa pripravte na dlhotrvajuce mlcanlive zabery. Co mna vsak odradilo je zaver. Vsetko to plynie strasne pomaly a zrazu hop sup toto toto a koniec. Hotovo. Cakal som este aspon basnicku. A co tie vtaciky? Napiste mi niekto a vysvetlite.

Odpojit (2012) odpad!

Dal som tomu 45 minut a stacilo. Mozno keby som to videl v 2012, tak to dopozeram a hodnotim inak ale dnes....Je to ako z internetovej vychovy pre deti a dorast, akurat s niekolko milionovym rozpoctom. Pozrite sa deticky, toto sa vam moze prihodit na nete. A vezmu najbeznejsie pripady, strasne to zaskatulkuju, narvu tam stereotypne charaktery a ucime sa vsetci. Podme, podme. A hlavne su vsetci herci su strasne krasni a budeme strasne tlacit na pilu nech vsetci uronia slzu uprimneho sucitu a porozumenia pri zaverecnych titulkoch. Inak nic proti internetovej vychove na skolach. Urcite by mala byt povinna, nech 13rocne deti neposielaju "sexy" fotecky kadetade po chatroomoch.