Johančino tajemství (2015) (TV film)

První, co mě už po chvíli vytočilo byl dabing a nekvalitně provedené postsynchrony. Klasika. Ale i když jsem se od tohoto oprostil, tak to moc nápadité nebylo. 35%

Tři bratři (2014)

Ač dobře obsazená, nudná pohádka, ve které se chvílemi debilní dialogy snoubí s písničkami, kterých je neúměrně moc. 30%

Zbrusu Nový zákon (2015)

Francouzská komedie s opravdu originálním námětem. Zábavný situační humor někdy možná trošku jednodušší, ale bavil jsem se. Film určitě stojí za zhlédnutí. Jediné co mi trošku vadilo bylo to, že film úplně neví, jestli chce dávat poselství a dojímat a nebo bavit. Mezi těmito rovinami tak trochu balancuje, když na jednu stranu ukazuje, jak je potřeba život žít a nikoliv jen přežívat a na stranu druhou baví. 80%

Pompeje (2014)

Dobrý mix dobrodružného filmu s historickými motivy a romantiky. Při závěrečné scéně nezůstane oko suché. Já jsem měl jenom problém s tím, že to bylo na mě dost často až moc viditelně digitální prostředí. 68%

Manželka Ronalda Sheldona (2001) (TV film)

Je to takove prilis divadelni, semknute do par mistnosti, staticke na film. 50%

Trainspotting (1996)

Skvělý Ewan McGregor. Bohužel mě to moc nenadchlo, hlavně díky podstatně slabší druhé polovině filmu. Ale jinak nápaditě natočené scény delíria a absťáku. 65%

Evelyn (2002)

Skvělý film z irského prostředí, ve kterém podává velmi dobrý herecký výkon Pierce Brosnan. Pěkně ztvárněné prostředí, irská atmosféra, hudba, kdy Brosnan dokonce i sám zpívá irské písně. 80%

Výstřel (1981)

Super osmdesátková záležitost. Perfektní Travolta, zajímavá zápletka, dobře podpořené hudebním doprovodem. 75%

Den Šakala (1973)

Příběh je vyprávěn poněkud utahaně. Je to dlouhých 140 minut, ale přesto je to zajímavý příběh podaný do detailů a člověk nakonec tak nějak fandí profesionálnímu zabijákovi, když se konečně po dost dlouhé době a mnoha krkolomných manévrech s promyšleným plánem dostane až k samotné akci, aby to vyšlo... 70%

Fargo (1996)

Já nevím. Mě to nějak moc nebavilo. Na začátku je pěkná hudba, kterou jsem potom už v průběhu filmu neregistroval. Bylo to na mě celkově takové moc utahané, absurdní. Trochu mi to připomínalo Pulp Fiction, ale to je ve všech směrech lepší. Kvalitnější dialogy, vtipnější, lepší hudba v celém průběhu filmu a ač bylo delší, tak to bylo mnohem zábavnější. Scéna s drtičkou s protikladem v podobě klidné těhotné policistky je drsná. :) 65%