Next (2007)

Super námět, vědět co se mi v příčěštích minutách přihodí by chtěl asi každý. Nápadité scény kdy Nicolas Cage, využívá této schopnosti a naprosto nečekaný konec který buď naprosto odrovná(v dobrém slova smyslu, svou dokonalostí)a nebo nas.re(diváka bez fantazie)katapultují tento film k velmi kvalitním a stoprocentně zaslouženám čtyřem hvězdičkám.

Sexy párty (2002)

Společně s eurotripem je tohle moje nejoblíbenější teenagerská komedie, Ryan Reynolds je proste skvělej a kupodivu se mi tady líbila i Tara Reid, kterou normálně moc nemusim. No a Koulos je naprosto dokonalej nejlepší přítel člověka, až si budu pořizovat psa chci přesně takovýho:D.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První sérka naprosto geniální, druhá hodně, ale opravdu hodně dobrá, třetí je taky ještě docela v poho a na čtvrtou už sem neměl odvahu se podívat. Ale za ty první tři solidní čtyři hvězdičky, kdyby skončili u druhé, mohlo jich být pět, ale peněz by bylo určitě míň.

Mezi námi zvířaty (2006)

Jak už tu psal Shit, nechápu proč měli všichni býci vemena, to že se hlavní záporňák jmenuje Ríša, je spíš než cokoli jinýho nedostatek překladu, originál sem sice neviděl, ale tipoval bych, že se bude jmenovat Dick a to už nezní jako jméno módního návrháře. Každopádně je to chvilkama docela vtipný, hodně mě dostával ten flegmatickej kůň, kterej se tam občas vytasil s nějakou dobrou hláškou nebo tvrdym kopytem. Co se mně značně nelíbilo byla animace, ten kdo tohle kreslil musel bejt pořádnej patlal. No ale dalo se na to koukat, takových 50% a jelikož mám dnes dobrou náladu zaokrohluju nahoru na tři hvězdičky.

Disaster Movie (2008) odpad!

Na něco takovýho se dá říct jediná věc: DISASTER!!!

Růžový panter 2 (2009) odpad!

Opravdu sem od tohoto filmu nečekal mnoho, myslel sem si že to bude průměrná komedie u které se aspoň trochu zasměju a nic víc, ale nestalo se tak ani jednou za celou tu zničující hodinu a půl kdy sem trpěl a těšil se nakonec.

Vzhůru do oblak (2009)

Zábavnej rodinej filmek s pěknou animcí. Dobře spracovanej příběh, sposta vtipných okamžiků. Prostě pixar zase jednou ukázal že umí dělat skvěly animáky. Jenom mně chvílema, hlavně ze začátku, dvojice pan Fredricksen a Russel docela připomínala Shreka a Oslíka, ale kdo má pořád vymýšlet nový a nikdy neviděný charaktery postav, stejně už to při tom množství filmů ani nejde. Celkově skvělá odpočinková záležitost.

Mučedníci (2008) odpad!

Tento film trvá 97 minut, z toho 90 minut nemáte tušení proč se děje to co se děje a když vám to v posledních pár minutách sdělí, máte (nebo alespoň já jsem měl) touhu prohnat si hlavou kulku, protože čekat na takhle s prominutím debilní „rozuzlení“ hodinu a půl je zabitej čas. Celý film je jeden velkej krvavej masakr a musí se uznat že docela dobře udělanej, ale působí to dojmem, že někdo natočil spoustu krvavé řežby a pak k ní sepsal během pěti minut něco co by se, při troše dobré vůle, dalo označit jako zápletka. Kdyby ty krvavé scény byly provázeny schopným příběhem, označil bych film za úchvatný, ale tak jak vypadá ho musím označit za úchylný, protože mně připadalo že to natočil opravdu někdo kdo není po psychické stránce úplně v pořádku a film mu sloužil k ukojení své touhy po násilí. Za tu poslední větu se Pascalu Laugierovi omlouvám, nejspíš totiž úchyl není, což ovšem nemění nic na tom že scénář prostě nestál za nic.

Terminator Salvation (2009)

Tak tohle bylo největší zklamání roku. Na tenhle film jsem se těšil jako pětilety dítě na koloběžku pod stromečkem a dostal sem jenom pár ponožek. V dobách kdy ještě Terminátory točil James Cameron obsahovaly tyhle filmy jak skvělou akci, která byla pro další vývoj nepostradatelná, propracovaný příběh, tak i myšlenku. Co nám dal McG? Myšlenku? Rozhodně ne. Akci? Jo tak té tu bylo víc než dost, ale minimálně polovina úplně zbytečná. No ne tak úplně, byla tu nutná pro udržení divákovi pozornosti, protože bez ní by po první půlhodině každej druhej usnul. Příběh? No něco co by se dalo příběhem nazvat tu bylo, ale postrádalo to originalitu a napětí. Taky se nám tu objevují nějaké trhliny v logice, které se při troše snahy dají vysvětlit, ale každý tak musí učinit sám a jsou to jenom spekulace, jako například: Proč Skynet Kylea nezabil když byl na prvním místě jeho seznamu? Proč lidi vytvořili z Marcuse pomocníka Skynetu? A jak je pravděpodobný, že by ten čip co mu dali nebyl „nadřazenej“jeho mozku, aby se nemohl Skynetu vzepřít? A to je jen pár příkladů. Jediná věc která mně trochu zvedla náladu byl digitální Arnold, ale to je trochu málo. Jako pokračování Terminátora odpad!, jako podprůměrný akční film 4/10.

V Bruggách (2008)

Po prvních pěti minutách sem si říkal: „Pane Bože to zase bude nuda!“, ale z nějakého důvodu sem se do filmu tak zažral že sem na jeho konci nevěděl kam se poděly ty dvě hodiny, naprosto mně do sebe vtáhl. Opravdu nevím jak je to možné, protože po skončení filmu jsem se zamyslel a nemohl sem přijít na to co se dělo tak úžasnýho, že sem upadl do takovýho transu. Možná to bylo krásnou atmosférou místa dění, nebo geniální jednoduchostí a uvěřitelností celého příběhu a dokonalým vtipem který kupodivu do vážného námětu perfektně zapadl. Jedinou skvrnkou na kráse je podivné přežití skoku z věže, které teleportovalo mou bradu až na zem. Ale celkově dokonalý zážitek a velká úcta k Martinu McDonaghovi, protože tento druh filmu většinou není můj šálek čaje, ale tenhle kousek mě naprosto pohltil.