Bohemian Rhapsody (2018)

Ten film má možná několik faktických nepřesností, obsahuje málo britského akcentu, neobsahuje dostatečný popis některých životních etap a má trochu zbytečně useklý konec, ale ta hudba je natolik geniální, příběh natolik emotivní a jeho celkové zpracování je tak kvalitní, že nemůžu dát nic jiného než 5 hvězd. Klobouk dolů před Rami Malekem, jak dokázal Freddieho ztvárnit. Více jak dvě hodiny nabité zábavou utekly jak nic a došlo i na slzy. 95%

Pepa (2018)

To už je vážně velká bída, když musím obsadit část roli youtubery. Film není ani komedie, ani drama. Je tuctovej, jak postava Pepy. 25%

Deadpool 2 (2018)

Nevím čím to bylo, možná tím, že už jsem věděl, narozdíl od prvního dílu, do čeho jdu, ale za mě ještě lepší, než první díl. Jo, pořád je to volovina, ale opravdu jsem se v kině smál, bavil a o to jde především. Skvělé hlášky. 80%

Prezident Blaník (2018)

Tak nevím, pro mě zklamání. To, co stačí na deset minut v seriálu, holt nestačí na 90 minutový film. Řekl, že to bylo i slabší než některé díly Kanceláře Blaník, co se humoru týká.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Zajímavý film, u kterého si myslím, že některé věci, jako např. prasklá postel při sexu, byly zbytečné. Naproti tomu konec, kdy by se děj dostával k nejzajímavějším pasážím, kdy už je Marie Terezie pořádně u vlády, je nesmyslně useknutý a pouze okomentovaný, jakým způsobem se to později vyvíjelo. Tolik k ne úplně zvládnutému scénáři. Naopak výpravu lze pochválit, zde je vidět, že bylo vynaloženo hodně prostředků na prostředí, kostými apod. Bál jsem se post-synchronů, když jsem slyšel, že na place mluvili herci svými rodnými řečmi a pak byli předabováni, ale bylo to uděláno kvalitně, takže to nerušilo. 68%

Most špiónů (2015)

Perfektní Hanks. Asi jsem divnej, ale poměrně úspornej projev Rylance mě, narozdíl od mnoha lidí, nezaujal. Dobrá hudba. Dostal mě závěr s tou marmeládou. To byla tak dobře a civilně vypointovaná scéna, až mě to dojalo. 83%

Kingsman: Tajná služba (2014)

Čekal jsem dost, ale má očekávání nebyla naplněna. Chápu, že to má být takový odlehčený James Bond, ale kromě pár okamžiků jako je třeba vyřízení výrostků deštníkem v baru v podání Colina Firtha, to vtipné není. Dějová linka, ve které figuruje mladá holka jako úspěšná aspirantka na post agentky a mladý hlavní hrdina, který se nejdřív agentem nestane, mi přišla jako kopie Stmívání. Ve výsledku to na mě působí jako takový nesourodý žánrový mix Jamese Bonda a Stmívání pro puberťáky, kteří se lépe ztotožní s mladými hrdiny, než se starým Jamesem Bondem. Scéna vyvraždění kostela mi pak přišla už zbytečně brutální a mimo. Naopak musím ocenit výkon šišlajícího Samuela L. Jacksona, kterého já prostě můžu a Colin Firth taky nebyl špatný. 55%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Vizuálně hodně pěkné, s fajn hudbou a dobrým DiCapriem. Přišlo mi trošku chaotičtější výprávění příběhových souvislostí formou flashbacků, které přišly příliš pozdě. 79%

Deadpool (2016)

Je to blbina, ale dobrá. Superhrdinská vtipně hláškující parodie bez servítek. 67%

Dunkerk (2017)

Dunkirk je opravdu netradičně pojatý válečný film, který neprezentuje hrdinné neprůstřelné válečníky, kteří přišli nakopat skopčákům koule. Naopak rozjiždí několik linií z různých lokací, ve kterých jsou obyčejní lidé. Vykresluje mladé vojáky, jejichž jediným zájmem je dostat se za každou cenu z valečného pole domů a obyčejné Brity, kteří chtějí pomoct. Je tu i hodně hustá atmosféra podpořená výbuchy, leteckými souboji a potopenými plavidly. Zimmerova hudba mě tady zas až tak, jak jsem zvyklý, nezaujala. Film je to dobrý a situace ustupujících 300 tis. vojáků a jejich evakuace za neustálého bombardování si film zasloužila. Mezi Nolanovými filmy ale pro mě patří mezi slabší. 70%