Constantine (2005)

John Constantine je ten typ tragického hrdiny poznamenaného osudem, jakého prostě žeru. Bojuje se zlem ne proto, že by chtěl, ale protože musí, což mu dává prostor k cynickým hláškám a vztyčování prostředníčku v tu správnou chvíli. Žeru taky Chase, protože je správňák (a hraje ho Shia), démony a anděly (a hlavně jejich křídla), biblické odkazy a Lucifera, protože to, jak ho ztvárnil Peter Stormare, prostě nemá chybu. Papa Midnight a Rachel Weisz jsou mimochodem taky k sežrání. Představa pekla je tak úžasná, že tleskám vestoje. Na tomhle filmu miluju všechno: příběh, postavy, děj, zpomalené scény a jestli se vám to nelíbí, běžte tam, kam Constantine posílá křížence!

Na vlásku (2010)

Není to dokonalé, ale ode mě si to pět hvězdiček zaslouží, protože to je: skvěle naanimované, vtipné, napínavé a taky romantické a kýčově sladké, přesně, jak to má u pohádek být. Já jsem nadmíru spokojená.

Eragon (2006)

Když chcete z nepříliš kvalitní knihy udělat aspoň průměrný film, nikdy nesvěřujte režii filmem neprotřelému režisérovi!! Jinak vznikne podobná hrůza jako je tenhle příspěvek do kinematografie. Napětí nulové, dialogy parodické, emoce ve filmu neexistují. A ta finální bitva měla být jako vrcholem filmu? Vrcholem filmu bylo vylíhnutí Safiry, pak už je děj na draka. Modlím se, aby nikoho nenapadlo zfilmovat druhou, nedej bože třetí knihu.

Poslední vládce větru (2010)

Není to zas tak hrozný film, jak to podle hodnocení vypadá. Od Shyamalana se ale prostě čeká víc, než převzatá pohádka, která místy vypadá, jako by ji točili dobrovolníci z Kavčích hor. Jelikož jsem obeznámena s původním kresleným seriálem, bylo mi jasné, že do tohohle filmu s nálepkou rodinný, nenarve napětí ani M. Night, co však zamrzí, je hloubka postav, takže mi bylo šumafuk, co se s nimi stane. Doufám, že Poslední vládce větru byl Shyamalanovým skutečně posledním vykolejením a mistr napětí se vrátí k psychologickému masakrování diváka.

Stalo se (2008)

Cosi ze starého dobrého Shyamalana tu je - zajímavá zápletka a hutné napětí, ale taky je tu něco, co se moc nepovedlo, a to jsou dialogy (typu "Ty jsi mi lhala?"), uzemňující pointa a nějaké to vysvětlení, proč se to stalo. Po vynikající trojici filmů Šestý smysl, Vyvolený a Znamení, má u mě Night mínus. Ale stalo se.

Dexter (2006) (seriál)

Kupodivu jsem se tomuhle krvavému dílku kdysi dávno vyhnula, jelikož jsem na základě plakátu, kde se hlavní hrdina usmívá jako pravé pako, pojala podezření, že se jedná o nějakou připitomělou komedii. Nemohla jsem být od pravdy dál! Je to přesně moje krevní skupina - napětí, že se by se dalo krájet, skvělý příběh, bezchybný herec v hlavní roli (to pako na plakátě mu odpouštím), povedené, místy velmi černé vtípky. První a čtvrtou sérii považuju za geniální díky skvělým záporákům, třetí mě až tak moc nechytla, ale zbylé dvě si laťku udržely hodně vysoko. Doufám, že to tak bude i v případě 6. série, protože přesně na tenhle typ seriálu jsem čekala a zatím se to čekání opravdu vyplatilo.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Příliš uspěchaný film, který nezpomalí ani spousta zpomalených záběrů. Pro dospělého diváka je tu málo vtipu a přílišná černobílost postav. Za zmínku tak stojí zejména vynikající animace.

Zapomenutý ostrov (2008)

Prostě film pro věkovou skupinu 6-13 let, takže čekejte jednoduché vtípky, jako prdícího lachtana a šílený tanec před počítačem. Místo Gerarda Butlera a Jodie Fosterové tam mohli obsadit kohokoliv a na výsledku by se to nijak neodrazilo.

Čarodějův učeň (2010)

Dobré triky, sem tam vtípek, vlasatý Cage a mně nesympatický hlavní hrdina s příběhem, jakých už existují mraky, a zpracováním, které nevybočuje z řady, splnily svůj úkol - pobavila jsem. Stačilo vypnout mozek a pak už to šlo dobře.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Čekala jsem něco o level lepšího, bohužel mě to nedostalo tak, jak jsem čekala. Ovšem Wallace je na jedničku.