Jeden musí z kola ven (2011)

Plejádá anglické smetánky navozující dokonale zmatenou atmosféru, ve ktéré zdá se plave hodně podivných ryb a jen Gary Oldman zná fígle, díky kterým odchití tu největší. Už dlouho jsem neviděl špionážní drama bez větších přestřelek, explozí a celosvětového ohrožení, ale Tinker Tailor Soldier Spy dokáže většinu stopáže bruslit na tenkém ledu mezi nudou a gradovaným napětím, a nebýt několika hluchých a vyloženě nezáživných momentů, možná že bych si na podbízející oživení komorního děje ani nevzpoměl. --- Očekával jsem o něco více, ale díky Oldmanovi a sychravé Anglii dávám slabší 4*.

Non Plus Ultras (2004)

Velké plus za detaily, mínus za rozháranost. Pochopitelný film s uvěřitelnou atmosférou a dobrým hereckým obsazením.

Králové ro(c)ku (2006)

To find your fame and fortune Through the valley you must walk You will face your inner demons Now go, my son and rock !!!!

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Upřímné, milé, zábavné a hodně lidí se v postavách najde. Tešil jsem se na nezvyklí příběh, který jsem dostal a když připočítám grandiózní soundtrack, osobitou expozici a sympaťáky v hlavních rolích, nemohu hodnotit méně, než 5*.

Once (2007)

Glen má prostě neskutečné charisma, kdo zažil nějaký jeho koncert, tak ví o čem mluvím. Irglová je milá holka z Valmezu, která má velký talent, a malé plány. Když tito dva lidé spojili své hudební životy a následně je přenesli na plátno, mé oko nezůstalo suché.

Nespoutaný Django (2012)

Příběh o černochovi zbaveného okovů putujícím napříč americkým jihem za záchranou toho nejcenějšího. Kvéry, chlast a motherfucking niggaz co málem o koule přišel. Tarantino točí western!

Volání o pomoc (2007)

Only love,Can make it rain,The way the beach is kissed by the sea.Only love,Can make it rain,Like the sweat of lovers laying in the fields.Love, Reign o'er me.Love, Reign o'er me, Reign o'er me, Reign o'er me. Titulní píseň filmu vlastně vystihuje pocity Charlieho Finemana. Jak sám řekl, Quadrophenia ovlivnila jeho život. A můj vlastně možná taky. Asi si půjdu znova pustit celé album. Tak jako každý den. A chci ty jeho sluchátka.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

První polovina utekla jako voda. Všechny ty sentimentální návraty mne jako fandu LOTR serie ohromně potěšili. V závěrečné polovině mne naprosto dostal Glum. Animace která občas pokulhávala právě na dlouhoprsťákovi předvedla, kde leží její pravé možnosti. Těšil jsem se na epickou hudbu, a tu jsem dostal. Misty Moutain Cold si stejně nakonec půjde pro Oscara. Na druhou stranu, recyklovat jednu píseň v rozličném tempu a provedení po celou stopáž, to je docela průser! Kromě právě zmiňované melodie se objevilo už jen pár motivů z lotra, přičemž zbytek vyplňovala nevýrazná a nezapamatovelná směsice. Ale jsme na začátku série, pokud Jackson vychytá někdy až příliš barevnou fairy expozici a Shore zapracuje na hudbě, tak na svou stranu strhnou všechny prozatimní pochybovače. Osobně doufám, že se jim to povede! Cant Wait Next Part!

Bezstarostná jízda (1969)

Šílená změt motorkářského života, hippies, drog a kulturních rozdílů dává dohromady netradičný snímek. Do kina jsem šel hlavně kvuli do nebe vynášenému soundtracku, který skutečně nezklamal. Film vyjádřil přesně to co sdělit chtěl, ale vůbec se u mě nedostavil ten WOW moment. Asi jsem očekával příliš, ale na druhou stranu nemohu říct že bych se nudil. + Nicholson ve vedlejší roli dost překvapil!

Pink Floyd: The Wall (1982)

Boží. Geniální hudba a famózní animované sekvence, které občas nahánějí hrůzu. Album mi hodně připomíná Tommyho od The Who, hlavně příběhem, nebo spíše hlavní myšlenkou, celé je to jenom nějak osobnější. Tomu, kdo nepochopil album to po shlédnutí tohoto filmu snad dojde, jestli ne tak nevím co víc by chtěl.