Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Ta pátá série už je trochu slabší, ale stejně mě to bavilo. Miluju Ursulu Corbero, úvodní song, song Bella ciao a rozšíření slovní zásoby hlavně o španělské nadávky. Takže puta madre a adiós! 85%

Dámský gambit (2020) (seriál)

Mám rád šachy. Naučil jsem se je hrát od babičky už v dětství. Nikdy by mě ale nenapadlo, že se na takovéhle téma dá udělat seriál nebo série. Dámský gambit ale šachovou tematiku, a v reálu nudné dlouhé partie, podává nesmírně dynamicky, poutavě a napínavě. A není to zdaleka jen  o šachách jako takových. Oceňuju i trikovou stránku, dobře zvolený hudební podkres a dobovou výpravu různých světových prostředí. Mohlo to snad být o jeden díl kratší, protože jeden díl (nevím jestli to byl patý díl možná) byl slabší, ale jinak tomu snad nejde nic moc vytknout. 90%

Gangy z Birminghamu - Série 1 (2013) (série)

Pěkné ztvárnění historického Birminghamu. Uživám si tu irštinu, která teda není zrovna pro Birmingham typická, ale budiž. Je to ale takové emočně ploché, chladné. 66%

Stranger Things (2016) (seriál)

Seriál alá osmdesátkové horory, ale s dětskými hrdiny. Zhlédnuté 4 řady. 80% Čtvrtá řada je dost možná nejlepší.

Přes prsty (2019)

Ta záplatka je tak nedůvěryhodná a krkolomná, že jsem si chvílemi říkal, co to ten Kolečko hulil. Postava Vojty Dyka je napsaná hodně podivně, působí zbytečně a vůbec nevyužívá jeho potenciál. 50%

Líza, liščí víla (2015)

Snad nejdivnější film, co jsem viděl. Cringe kombinující Maďarsko, Japonsko a Finsko tvářící se, jako by byl tak 50 let starý. Kupodivu to ale docela dohromady funguje, je vtipné a člověka zajímá, jak to dopadne.

Amélie z Montmartru (2001)

Tu hudbu Yanna Tiersena jsem si zamiloval už dávno, ač ke zkouknutí filmu jsem se odhodlal až teď. Hodně těžko se mi to hodnotí, protože na jednu stranu tam jsou hodně divné momenty dějové i charaktery postav a na druhou je to neuvěřitelně 5poetické a dohromady to s prostředím Paříže a hudbou krásně funguje. 75%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Ideální seriál na dobu karantény s korona virem. Člověk vidí, že by třeba mohlo být i hůř, o dost hůř. Atmosféra, emoce, skvělé masky a občas i dobrá akce. Hodně mě lezla na nervy postava Lori nebo možná mě štve celkově ta herečka. Přijde mi, že naprosto hystericky teatrálně přehrávala a myslím, že tomu tak bylo i v Prison breaku. 75%

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Britský seriál o teenagerech ze střední, který je obsazen vesměs britskými herci, vyjma Gillian Anderson, točen ve Walesu z větší části, ale přes to díky různým drobnostem typickým spíš pro americké školy, jako jsou školní uniformy s emblémem, školní skříňky nebo bazén, působí takovým americkým dojmem. Je to trochu jako American pie, ale podstatně líp napsané, dobře vykreslené charaktery postav, se kterými se může člověk sžít a zajímá ho, co budou prožívat dál. V neposlední řadě je to pak opravdu vtipné. 80% (po 3 řadách)