Žert (1968)

V zásadě nic moc proti filmu jako takovému.. Jen mě tady Kundera rozčiluje jako nikdy. Naprostá absence jakékoli lehkosti, jen zatrpklá hořkost. Předčasná ejakulace (byť oprávněné) zloby na dobu a lidi v ní. „Prostě vám vylíčím, jak to bylo, a je mi úplně jedno, jestli vás to dojme, nebo ne. Mě to taky nedojalo.“ Kdyby alespoň ten vtip s Trockim alespoň za něco stál.. Milan je love/hate guy. Tentokrát hate.

Půlnoc v Paříži (2011)

Mladý Woody Allen leží na schodech v pařížské uličce a říká si: „Ach, už týden hledám atmosféru 20.let a pořád nic.“ A pak to přijde. „Mám to! Stanu se filmařem a scénáristou a až mi bude skoro sto, budu natolik uznávaný, že seženu dost peněz na přepychovou výpravu a udělám si vlastní dvacátá!“ We share the same dream.

Mortem (2010)

Na zašifrovaných, symbolistických artových filmech mám ráda, když mám pocit, že jsem na okamžik zahlédla nějakou hlubší strukturu, která ve mě vyvolá potřebu napsat sérii vzrušujících bestsellerů "Co tím chtěl básník říci, 1-86". Jsem fanouškem nemocné, těžce proniknutelné, schizofrenní, snové logiky. Jen mě sere, když mě autor podfoukne, a vy se snažíte proniknout, a ono není kam pronikat. Kdybychom byli v Americe 19.století a někdo by řekl "Tady kopej, vykopeš ropu." a vy byste kopali a kopali a na nic nenarazili, bylo by to na žalobu. Ale Erica Atlana nikdy nikdo za Mortem nezatkne. Těžko říct, jestli je to dobře, nebo špatně. Kafka by to určitě věděl.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Je vám 13 a vaším prvním (zatím taky posledním) životním cílem je BÝT JAKO GILMORKY! Dnes už jsem jinde a chci být už jenom jako Lorelai. Pro mě nejlepší fantasy všech dob - taky bych se jednou chtěla octnout ve světě, kde spolu lidé komunikují prostřednictvím popkulturních referencí.

Glee (2009) (seriál)

Uznávám, že mě koncem první série začaly ty písničky hrozně rozčilovat. Ale co mě pořád dostává, je lehounká, miloučká a pravdivá amorálnost. Postava je blond, bitchy a těhotná a vůbec se to nehrotí! A její přítel ještě říká: "Vím, že s ní čekám dítě, ale ta druhá taky není k zahození.. Ach jo, co s tím mám dělat?" Pro mě geniální.

Tajný deník call girl (2007) (seriál)

Muži vyhledávají prostitutky, aby vypnuli, ženy z toho samého důvodu vyhledávají seriály o prostitutkách. Who wins?

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Čisté guilt pleasure, které se vymyká ostatním guilt pleasure tím, že se za něj nestydím, takže to vlastně ani není guilt pleasure, ale jenom pleasure. Jediný seriál, v němž mě bez výhrady baví všechny linky úplně stejně.

Pouta (2009)

Já chci taky umět říkat "psychologické drama" příběhu o muži, co prostě nezvládl, že na něho holky moc neletí.Takový pan Veselý a jeho nejasné, nebezpečné hrátky se svědomím, tam bych chtěla vidět hlubší sondu! Možná jsem překombinovaná, ale tohle mi nestačí. Nehledě na to, že jsem šla na Rodena, a ten týpek jenom jako Roden vypadal.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Několik roků se na to dívám hlavně proto, abych viděla, kým se ta otravná víla nechá souložit, což je samo o sobě tak na tři hvězdy, a ono se koncem třetí série začne pracovat s motivy z prvního dílu! Je to jako když vám váš nicvícnežmilenec po třech letech řekne, že vás celou tu dobu miloval. Trochu je vám těch promarněných let líto, ale na míň než pět hvězd jste už příliš citově angažování.

Zakázané hry (1952)

Za války je svět jako toitoika poslední den fesťáku a malé děti do něj spadnou jako vlhčený kapesníček Kleenex. I když už do sebe vpíjí výkaly, tak ještě nějakou chvíli pěkně voní. Naschvál si přičichněte k tomuhle filmu, cítíte něco? Já jo.