Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Očarilo ma to,bavilo, fascinovalo, dojalo, sem-tam miestami naštvalo, chytalo za srdce, za dušu, za city. Jednoducho, krása. Budem spomínať na veky vekov v dobrom, že to nebolo až tak moc dovrzané od tohoto režiséra. Hudba bola prenádherná! Dokonale to dopĺňala. Ako fanúšik Harry Pottera som rada, že to takto skončilo a epilóg beriem ako britský čierny humor :)

Karate Kid (2010)

Prečo mi na tomto vadí taká úplne malinká chybička krásy - že o karate sa tam hovorilo maximálne 2 minúty, ale inak celé je to o Kung-Fu? To je skoro to isté, akoby mi chcel niekto tvrdiť, že Kung-Fu Panda sa v skutočnosti učila karate. Film bol priemer, ak sa človek preniesol cez niektoré nedostatky, Jackie predviedol svoje známe umenie ako dať niekomu na frak tak, aby si dal facku sám, ale mám pocit, že sa to podobne odrazilo aj na filme.

Forrest Gump (1994)

Neviem či náhoda alebo osud mi konečne dal do rúk toto dielko. Byť ako outsider a nepoznať tento film, no nebolo to kto-vie-čo. Ale jednej peknej noci to muselo prísť a zasiahlo to ako tsunami. Ešte 2 dni vo mne doznievalo očarenie, kde som aj tak dospela len k jednému - 5 hviezd je sakra málo na ohodnotenie tohto filmu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Tu jednoducho musím dať 5 hviezdičiek, inak by mi asi moje fanúšikovské svedomie dalo facku. Posledný diel, prvá časť, a už neviem, ako sa dočkám úplného finále (aj keď trailery niekedy stačia na moju bohatú fantáziu:) To, čo som v knihe vyslovene pretrpela mi film dodal v darčekovom podaní, a to som si už myslela, že Yates nemá žiadne eso v rukáve. Tu už rozprávka končí, tu nám smrť dýcha na krk a niekedy človek nestihne ani okom mrknúť a zrazu je o jednu postavu menej. Spočítané a podčiarknuté - potešená, prekvapená, zabavená moja maličkosť a nedočkavá na druhý diel.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nedá sa nesúhlasiť s napísanými komentármi, dá sa to hlavné - udeliť krásnych 5 hviezdičiek, ktoré tomuto filmu na 100% patria. Úžasný film, ktorý má v sebe veľa krásnych myšlienok a záver, ktorý ma jednoducho dostal a otriasol dušou na celej čiare.

Květ pouště (2009)

Prekvapenie, napätie, ľútosť, zdesenie, zhrozenie, plač, slzy, smiech, zábava, radosť, šok.... a tak by som vedela pokračovať ešte dlho. Tento film vo mne zanechal silné emócie, zasiahol každú časť mojej duše a jednoducho, niet viac čo dodať, jedine popremýšľať nad životným odkazom skutočného príbehu.

Peklo (2003)

Zastaví ho konečne niekto? Beriem, že v začínajúcej sláve bojových filmov zahviezdil, ale potom prišli Jackie, Jet Li, Tony a spol, a nepriamo naznačili, že Jean by mohol ísť už aj do dôchodku. Lenže na to si Van Damme povedal, Damm it all, no! a tak sa nestíham čudovať, čo otrepaného ešte predvedie, z čoho by som excelentne nechytila svalovicu od smiechu...

Jedna hviezdička za spracovanie, druhá za totálnu "praštěnosť" celého filmu. Aj keby neviem čo mi robili, mne toto jednoducho hlava nebrala. V tomto prípade bolo tej absurdnosti a bizarnosti na mňa moc. Ali G buď pochválen, ale Borat, tak toto nie... Ale ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí.

Casper (1995)

Vždy sa usmievam pri spomienkach na tento film. Krásny, dojemný, funny, smutný, jednoducho tohoto Caspera mám najradšej.

Pátek třináctého (2009)

Nad moje očakávania som sa bavila a tento film zaujal, nie len vďaka hlavne postave (Jared Padalecki) ale aj vďaka zaujímavému zakončeniu celého filmu. Niektoré scény sa dali brať jedine s úsmevom, ale tento príbeh Jasona bol vcelku slušne podaný.