Swing Kids (1993)

Tenhle film nemusí vonět každému, ale já swing miluju, takže už jen proto nemůžu do této skupiny patřit. Hudební doprovod je výborný a to ne jen kvůli big bandovým swingovým vypalovačkám, ale i ostatním melodickým podkresům Jamese Hornera. Christian Bale je velmi dobrý už v tomto mladém věku. Ve filmu se pojí láska ke swingu a zároveň nastupující nacistická propaganda jdoucí proti. Je zde přiblížena ta nebezpečná síla propagandy, ovládání mas a je tu ukázáno, jak tenká je hranice a jak málo stačí k tomu, aby se člověk dostal úplně někam jinam, aniž by si to uvědomoval. Trochu to ponouká k zamyšlení. Trochu divně působí to, že se to odehrává v Německu a je to točené v angličtině, ale zas až nějak extra rušivě to na mě nepůsobilo a jsem schopen to přejít, zřejmě jsem již otrlí díky všemožným zhlédnutým nadabovaným filmům. 83%

Není co ztratit (1997)

Kdo by to byl čekal zrovna od Tima Robbinse, člověka vždy tak sériozně působícího, s vážnými rolemi, že dokáže s kamenou tváří a tak přirozeně a chladnokrevně zahrát takového ňoumu a nemehlo. Jeho některé pohybové kreace byly opravdu výborné. Martin Lawrence je zde taky skvělý. Díky těmto dvoum je to opravdu humorné. Hudební doprovod, kde byly zařazeny různé známé písničky je vybrán dobře, hodí se a je přítomen po poměrně velkou část filmu. Možná to trochu nadhodnocuji a není to úplně na 5 hvězd, ale moc lepších komedií jsem neviděl... Scénka s pavoukem a následným tancem na poušti za doprovodu Scatmana a scénka s vybitím se na sošce a blbnutím do kamery jsou nezapomenutelné. 83%

Mission: Impossible (1996)

Mission: Impossible - jistě jeden z etalonů špionážní akce. V hlavní roli, kromě Cruise samozřejmě, naše Praha a výborná ústřední podmanivá melodie Danny Elfmana, která se stala prakticky klasikou, kterou zná každý. Co se filmu a konkrétně děje týká, tak je to aspoň ze začátku trochu nepřehledně zamotáno a sestříháno na několika místech, ale jinak je to napínavé a zábavné. 75%

Blbý a blbější (1994)

Pokleslý humor, ale co naplat, je to poměrně vtipné po značnou část filmu, i když s postupem času při dalších zhlédnutích to už trochu ztrácí své kouzlo. 67%

Sbohem, baby (2007)

Děj je poměrně dost zamotanej, ač to ze začátku nevypadá. Po hodině to vypadalo, že je všechno uzavřeno, všechno jasné a já si říkal, že to teda nebylo nic moc. Pár věcí v průběhu mi tam nehrálo, něco jsem v průběhu nechápal a zdálo se mi to divné a celé takové nemastné, neslané. Nakonci už to nějak smysl dává, ale stejně je to trochu překombinované, ale ten úplný konec s morálním dilematem hlavní postavy je fakt dobrý. 70%

Bumerang (1996)

Hezké ztvárnění tábora a uranového dolu, dobře napsaná i zahraná postava Schmitzera a depresivní atmosféra jsou sráženy jinými topornými hereckými výkony a scénářem. 68%

Knoflíkáři (1997)

Ze začátku jsem byl docela hodně rozpačitý a říkal si o co sakra jde, ale pak se to naštěstí rozjelo. Film svým uspořádáním do částí, které jsou vzájemně provázané dost připomíná Tarantina a Pulp Fiction. Toto jsem fakt nečekal, navíc u českého filmu. Zelenka to má všechno vychytané a i přes pro mě rozpačitý začátek to ve výsledku všechno dohromady hraje, funguje, dává to smysl a je to navíc vtipné, včetně pár dobrých hlášek. Navíc je zde výborné obsazení. 83%

Nejkrásnější hádanka (2008)

Klasická ukázka bídy pohádek z posledních let. Bez nápadu a většinu času docela nuda. Herecké výkony nestojí vůbec za řeč, snad jen Mirek Táborský snese nějaká měřítka, i když tady neměl moc co pořádně vytvořit. Do toho ještě trapné postsynchrony. 45%

Joe kontra sopka (1990)

Námět je zajímavý, scénář má slabší místa, ale celkově to není špatné. Je to romantická komedie, kde jsou všechny věci s velkou nadsázkou a tak je to potřeba brát. Hudební doprovod je dobře zvolený. Tom Hanks hraje i zde dobře a i zde má výborná místa. 67%

Čas pracuje pro vraha (1979)

Bohužel jen průměrná kriminálka s nevhodně zvolenou hudbou používanou v nesprávné momenty. Prostředí tiskové agentury je zajímavé, herci nejsou špatní, ale scénář je příliš fádní, rozvláčný a tempo je tak příliš pomalé. 48%