Ruiny (2008)

Prumerny horor, ktery obsahuje nadprumerne nechutne sceny a nezvykleho zabijaka. Film neni moc dlouhy, proto ani nenudi.

Brazil (1985)

Dnes musi mit clovek papir na vsechno. A Terry Gilliam na toto tema udelal futuristicky fantasy film. Zni to zvlastne, ale to se vazne musi videt.

Útěk do divočiny (2007)

Neuveritelne silny film, ktery ve me zanechal hlubokou stopu. Pribeh kluka, co se po skole proste sebral a rozhodl se zit na Aljasce v divocine. Chtel proste zazit absolutni svobodu, po ktere touzi snad kazdy. Pro me osobne jeden z nejlepsich filmu, jaky jsem kdy videl.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Hellboy 2 je film, na ktery se del Toro mel asi vybodnout. Sice film skutecne vypada, jako by mel dvakrat vyssi rozpocet, ale i tak jde o celkem bezduchy, prumerny komiks. Nejvic mi asi vadili herci. Perlman je uz okoukany a celkem trapny, Selma Blair zase bez stavy a Goss jako zaporak uz hral, navic mel dost podobny vzhled. Pro me osobne nejslabsi del Toruv film a dost neprijemne prekvapeni.

Ztracení chlapci (1987)

Upirke becko do morku kosti, ale co ho dela trochu lepsi nez ostatni, je vazne povedena hudba. Ustredni "Cry Little Sister" je proste super. A Kiefer Sutherland je tu v roli, kterou uz asi nezopakuje.

Devil (2001)

Del Toro mi dost pripominá Petera Jacksona. Oba nepotrebuji buhvijak velky rozpocet, dobry namet a ani ackove herce, ale stejne z toho vetsinou vznikne skvely film. Devil se samozrejme povedl a zvlast vykony detskych predstavitelu jsou v tomto filmu velice kvalitni.

Přichází Satan! (1976)

Brrrr.... Spojeni silene neprijemne hudby a hercu, ze kterych jde strach, jenom je vidite, me celkem odrovnalo. Jeden z nejdesivejsich hororu.

REC (2007)

Z meho pohledu to sice neni zrovna nejlepsi horor, ale pravdepodobne jeden z nejdesivejsich. Hlavne tedy musim pochvalit prvni pulhodinku. Pak uz sice zacaly prichazet mensi nelogicnosti, ale i tak si tenhle film podruhe nepustim. Stejne jako Blair Witch Project, ktery byl jeste umocnen tim, ze si clovek mohl tu carodejnici predstavit jak chtel a tim paradoxne strasit sam sebe.

Howlův kráčející hrad (2004)

Hledat opravdoveho filmoveho umelce, asi bych si hned vybavil Miyazakiho. Jeho filmy maji v sobe neco, co se jen tezko popisuje. A Howl's Moving Castle je presne jeden z nich.