• Krátkometrážní

Pro pár dolarů navíc (1965)

Upgrade ve výpravě, množství postav a akci, úpadek na atmosféře. Ale přesto jde o velice zábavný, hypnotický a chytrý western.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

První půlka filmu působí výborně, sice se babským kecům nevyhneme, ale kroutí se tam spousta pěkných prdélek, objeví se minirole Quentina a Rotha a Kurt Russell na obrazovce pobude taky dlouho. Je z toho cítit Tarantinův rukopis a s oldschool vzhledem si vyhrál. A moc pěkně tato část skončí. Druhá část - nesympatické holky, mnohem víc kecají, mnohem míň Russella a nezachrání to ani desetiminutová autonaháněčka. Čisté 3*.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Typ filmu, do kterého se vám moc nechce a po skončení by jste si za tu hloupost nejradši švihly. Tady nejde o nic jiného než herce a jejich rozhovor, no 5* a umístnění v moji top 25 naznačuje, že to musí být něco extra. Herci jsou perfektní a každým dalším 'pro nevinost' se vám na tváři vykouzlí ještě upřímnější úsměv.

Pro hrst dolarů (1964)

Malý velký western. A to díky Eastwoodovi, který v exotické krajině působí ještě exotičtěji, atmosféře, preciznímu střihu a krásné hudbě. Sice jedno malé městečko, ale Clint po sobě nechává víc bezvládných těl něž Sly, Arnold a Chuck dohromady. Poslední záběr, kdy Clint odjíždí na koni a hrobník přeměřuje těla rulez. Omyl. Čtyři rakve.

Rallye smrti (2008)

Má to drsné závody, Natalie Martinez plus. Ve skromném zbytku ukecaných scén je stále drsný Statham. A to vše se zaprášenou (kopíruju) vizáží. Anderson si u mě stál vždycky vysoko...

Monstrum (2008)

Určitě maximálně hustý audiovizuální požitek, kamera pomáhá parádní apokalyptické atmosféře, na druhou stranu ale nedovolí bližšímu pohledu na hrdiny a tak nás žádná smrt příliš nezasáhne. To samé platí o konci, i když je určitě zajímavě vymyšlený. 3,5*

Wanted (2008)

Akce je neskutečně efektní. Soundtrack je drsný, McAvoy ultra cool, ale Jolie, Freeman, Kretschmann vlastně jenom na okrasu a v klídku místo nich mohli hrát kdejací kazachstánští dementci. Vztahy mezi postavami nic. Ale mě je to vlastně jedno. 5* jen o fous a vlastně ani nevím proč. 4,5*

Z pekla (2001)

Fu, tak nevím, zelené filtry a rychlé střihy nejsou zas tak často aby stihly otravovat, takže to je to poslední, co by mi vadilo. Prostě jsem se nudil - Deppova postava má sice být zhulenec, ale spíš to vypadá, že ho to nebaví. Žádná zápletková inovace po celý film, nepříliš velké mystérium okolo vraha, kamera špatně využívá potenciálu gotických budov a stínů, no prostě celé je to takové nakyslé a nedomrlé.

Odplata (1999)

Jako asi tisící člověk musím říct, že to mělo výrazně slabší rozjezd. A opravdu mě mrzí, že nemůžu dát maximální hodnocení. Takto drsný film se moc často nevidí. 4,5*

Neviditelný muž (1933)

Velice nápadité a zábavné sci-fi, a to už od první minuty.