Hurikán smrti (2013) odpad!

Jediný člověk na světě ví, jak zastavit smrtící větry, a proto mají všechna tornáda spadeno právě na něj a jeho nepovedenou rodinku. Naše hrdiny pronásledují na silnici, mezi domy, v průmyslových budovách, ostřelují je blesky a zapalují lesy v horách. Nebojme se však nic! Když nemůžeš tornádu ujet autem, můžeš mu utéct! Pak však přichází padouch největší! Hajperkejn! Neboli hyper hurikán (zkráceně hyperkán). Na hrdinu chrabrého ale nestačí a pokořen jest. Film "mozek ohrožující" kategorie 5. Hyperdebilita postav a děje občas pobaví (zvlášť při průjezdu návěsem kamionu v zuřivě rotující vzduchové hmotě), triky rozesmějí, ale abych jenom nelála - některé dramaticky zpomalené záběry jsou fajn, jako například běh hořícím lesíkem a občas jsou tam pěkné mraky. Byla to sranda, ale nikdy víc.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Říkám to furt, nedávejte (pod)průměrným režisérům scénáře od nezkušených scénáristů podle (pod)průměrné předlohy, nebo z toho budou podprůměrné filmy! Vyvolené náctileté, upíry, vlkodlaky, stvůry a nestvůry už skoro všichni v nějakých filmech viděli, tak co to zpatlat všechno dohromady, nechat hrát staré herce (na roli) mladé postavy a mladé herce staré postavy, přidat nějaké ty démony a milostný x-úhelník a uvidíme, jak se to bude líbit. Mně se to nelíbí. Nelíbí se mi přisprostlý symbol, nelíbí se mi, že je tam toho tolik a zároveň tam není nic. Jo a abychom tomu nasadili korunu, nezapomeňme vyspoilerovat "zápletku", která se vyřeší ve třetí knížce. Naprosto zapomenutelný film, ze kterého já nezapomenu jedno, a to mimořádně antisexy a téměř odpudivého Jace.

Riddick (2013)

Černočerná tma ve mně zanechala hlubokou stopu, z Kroniky temna si pamatuju jenom to, jak vypadá Karl Urban bez přilby a dlouhých blond vlasů z Pána prstenů. Na Riddickovi je vidět, že Vin toho "svého" divocha zbožňuje a tak chtěl, aby film vznikl za každou cenu. Takže tu máme vykrádání sama sebe, pár prázdných postav (stejně jsou tam proto, aby je mohl někdo nebo nebo oddělat) a divné motivace a chování některých postav (Johns? Dahl?). Dokud si Riddick hraje s příšerkami, je to fajn, jakmile se mluví, je to nuda, když se o slovo zase přihlásí příšerky, je to fajn. Neurazí, neoslní. A já si z toho budu za chvíli pamatovat jenom Riddickova BFF dinga a možná ten trik s šavlí.

Doktorka z Dixie (2011) (seriál)

Ve třetí sérii zvedám hodnocení o jednu hvězdičku, protože se z průměrné oddechovky stala oddechovka zábavná s vtipnými zápletkami v jednotlivých epizodách.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Očekávání bylo nízké, a přesto jsem z pilotního dílu zklamaná. V první půlce se jenom kecá, což by nevadilo v případě, kdyby by to nebyly řeči vyplňující dlouhou chvíli (rozhovor hoteliéra s dcerou), kdyby by to bylo vtipné nebo nedej bože dramatické. Kdyby ryby. Říkala jsem si tedy, že aspoň Renč tomu dodá nějaký šmrnc, ve spotech Nemyslíš, zaplatíš dokázal v pár minutách vytvořit drama jako blázen. Ale bohužel, zpomaleným záběrem rozvířeného prachu drama nevykřešeš. A dějová linka s bulvárními novinami? Ha, ha, ha. A navíc, pokud někdo z tvůrců doufal, že k nové Sanitce přitáhne mladé publikum, troufám si říct, že s jedním nemastným neslaným mladým doktorem a dvěma ucházejícími slečinkami, se to určitě nepovede. Pokud takový záměr ani neexistoval, tak je to ještě smutnější. Do prvního dílu to chtělo víc odvahy - za sebe říkám: radši uvalené drama s akcí (vždyť je to proboha o záchrance!!) než utlachaný záprtek z kanclu. Po šestém díle: je to fraška. Viděno celé: je to trapná fraška.

Pád Bílého domu (2013)

Film, který má koule. A patetický patriotismus. Ale ty koule jsou větší.

Honey 2 (2011)

Hlavní postava, nesympatická protivná ... holka, mě tak otrávila, že ani ta taneční čísla, kvůli kterým se na podobné filmové braky dívám, mě nebavila. Hřebíček do rakve zatlouká to, jak jsou všechny postavy na konci moudré a uvědomělé. Být to o 100 minut kratší, mohl to být pěkný klip na youtube (samozřejmě za předpokladu, že by se ze záběrů vystříhala Katerina Graham).

Kráska a zvíře (2012) (seriál)

Zklamání, a to moje očekávání byla nízká. Detektiv Chandlerová/pseudo-Beckettová je sice kráska, ale zároveň nesmírně otravná a být zvíře ono mnohokrát zmiňované monstrum, případně bestie, tak ji bez meškání rozsápe během prvního setkání po devíti letech. Vincent Keller alias zvíře je až děsivě nevýrazný a nevýrazně děsivý. Z dialogů by se dala vytvořit příručka pro začínající scénáristy: Jak rozhodně ne. Atmosféra - kde nic, tu nic, romantika nulová, akce totálně zvoraná. Druhá série se točí kolem toho, že Cat všem mužům, kteří o ni stojí, neustále připomíná, že nepotřebuje chránit/zachraňovat, muži nejčastěji používají hlášku: „Udělal jsem to proto, abych tě chránil.“ Zůstávají přiblbé dialogy („I know, she knows, you know?“) a stupidní děj. Odpad si schovávám na třetí sérii, určitě mě nezklame.

Návrat do budoucnosti (1985)

U tohoto filmu nebudu šetřit slovy jako geniální, perfektní, úžasný, snový, protože přesně taková tahle moje srdcovka je. Geniální scénář svádí dohromady klaďase Martyho a trhlého vědátora - tuningového krále, který z auta vytvoří stroj času. Kvůli rozzuřeným Libyjcům skončí Marty v minulosti, kde se do něho zamiluje vlastní matka. Ujetá zápletka přináší nálož dialogových perel a hlášek a ze střetu budoucnosti a minulosti ždímá to nejlepší. Každá scéna je vypointovaná a směřuje k dokonalému finále. Skoro třicet let starou sci-fi komedii žádný další film o cestování časem nepřekonal. A to je, u všech Skotů, fakt síla!

Zkus mě rozesmát (2011)

Českým názvem (který je těžce zavádějící a s filmem nemá naprosto žádnou souvislost) jako bych vyzývala Sandlera, aby to na mě zkusil. Pochodil jen velmi málo, vyloudil ze mě pousmání, jelikož mi ke štěstí nestačí jednoduché fórky, ksichtíky a pokusy o vtipné gagy. Na druhou stranu jsem ovšem šokovaná, že tahle sandlerovka není zas až tak trapná (jako Jack and Jill nebo Zohan) a je možné shlédnout ji bez mozkové mrtvice.