Taxi (1998)

Dnes už klasická francouzká komedie, která se nemusí stydět ani v porovnání se staršími kousky jako Belmondo a Funes. Jenom škoda, že se takových střeštených komedií dnes netočí více.

Avatar (2009)

Film stojí na dokonalé 3D technologii, ale jinak není ničím vyjímečný. Pořád ten samý recyklovaný příběh o zlích kolonizátorech a vzpouře těch bezchybných utlačovaných ... nuda ... nadruhou stranu, takhle nad tím prostě Cameron uvažuje - vydělat peníze a odnést si z kina něco nového. Příběhově ani herecky to ale na Titanic nestačí. Je to prostě to co všichni chceme, dobro vítězí nad zlem a všechno dobře dopadne a to vše prosím v nejdokonalejší grafice a 3d. Film jako takový mě ale nedostal a podruhé bych na něj nešel.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Po druhé sérii jsem naprosto nadšen. Tento seriál nehíří akcí ani vtipem, ale vtáhne vás do děje a nepustí. Navíc zde není jednoduché schéma příběhu, vše se krásně a logicky propléta a i zdánlivá maličkost se může a nemusí pozděj ukázat jako podstatná. Postavy jsou zajimávé, každá postupně odhaluje svou povahu a nadchlo mne, že tady nenajdete žádného "čistého" klaďase, nebo záporáka. Cliffhanger z první do druhé série byl silný, ale to co přišlo po závěrečné epizodě druhé serie, to by nečekal snad nikdo. Kdo hledá inteligentní, poutavý a dynamický seriál - nesáhne vedle. PS: českému dabingu se vyhněte obloukem. Fuj!

Top Gear USA (2010) (pořad) odpad!

Originál je prostě originál, a bez suchého britského humoru to prostě není ten všemi milovaný topgear. Prostě tak.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Dlouho jsem se na tento film chystal a pořád jsem se k němu nějak nepropracoval, ale nyní nelituji probděné noci. Tady je prostě vidět chemie v triu Burton-Depp-Carter, a když jim sekundují esa jako Rickman, Spall, Cohen, tak máme o zábavu postaráno. Film je klasicky burtonovsky úchylný a svím zpusobem jedinečný. A teď, kdo si dá Masový koláč?

Johnny English se vrací (2011)

Film každopádně průměrný, obstojně zahraný a Rowan Atkinson podivně sterilní, to má asi z tahání kamení. Snímek nijak nevykračuje z řady průměrných komedií - čekal jsem víc. Bohužel jedničku nepřekonal, ani se jí nepřiblížil. V starých dobrých časech vás dostala uvodní znělka od Robbieho Williamse a oddechly jste si až u jmenování Johnnyho Sirem. Otázkou zůstává, co se stalo v Mozambiku, a jestli to chcete skutečně vědět.

Asterix a Obelix (1999)

Asterixe mám hodně rád a když ho hraje Christian Clavier a Obelixe si střihne Gerard Depardieu nemůže to dopadnout špatně. Podle očekávání více než obstojná hraná verze legendárního komixu. Střeste se Římani.

Leon (1994)

Excellent ... není co vytknout ... dá se to popsat mnoha slovy, ale to se musí vidět.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nemohl jsem se zbavit pocitu, že už jsem film někde viděl .... a pak mi to docvaklo ... Přece videoklip k songu od Muse - Knights Of Cydonia.