Charlieho andílci (2011) (seriál)

Hloupoučké. Příprava na misi povětšinou spočívá v tom, že se holky sexy obléknou, hodí sexy pohledem na sexy Bosleyho, a pak se diví, že se během akce něco zvrtne a mají co dělat, aby zachránily samy sebe. Všechny díly podle jedné šablony, bez vtipu, bez jakéhokoliv směřování a s krotkou akcí.

Kazatel (2011)

Upíří post-apokalyptické akční sci-fi mixované s náboženským hororovým thrillerem a westernovými prvky... co dodat.

Asteroid Kassandra (2009) (TV film)

MO kategorie 3 - Mozek Ohrožující se středně těžkými škodami, pokud budete přemýšlet nad chováním postav. 240 minut neuvěřitelně stupidních dějových zvratů, lobotomických dialogů a srandovně se chovajících postav, které zastupují doktorka s IQ tykve, prokletá vědkyně, jejíž přítomnost zabíjí staré vědce (kde se tam sakra vzal Emmett Brown?!) a policisty, a jediná snesitelná postava policisty, kterého chce dostat nesnesitelný magor. Za takovým maglajs by se slušelo, aby ten asteroid planetu zničil. Jen pro hardcore fanoušky!

Apokalypsa meteorů (2010)

Do scénáře taky praštil meteor a zanechal po sobě velkou černou díru, ve které zmizela veškerá logika a balená voda. Davové scény čítají třicet účastníků a vesmírný kámen, který má zničit Los Angeles, rozbije pět paneláků a nápis Hollywood. Jinak klasika: mizerné triky, levní (ne)herci a podivné chování hlavní postavy zapříčiněné pravděpodobně kosmickým záškodníkem.

Micimutr (2011)

Tradice špatných nových pohádek pokračuje. A přitom tu máme draka, hezkou princeznu, Bartošku a Šafránkovou. Jenže co je to platné, když naprosto chybí sebemenší akce, souboj s drakem se odflákne ubohoučkým čarováním a loutkář, který pod košilí nosí nějaké černé zvířátko, musí nesmyslně slíbit, že neprozradí, kdo zachránil princeznu. A to jako proč? Protože scénář je pitomý. Korunu všemu nasazuje naprosto zbytečná odbočka do současnosti k Jirkovi, který si jde do pohádky vydělat na operaci psa tím, že bude v kuchyni dělat bordel a bonzovat. A ještě za to dostane pochvalu. Proč? Protože scénář je debilní. Štědrý večer zachránila Šafránková, ale v úplně jiné pohádce.

Bez dechu (2011)

Bez dechu jsem byla jedinkrát, když jsem se snažila nevybuchnout smíchy. Marná snaha. Sigourney Weaver a Alfreda Molinu museli vydírat něčím strašným, že se tomuhle "mysterióznímu dramatu" upsali. Hlavnímu hrdinovi, se kterým všechno padá, předepisuje cedníkovitý scénář ukázat se bez trička jenom dvakrát! Předvádění vypracované horní poloviny těla je totiž to jediné z hereckého umu, které Lautner ovládá. Že byla logika jaksi abducted, za všechno ukazuje jedna scéna: když po mně jdou nelítostní ostrostřelci, musím si sednout k oknu, aby mě neměli šanci trefit. Jedna hvězdička za snahu tvůrců přivést twilightové fanynky Jacoba k akčnímu filmu, půl hvězdičky za odvahu pustit tenhle krve zbavený thriller do kin a druhou půlku předem za to, když natočí druhý díl, ve kterém bude Karen zlá agentka a zastřelí Nathanovi dalšího otce.

One Tree Hill (2003) (seriál)

Malý velký vztahový seriál, který se od podobných výtvorů pro náctileté liší tím, že za ním stojí tým, který ví, jak se dělá drama. Když si odmyslím jaksi povinné tradiční zápletky (on chce ji, ona jeho ne, přebírání kluků/holek), zůstane souboj člověka s nástrahami života. Jakou cenu má popularita? Kam až zajde nenávist k bratrovi? Co stojí splnění snů? Z těchto témat umí tvůrci vytěžit drama jako blázen, ale taky ukazují, že i ode dna se člověk dokáže odrazit. A právě hloubka seriálu a životní pravdy povyšují OTH vysoko nad průměr. Bohužel od páté série zabředává OTH do bažin konverzačního polodramatu, hlavně proto, že mu chybí pořádná záporná postava. Naštěstí se nevytratily vtip a úderné hlášky a díly napsané duchovním otcem Markem Schwahnem jsou pořád nadprůměrné. Cukrkandlovou sedmou sérii a pro diabetiky smrtící poslední díl této série zachraňuje posledních pět minut epizody. Podle první ukázky na devátou závěrečnou sérii to vypadá, že mě OTH bude opět emocionálně masakrovat. Těším se. Po shlédnutí 9. série: Emocionální masakr se vrátil a ani moje oko nezůstalo při finální epizodě a bonusové části suché.

Červená Karkulka (2011)

Za tak promarněný potenciál bych nafackovala režisérce, scénáristovi a všem na place! U Garyho Oldmana bych možná chvilku váhala, ale jede v tom taky, tak by si to vyžral i on. Nápad je to fakt hezký, udělat z "babičko, proč máš tak velké zuby", hororovou podívanou, na horor ale zapomeňte. Je to totiž nuda, která vás uvrhne do takové letargie, že by vám bylo šumafuk, kdyby vám za krk funěla celá smečka vlků.

Drive Angry (2011)

Rošťárna k popukání aneb akční béčko s potenciálem na to, aby se stalo mým guilty pleasure. Děj je hloupoučký, o něj však jde až ve druhé řadě, a navíc je šmrcnut fantastičnem, což tomu guláši nijak neubližuje, naopak to filmu za pekelně parádního Účetního s kultovním náběhem vynáší hvězdičku navrch. Přestože důvody pro R-nepřístupnost byly naplněny vrchovatě, podobné akční scény jsou k vidění v kdejakém nízkorozpočtovém filmu. Velké mínus vidím v tom, že hlavní roli dostal Cage, a tak mi nezbývá zoufat si, proč neupsali Jasona Stathama. A to slavné 3D mě fakt drives angry.

Rychlejší (2010)

Navnaděná trailerem, zklamaná filmem. Nechtělo se mi věřit, že film, ve kterém hraje Dwayne Johnson a který se honosí přívlastkem akční, bude nuda, ale po 98 minutách už tomu věřím. Akce minimální, dějová linka s cool nájemným vrahem naprosto zbytečná.