Kaktusový květ (1969)

Skvělá komedie s hodně situačními gagy a hláškami. S nadsázkou karikuje motiv "druhé mízy" postupně jak u muže, tak u ženy. Goldie Hawn je dobrá, ale neřekl bych, že to bylo až na Oscara. Víc se mi líbila Ingrid Bergman v jedné půlce jako upjatá sestra a ve druhé odvázaná. 85%

Jak přišli kováři k měchu (1998) (TV film)

Ucházející pohádka na nedělní poobědovou siestu. Oproti pohádkám v kulisách se odehrává v normálních interiérech a exteriérech, což je velký klad, prostředí je pěkné. 60%

Smrtonosná past 3 (1995)

Simon říká: "Tenhle film má šťávu!" Smrtonosná past 3 má spád po celou dobu, takže nepřipustí nudu ani na minutku. Nechybí ani dávka vtipu, hlášek. Herecké obsazení je dobré. Bruce Willis je opět ve formě a Samuel L. Jackson předvádí svůj tradičně dobrý herecký standard. Jediná výtka je k pár menším nesmyslům v ději, které se postupně objeví. 83%

Casanova (2005)

Takový odlehčený romantický příběh se špetkou humoru o známém svůdníkovi. Tempo filmu není po celou dobu úplně ideální, ale přesto se jedná o příjemný film, kde ale žádný z hereckých výkonů nijak extra nevynikne. 73%

Kajínek (2010)

Člověk od toho nesmí očekávat, že to je přesně totožné se skutečností o Kajínkovi. Proto se také všechny postavy jmenují jinak než v reálu až na Kajínka, jehož jméno je samozřejmě dobrý komerční tahák. Kdo se chce v první řadě dozvědět podrobně fakta a různé hypotézy, podívá se na dokument Pravda o Kajínkovi, který je v tomto lepší. Tento film je prostě volně na motivy událostí kolem Kajínka, drží se některých faktů a sestavuje svůj vlastní hypotetický příběh a scénář, samozřejmě přibarvený do filmové podoby. Pokud se tedy trochu odprostíme od reality dostaneme na české poměry vcelku dobrý, i když jednodušší thriller se snahou o dynamicky natočené scény a s trochou méně akce. Herecké obsazení je dobré a režie Jákla vcelku kvalitní na to, že se jedná o jeho prvotinu. Hlavní protagonista Lavroněnko mě překvapil, do role se hodí náramně a je charismatičtější a rozhodně sympatičtější než pravý Kajínek. 70%

Dracula (1992)

Vizuální kvalita je nesporná, stejně jako výběr herců a herecké výkony. Zejména skvěle padnoucí do role je Winona Ryder a její "jemňonké" vystupování. Kamera je taky občas výborná, např. dynamické průlety z pohledu Draculy v plynném stavu :). Hodně scén je takových expresionistických se snahou vyjádřit pocity, city, vnitřní rozpor a rozervanost a to je bohužel na úkor atmosféry a děje, který je tak trochu upozaděn. Jinak se z té souhry kamery a dobré vizuální stránky dala podle mě vytěžit lepší strašidelná atmosféra a být to více podpořeno příběhovou stránkou, tak to mohlo být i poblíž 100%, ten potenciál tady byl. Takhle je to jen 82%

Transformers (2007)

No... během prvních pár minut jsem si říkal na jakou bezmyšlenkovitou hovadinu o ničem to zas koukám, ale naštěstí značně později se v tom jakýsi vcelku smysluplný příběh vyvrbil. Je zde hodně efektních dynamicky natočených akčních scén s efektní kamerou, s někdy až zběsile rychlými záběry. Ty naštěstí byly doplněny příběhem, i když je potřeba si trochu počkat. V neposlední řadě Megan Fox je fakt pěkná, i když občas některé přeslazené záběry s ní mi tam přišly trochu navíc, ale to bylo asi mířené na náctileté holčiny. 70%

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Neřekl bych, že se jedná o seriál v pravém slova smyslu vzhledem k počtu dílů a k delší stopáži každého z nich. Spíš se jedná o takový televizní cyklus celovečerních detektivek s nadsázkou. Je pravda, že scénář by mohl být trochu lepší, ale každý díl napsal někdo jiný, takže kvalita zřejmě může být proměnlivá. Zatím to působí tak, že zápletky jsou takové obyčejnější a stálo by za to si s nimi více vyhrát. Na druhou stranu herecké výkony jsou dobré hlavně od paní Bohdalové a ve druhém dílu od Viktora Preisse, ten zahrál opravdu moc dobře. Znatelně slabší výkony podává postava vnuka (Václav Jílek), k němu bych tedy výhrady měl. K režii, hudebnímu doprovodu, kameře výhrady nemám, na televizní tvorbu lepší standard. První díl - 60%, druhý díl (působí reálněji než první díl, odpadly nesmyslnosti z prvního dílu jako hloupost některých postav, příliš převleků Bohdalové, příběhové nedostatky, spousta nesmyslných výjezdů kriminálky atd.) - 75%. Třetí díl z pera Haliny Pawlowské pokulhává právě na scénáři od ní. Ale dá se - 55%. Čtvrtý díl nebyl špatný, i když způsob vyšetřování, kdy se policista neustále vrací do domu a okatě se dotazuje na to, co mu právě informátorka-uklízečka vyklopila je dosti uhozený - 65%. Poslední - patý - díl neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne - 60%. Celkově když to shrnu, tak jediný opravdu dobrý díl byl díl druhý, kdy se sešel dobrý scénář s dobrým hereckým výkonem pana Preisse. Jinak to bylo kolísavé a takové nemastné, neslané. Suma sumárum 63%

Carlitova cesta (1993)

Kvalitní mafiánský film s Al Pacinem, který je však ozvláštněm některými esencemi, kterými se odlišuje. Asi hlavní je to, že postava se vrací z vězení jako změněná, polepšená a již se nechce vrátit ke svému minulému já a ke své předchozí činnosti. Došel v pokročilém věku k touze usadit se trochu již unaven předchozím životem. Jak by se dalo čekat, moc se mu to nedaří. Dobrý hudební doprovod je přítomen, z větší části jej tvoří latinsko-americké rytmy. Al Pacino hraje Portorikánce, na což mi moc zjevem nesedí, ale budiž. Herecky je film dobře obsazen a výkony protagonistů jsou dobré, zejména v případě Al Pacina a Seana Penna, který je trochu ukrytý za brýlemi. Zajímavý je i způsob vyprávění příběhu, kdy hlavní postava je takovým vypravěčem a slyšíme i některé jeho myšlenky a vnitřní monology. 85%

Post Bellum (2009) (TV film)

Je zde plejáda dobrých herců, ale scénář pana Körnera točící se stále kolem deprese z proběhnuvší války není nic moc. Film jako takový je opravdu čistá deprese. 49%