Hvězdná pěchota (1997)

Hodně rázný sci-fi akčňák s velmi dobrými efekty a zpracováním prostředí s občasnými parodickými komediálními prvky, které ale nijak neruší základní linii, naopak působí jako zpestření a odlehčení. Zde zvlášť doporučuju dívat se bez dabingu, protože ten je tu fakt hrozivý. 72%

Návrat do domu hrůzy (2007)

Takový horor pro teenagery. Efekty dobré, hudební podklad celkem taky, ale chybí tomu nápad a má to trapné, naivní herecké výkony. 45%

Návštěvníci (1993)

Námět je to zajímavý a slibující mnohé vtipné scénky. No občas to celkem srandovní bylo, ale nechápu, jak se tomu někdo mohl smát od začátku do konce a dokonce až tak, že slzy tekly proudem či se popadal za břicho, jak tady čtu v komentářích. Zas tak třeskutě vtipné to tedy není ani omylem. Nuda to není, ale nejlepší komedie bez nejmenších pochyb ani náhodou a ani na chvíli. 67%

Spálené vzpomínky (2007)

Výborný film, pro mě velké překvapení. Než jsem se podíval kdo to režíroval, tak jsem ze začátku myslel, že snad koukám na Iñárrita. Ať už to bylo kvůli útržkovitému podání příběhu nebo kvůli Del Torovi. Skvělé herecké výkony zde předvádí Del Toro a Halle Bery. Povedený je také hudební doprovod. Jsou zde zajímavé záběry kamery, příběh je vykládán velmi sofistikovaně a silně, emoce jsou z toho cítit dost výrazně. 85%

Nezvaný host (2007)

Příjemný citlivý malý nezávislý filmek narážející na imigrační politiku USA a její zpřísněná pravidla po 11.9.2001. Obsahuje i další apely v rámci svého příběhu, který je vyprávěn velice nenuceně, nepodbízivě a reálně. 80%

Miami Vice (2006)

Příliš z toho čiší snaha o cool vizuál, použití nadupaných kár, člunů apod., kterých ale také není úplně využito, kromě nějakých náznaků, k natočení alespoň efektních automobilových scén. Námět s infiltrací je OK, i když není příliš originální, ale co už. To by mi tak nevadilo. Působí to ale dost neosobně a scénáristicky to trochu pokulhavá nedostatečným prokreslením charakterů postav. 68%

Tajemná řeka (2003)

Dobrý film s povedenými hereckými výkony Seana Penna a Tima Robbinse s dobrou tajemnou atmosférou. Velká škoda té trochy příběhové chaotičnosti a nelogičnosti přibývající s blížícím se závěrem. Nebýt toho bylo to výborné. 78%

Čtvrtý druh (2009)

Zvláštní hybrid filmu a dokumentu se zajímavým námětem ponechávající výsledný úsudek čistě na divákovi. Čekal jsem trochu něco jiného, tak mě tenhle koncept celkem zarazil. 65%

Enigma (2001)

Herecké výkony a vůbec ztvárnění hlavních postav Kate Winslet a Dougray Scottem bylo velmi dobré. Nicméně filmem jako takovým jsem byl poměrně zklamán, výprava není špatná, ale zklamán jsem faktickou příběhovou stránkou. Jak může být film o luštění Enigmy v Bletchley Parku bez historicky nejvýznamnější postavy, která celou dekódovací skupinu vedla, bez Alana Turinga? Hlavně vzhledem k tomu, že si to hraje na historický film držící se reálií, tak je to touto věcí dosti sráženo dolů. 50%

Pokojný bojovník (2006)

Tenhle film je hodně zvláštní. Chvilkami působil možná trochu zmateně, ale rozhodně zapůsobil a to poměrně silně. Jsou zde zajímavé myšlenky a dobrý hudební doprovod. 83%