Walk the Line (2005)

Když jsem se podíval do TV programu a uviděl tam Walk the line, dlouho jsem přemíšlel jestli ano nebo ne. A ted jsem rád že jsem mohl tento kousek zhlédnou. Výborná ústřední dvojce Phoenix + Witherspoon, legendární písničky v novém kabátě (walk the line, ring of fire) a celková atmosféra. Samozřejmě každému se styl líbit nemusí. Pro mne krásný filmový zážitek.

Madagaskar (2005)

Klasika od Dreamworks. Z nedobrovolného pobytu lva, žitafy, zebry a hrošice na ostrově Madagaskar se vyklubala celkem slušná celovečerní podívaná s řadou kvalitních vtipů. + kdo by nepodlehl Králi Jelimánovi a a komandu tučňáků?

Četník ze Saint Tropez (1964)

Legendární Louis De Funes v roli četníka Cruchota, který se přestěhuje z malé vesničky do jednoho z center francouzkého turismu - Saint Tropez. Děj točící se kolem starostí o dospívající dceru a potírání zločinu v ulicích ST mne vždy rozesměje a celý zážitek z filmu ještě násobí výborný dabing Františka Filipovského.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Od předposledního Pottera jsem čekal o něco více, ale zase nemohu říct, že by zklamal. Jelikož jsem jako řada dalších vyrůstal s Harrym od kamene mudrců tak jsem si tento "předkrm" užíval. Je pravda že děj není tak svižný, jako v knižní předloze a hlavně v pasáži která se točí kolem stanováni v británii trochu pokulhává. Ale jinak je to prostě další Potter a nechybí v něm nic z režisérského stylu David Yatse (někdo zavrhuje, jinný obdivuje). Nezbývá než se tešit na Part 2 a poté po deseti letech konec. + na to jak je děj pochmurný jsem byl v sedmém nebi ze scény na ministerstu. To byl Harry Potter. To budou děcka koukat!

Ajťáci (2006) (seriál)

Have you try turn it off and on again?! Co vznikne když spolu do jedné kanceláře v Reynholm Industries posadíte počítačového odborníka Roye, maminčina mazánka Mosse a manažerku Jenn, která neví o počítačích téměř nic? THE IT CROWD - jeden z nejlepších sitcomů současnosti! Britský humor dávkovaný v přiměrěných dávkách, takže ani po 4. sérii neztrácí seriál šťávu. Jinak než v originálním znění? - nikdy.

Sherlock Holmes (2009)

Jednoduše skvělý remake. Kostra původního Holmese zustala zachována stejně jako detaily - dýmka, housle, Watsonova záliba v sázení. Takže to hlavní z klasiky tam zůstalo, což mne jako fanouška A.C. Doyla velmi potěšilo, ale uvítal jsem i modernizace - slowmotiony a nějaký ty bojové scény, což je jasný tah studia oslovit širší publikum. S hudbou Hanse Zimmera a původním zněním 80%.