• Krátkometrážní

Sebastian's Voodoo (2008)

Animace a hudba moc pěkná, ale i když je to jen čtyř minutové video, ono to vyloženě volá po nějakých emocích a příběhu, čehož se nedostává.

Proposition (2005)

Western mám velice rád a speciálně ze současnosti, kdy se tvůrci nebojí reálnějšího pojetí a mají k službám pěkné kamerové filtry. PROPOSITION mě v tomto nezklamal, ten film má fakt styl, jenže děj je klišoidní nuda. Pro fanoušky Guye Pearceho a dobré hudby doporučuju film, který jsem viděl nedávno, RAVENOUS, který je bohužel víc humorný, ale zase víc zábavný a promyšlenější.

Zuřivost (1978)

De Palma na začátku ukazuje, co mu jde (akce), a docela diváka natěšuje, jenže potom přichází velice slabý thriller. Střídá se tu nějaká kriminální linie s Douglasem a hororová s holkama, naprosto nudně, nezajímavě, divák se nezajímá.

Femme Fatale (2002)

Pořádný koment bude, až se proberu po ráně, kterou mi uštědřila Rebecca Romijn a až to uvidím znovu a trochu víc to pochopím. Pět hvězd ale dávám přesto - možná, že je to pro někoho nepochopitelné, zbytečně složité, postavené na hlavu, ale kdo umí líp zfilmovat vyhrocené scény jako jsou na začátku a striptýz než Brian De Palma?

Darkman (1990)

Raimiho styl z trilogie tady prostě nemůže fungovat, toto vyžaduje mnohem vážnější, vyzrálejší a profesionálnější přístup. V tom filmu nefunguje nic a dokonce i Danny Elfman je trochu nevýrazný. Mimořádně nekomplexní a chtěně/nechtěně komický film. Ze sci-fi thrillerů z prostředí laboratoří mnohem víc doporučuju nedávno viděného MUŽE BEZ STÍNU.

Stmívání (2008)

Vizuálně perfektně zmáknuté, ale ten scénář není naprosto v ničem zajímavý a originální. Radši to fakt nebudu rozebírat, Kristen se pořád tváří jak kdyby chtěla skoncovat se životem, Robert neustále na něco rádoby nasraný a asi jsem to nepochopil. A to jsu cílová skupina.

Deník mrtvých (2007)

Na začátku trochu skřípe jak kamera tak tempo, občas jsem nepochytil dementní dialogy a občas jsem opravdu zuřil, když holku napadl zombie a všichni to jenom natáčeli, takže to není čistých pět, ale jinak... Romero na to stále má a my se akorát můžeme těšit na jeho další kousek. Toto je horor plný násilí a režijní invence a já su fakt spokojený.

Panoptikum (1981)

Dlouhou dobu ten film funguje fakt dobře, rozdávají se karty a místo děje vytváří dobrou atmosféru, ale s příchodem vraha nějaksi nenastupuje ani strach, ani napětí či znechucení. A finále už je úplně stupidní. Ve prospěch filmu ještě hovoří dobrá dynamika. P.S.: Děcka nejsou příliš sympatické, ale v tomto případě to ani nevadí, protože hlavním prvkem je tu pouť.