Avengers (2012)

Avengers jsou pro mě jako milovaná čokoláda - slintám, když je vidím, tetelím se při nich a je mi po nich skvěle. Můj superhrdina Joss Whedon dokázal vytvořit snový film a vložit do něj to, co mám na Whedonovi nejradši - vtip, maximální pozornost detailům a klukovská radost z práce na vysněné týmovce, která čouhá snad z každého záběru. Naplácat do jednoho filmu několik naprosto rozdílných hlavních postav už zkoušeli mnozí, ale zajistit, aby se jednotlivé postavy neutopily a nepraly mezi sebou (myšleno obrazně), to už umí jen málokdo. A Whedonovi se to opět povedlo. Herci jsou bezchybní, akční scény jsou parádní a děj je parádní. Možná je můj komentář až moc nadšený a možná přehlížím nedostatky, jenže tak už to chodí, když něco milujete.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Nechápu. Za co tak vysoké hodnocení? Za příšernou, naivní, místy až debilní slátaninu o čtyřech ulhaných slepicích, které tři série řeší jednu a tu samou věc a zatím na nic kloudného nepřišly. Nechápu, že někdo myslí vážně srovnání se Zoufalými manželkami, protože roztomilým pipinám chybí zásadní ingredience, které z Manželek vytvořily fenomenální seriál - po vtipu, nadhledu, sebeironii a nějakému posunu v ději se slehla zem. Naštěstí jsem měla štěstí na normální kamarádky, proto nepochopím, jak se dívčí čtveřice mohla kamarádit s manipulativní, vyděračskou, ničeho a nikoho si nevážící mrchou, které bych šlápla do úsměvu i já. Klišé mi ani tak nevadí, ale příšerně mě vytáčí to neustále natahování, nové důkazy nikam nevedou, ztrácí se, nebo se řeší několik dílů, aby vyšuměly do ztracena, nebo jsou tak stupidní, až mě to uráží. Sleduju už jen ze setrvačnosti a protože většina seriálů začíná až v říjnu.

Absolutní nula (2006) (TV film) odpad!

Absolutní nuda. A blbost k tomu.

96 hodin (2008)

Nekompromisní taťka se s ničím a nikým nebabrá a kam se vrtne, tam je hned zvesela vymalováno. Oproti lehce vyšťavenému Neznámému, kde jsem akčního Liama Neesona viděla poprvé, akce nikde nezadrhává, a bitky jeden na jednoho, resp. jeden na tři a víc jsou pěkně ostré. Příběh sice není nijak zvlášť vynalézavý, ale stejně čekáme jenom na to, až Liam začne rozhazovat sandály. A to umí sakra dobře.

Mupeti (2011)

Mupetí pořady jsem před filmem neviděla a po filmu je ani vidět nechci. Vtipy byly tak maximálně k pousmání a veškeré možné sympatie k loutkám (hlavně ke Kermitovi) přebila neuvěřitelně nesnesitelná Miss Piggy. Rodinné filmy mám ráda, ale tohle mě vůbec neoslovilo. (Zajímalo by mě, jaký by byl film o Jů, Hele a Mufovi)

Barbar Conan (2011)

Tak pokud od Conana čekáte prudce intelektuální film s inteligentní zápletkou, nemůžete se divit, že vás tohle béčko zklame. Zdá se mi, že je teď nějak v módě plivat na remaky někdejších fantasy hitů (podobný osud stíhá ne zas tak tragický Souboj Titánů). Co se stalo s vychutnáváním akčních pohádek, jejichž cílem je pobavit diváka mácháním zbraní a sekáním hlav?

Královny plesu (2011) (TV film)

Nudný nedomrlec, jehož děj se při vypínání přehrávače vykouří z hlavy. Naštěstí to není moc trapné, ale není to ani vtipné a drama to nevidělo ani z rychlíku.

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

Je to tu zase: parta nepoučitelných fracků, kteří si myslí, že sežrali všechnu moudrost světa; milionkrát omleté připitomělé dialogy. A aby to teda nebyla nuda, pár dílů budou ti mudrlanti čarovat (nebo se o to spíš pokoušet) a pak spojí síly v kruhu, aby nemohli čarovat vůbec. Vynikající nápad! Ze 14 dílů, které jsem zatím viděla, jeden slušný (1x08). Na nějaký souboj dobra se zlem zapomeňte, akce je krotká nebo odfláknutá. Opravdu je to horor... sledovat.

Zakázané království (2008)

Zbožňuju ten film! Ano, sežrala jsem jim to i s navijákem a zobat z ruky jim budu i nadále, protože: je to pohádka; je tu kung-fu a souboje jsou přehledné (což se už moc často nevidí); jsem schopná a ochotná odpustit všechny chyby (otravného opičího krále, přivolávání "deště", aj.), a to moc často nedělám, a protože mě i po x-tém zhlédnutí pořád strašně baví a těší a pokaždé mám z filmu výbornou náladu.

Grimm (2011) (seriál)

Dobrý nápad zabitý bezradností děje, v lepším případě průměrnými triky, nulovou atmosférou a žádnou gradací. Dovedu si to představit jako drsný horor, k čemuž téma přímo vybízí, žel na to někdo neměl koule. Škoda, že tvůrci jednotlivé díly nepropojují Nickovým hledáním toho, kdo je, co jsou grimmové a kdo po nich jde, místo toho servírují příběhy, které začnou být po pár dílech schematické, a tudíž předvídatelné. Škoda.