• Krátkometrážní

Vítejte v džungli (2003)

Nehodnotím, protože jsem k filmu usedl až ve dvacáté minutě a vypl jsem to hodně před koncem díky kombinaci pozdní hodina/špatný film. Asi by to byli nějaké dvě hvězdy. Zaprvé je to scénář, který je nechutně provařený a klišoidní, prostě výstavní chujovina. Žádná smrt se mě nedotkla, žádný zvrat nevzrušil, Seann měl pěkně trapné kecy, Rosario se mi nelíbí a za zmínku tak leda stojí Dwayne a Walken. Samotné bitky jsou docela ucházející, aspoň do té doby, než přijdou na řadu střelné zbraně - žádná krev, žádná zábava. Reyes předvede na poměry filmů nezvykle účinou capoeiru, Dwayne je zas typický wrestler a s každým jeho snožným kopem se kamera pěkně zatřepe a nepřítel odletí (za dunivého zvuku). Škoda, že i tady si musíme ťukat na čelo - Dwayne dostává přes hubu, za normálních okolností by už nechodil, nepřátelů stále přibývá a najednou střih, Dwayne dává přes hubu všem. Několika tunový džíp, který padá z kopce pomaleji než padesáti kilový Seann. Čekal jsem něco intenzivnějšího, míň ukecaného a víc originálnějšího/chytřejšího. Zklamání.

Tahle země není pro starý (2007)

Nějakých 90 minut je snímek bezchybným - zábavný, dobře zahraný, nasnímaný a sestříhaný, drsný a nápaditý. Coenovi, a vlastně ne jenom tito dva tvůrci, mívají ale takový zvláštní pocit - jejich film prostě nemůže být jen čistokrevná zábavka, musí tam být i něco víc, nějaké poselství. Tak vznikla závěrečná 'úžasně duchaplná' půlhodinka, která mě naprosto znechutila a znudila. 90 minut pět hvězdiček, na konci filmu nevím co říct.

Pýcha národa (2009)

Pěkná hudba a černobílá kamera, ale nic vyjímečného, když už se má natočit fiktivní trailer, mělo by to mít řádné koule a pobavit jako jeho THANKSGIVING. Jo a že je to fiktivní a tudíž se to připravuje jako normální film, čekal bych něco víc komplexního. Jaký mělo význam natočení tohoto?

8 MM (1999)

Jak sama řekla jedna důležitá postava na konci filmu: Žádná záhada. A to mě docela mrzí. Cage nemusím, ostatní zahráli skvěle v čele s Phoenixem. Atmosféra mohla být hutnější, perverznější, toto mě v závalu dnešních zvrhlostí nemůže nijak šokovat. Bude to režisérem, jehož i nejlepším kouskům vždy něco chybí, a já můžu jenom snít, jak by film vypadal od Finchera.

Země mrtvých (2005)

Tak nějak jsem dostal přesně to, co jsem čekal a nebo lépe řečeno to, co jsem chtěl. Romero se sice v žánru vůbec neposunul, ale v technologii určitě a nutno říct, že mi to vůbec nevadí. Maso! Od první minuty.

Sirotčinec (2007)

Velikou pozornost si SIROTČINEC vynutil jménem Guillermo del Toro (Hellboy, Blade 2) a ohromně atmosferickým trailerem. Samotný snímek je také zručně natočený, ale nepřichází s originálním příběhem ani bůhvíjakou hororovou atmosférou, takže jeho abnormální tržby považuji za nezasloužené. Hodnocení je mezi 60% až 80% podle toho, kolik máte nasledováno, jenže s čistým svědomím můžu SIROTČINEC zařadit do škatulky 'nestojí za vidění'. Za zmínku stojí výborní herci a maximálně pět zajímavých okamžiku. To radši Torova DEVILA.

Total Recall (1990)

Verhoeven je skvělý vizionář a příjemný úchyl a stvořil další svébytné dílko s výborným obsazením, stejně tak hudbou. Občas jsem se nudil, ale bohužel přesně nedokážu přijít na to proč.

Hranice (1982)

V prvních desíti minutách jsem se na obrazovku podíval jen zřídka, protože to bylo fakt otřesné. A od té chvíle, čili od začátku, jsem měl fakt blbej pocit. Děj je velice nedetailní, zjednodušený a chyběla mi spousta vysvětlení, v některých okamžicích přímo otravný - neustále problémy s rozmazlenou manželkou a blbě nasvícené noční přebíhání mexičanů. A tady se dostáváme k dalšímu problému, špatný vizuál. Velice špatný. Kamera je jen ztěží průměrná, zmíněné osvětlení hrozné a obrazová kompozice dost nehezká. Atmosféra nic moc a za celou dobu snímku jsem se nedokázal sblížit ani s tím Charlie Smithem. Herci perfektní. Z polospánku mě občas vytrhla jen dobrá hudba a brokovnicí ustřelená hlava, která mě fakt překvapila.

Až na krev (2007)

Toto je prostě precizní filmařina. Daniel Day-Lewis s Paulem Danem předvádí úžasné výkony ve vysokorozpočtových kulisách před perfektní kamerou s bezchybným střihem za doprovodu krásně znepokojivé hudby. To je snad všechno, co k tomu můžu říct.